ماجرای خانه های ایلان ماسک؛ از ملک های 7 هزار میلیارد تومانی تا خوابیدن روی مبل!، عکس

به گزارش تور کیش، گجت نیوز نوشت: ایلان ماسک تا چند وقت پیش چندین ملک و خانه مختلف داشت اما پس از ماجراهای خرید توییتر یا همان ایکس، مجبور به فروش خانه هایش شد. در این مطلب گجت نیوز، درباره املاک 7 هزار میلیاردی ماسک در گذشته و بی خانمان شدنش می خوانید.

ماجرای خانه های ایلان ماسک؛ از ملک های 7 هزار میلیارد تومانی تا خوابیدن روی مبل!، عکس

خانه ایلان ماسک این روزها دیگر یک عمارت مجلل و باشکوه نیست و او روی مبل خانه دوستش می خوابد! این مورد عجیب، به علت خرید توییتر اتفاق افتاده و ایلان ماسک مجبور شد املاک گران قیمتش که حدود 137 میلیون یورو (چیزی حدود 7 هزار میلیارد تومان) قیمت داشت را به فروش بگذارد. در ادامه، با خانه های گران قیمت ایلان ماسک آشنا خواهیم شد. با گجت نیوز همراه شوید.

ماجرای خانه های ایلان ماسک چیست؟

برای فهمیدن دلایل فروش املاک ایلان ماسک و ماجرای خوابیدنش در خانه دوستش، باید پیش از هر چیز چند مورد مهم را مد نظر قرار دهیم تا ماجرای املاک عجیب ترین شخصیت جهانی تکنولوژی را بهتر متوجه شویم.

  • ماسک چندی پیش در یک مصاحبه خاطرنشان کرد که دیگر خانه ای ندارد و روی مبل خانه دوستش می خوابد
  • ایلان ماسک سال گذشته و به علت خرید توییتر تصمیم گرفت تمام خانه هایش را به ارزش 137 میلیون دلار بفروشد.
  • خانه اصلی ایلان ماسک در لوکس ترین محله لس آنجلس؛ چشم انداز زیبایی به سمت ویلای بل ایر کانتری کلاب Bel-Air Country Club دارد. این خانه، آشپزخانه ای با سقف آجری ، حیاط خلوتی با یک استخر زیبا و زمین تنیس بزرگی را در خود جای داده است.
  • یکی از خانه های ایلان ماسک وقف یک مدرسه خصوصی به نام AdAstra شد.
  • این مرد میلیاردر، ویلای بل ایر دیگری را که هنوز در حال ساخت بود به قیمت 24.25میلیون دلار در سال 2016 خریداری کرد و مجبور شد آن را هم برای خرید توییتر بفروشد.
  • ایلان ماسک در سن خوزه یک عمارت بزرگ با قدمتی 100 ساله دارد. هیلزبورو یک منطقه مسکونی با مساحت 47 هکتاری، در نیوهمپشایر واقع در ایالات متحده آمریکا است. در این زمین، خانه ای با 9 اتاق خواب و 9 حمام ساخته شده است. همان طور که می توانید حدس بزنید، این خانه هم فروخته شد!

خانه هایی که ایلان ماسک از دست داد

ایلان ماسک در ماه می، با پیامی عجیب تمام طرفدارانش را متعجب کرد. ماسک مدیر عامل کمپانی های تسلا و اسپیس ایکس سی ایی او SpaceX CEO در توییتی نوشت که می خواهد تمام اموالش را بفروشد؛ و دیگر نمی خواهد صاحب هیچ خانه ای گردد. او چند روز بعد از این توییت، خاطرنشان کرد که می خواهد چهار ویلای لوکس خود را در لس آنجلس تنها به قیمت 137 میلیون دلار بفروشد. احتمالا از خودتان می پرسید که این 4 ویلای لوکس در کدام منطقه ها قرار دارند؟

مجموعه خانه های ایلان ماسک، شامل یک عمارت 100 ساله در سانفرانسیسکو، خانه سابق جین وایلدر و یک عمارت دیگر در لس آنجلس به ارزش 30 میلیون دلار است. با گجت نیوز همراه باشید تا ببینیم چطور این مرد مولتی میلیارد تصمیم گرفت از آن همه عمارت بزرگ با چشم اندازی رویایی بگذرد و شب ها بر روی یک مبل در محل کارش بخوابد!

احتمالا باورش کمی سخت است اما ایلان مایک در یک دوره زمانی نسبتا کوتاه چند خانه بزرگ در لس آنجلس داشت که ارزش آن ها بیش از 70 میلیون دلار بود. او اولین خانه اش را در سال 2012 به قیمت 17 میلیون دلار خرید؛ همان خانه ای را که در سال 2010 برای شروع به کارش اجاره کرد!

عمارت 20 هزار متر مربعی ایلان ماسک

ماسک به همراه خانواده اش در آن جا زندگی می کردند. این عمارت بیست هزار متر مربعی، شامل هفت اتاق خواب و سیزده حمام و بعلاوه آشپزخانه ای با سقف آجری فوق العاده زیبا است. حتی برای ورزش کردن لازم نیست که از عمارت بیرون بروید، زیرا خانه ماسک مجهز به یک سالن ورزشی است. شاید دانستن این موضوع شما را به وجد بیاورد؛ در این خانه یک انبار از انواع نوشیدنی ها است.

خانه ایلان ماسک یکی از لوکس ترین خانه ها است که چشم انداز زیبا آن رو به بل ایر کانتری Bel-Air Country است. در حیاط خلوت خانه اش یک استخر زیبا و یک زمین تنیس بزرگ دارد. این عمارت همه احتیاجهای یک خانواده که می خواهند زندگی با رفاه و لاکچری داشته باشند را تامین می نماید.

فروش این عمارت 20 هزار هکتاری شروع همه چیز بود؛ ماسک پس از توییتش تصمیم گرفت تا اولین و بزرگ ترین خانه ای را که در بل ایر خریده بود به قیمت 30 میلیون دلار بفروشد. او خانه را به قیمت 29.72 میلیون دلار به یک میلیاردر چینی، به نام ویلیام دینگ فروخت. یعنی حتی زیر قیمتی که معین نموده بود!

طبق گزارشات، مبلغی که برای فروش خانه در نظر گرفته شده حدود پنج میلیون و نیم بیشتر از قیمتی است که در سال 2016 مدیر عامل تسلا پرداخت نموده است.

ایلان ماسک خانه دیگری را در اکتبر 2013 به قیمت 7 میلیون دلار خرید؛ این خانه کمی دورتر از عمارت خودش قرار داشت. حدس شما کاملا درست است! ایلان ماسک با خرید خانه بازیگر مرحوم، جین وایلدرز قصد داشت تا یاد جین وایلدر را زنده نگه دارد.

خرید خانه بازیگر معروف به وسیله مدیرعامل تسلا

جین وایلدر، بازیگر محبوب حدود 30 سال در این خانه زندگی کرد. سپس ایلان ماسک تصمیم گرفت تا خانه او را بخرد. این مدیر عامل میلیاردر در سال 2015 ، با Vogue مصاحبه کرد و شرح داد که قرار است این خانه به یک مدرسه، در دشتی کوچک تبدیل کند. البته باید بدانید که ماسک هرگز در این خانه زندگی نکرد و از همان اول قصد داشت تا در آن مدرسه ای برای بچه ها خود و دیگر کارکنان اسپینس ایکس و تسلا بسازد. بعلاوه او نام این مدرسه خصوصی را AdAstra گذاشت.

زمانی که صحبت از فروش خانه ها شد، مدیر عامل تسلا گفت که نباید با فروش خانه به روح آن آسیب بزنیم. ماسک گفت که نمی تواند فقط به شرط این که صاحب خانه قدیمی جین وایلدر است، به راحتی با فروش خانه به یادبود آن آسیب بزند.

ماسک پس از تکرار این گفته خود، در توییتی نوشت که هرگز قرار نیست به روح خانه آسیبی وارد گردد. چون خانه وایلدر به الیزابت هانتر که همسر برادرزاده وایلدر است یعنی جردن واکر برلمن، تنها به قیمت 7 میلیون دلار، در معامله ای فروش رفته است. بعلاوه در گزارشات نوشته شده که حدود 6.7 میلیون دلار برای خرید ملک به آن ها یاری شده است.

خانه بومرنگی Elon Musk

یکی دیگر از خانه های ایلان ماسک که بیشتر نمایی شبیه بومرنگ دارد در برنت وود، کالیفرنیا، در 15 مایلی شمال غربی مرکز شهر لس آنجلس است. این خانه زیبا قبلا به ماسک تعلق داشت؛ طبق اطلاعاتی که در سایت املاک Dirt که به Variety تعلق دارد، ماسک در سال 2014 این خانه را به قیمت 3.5 میلیون دلار خریده است.

طبق گزارشات دیگری، متوجه می شویم که عمارت ماسک با پرچین هایی احاطه شده که برای حفاظت از خانه است؛ اما این حفاظت مانع تماشا چشم انداز های زیبا و نورگیری خانه نشده است.

خانه ماسک دارای پنجره های بزرگی از کف تا سقف است، تا نور روز وارد خانه گردد. ایلان ماسک در سال 2019 این خانه ارزشمند را فقط به قیمت 4 میلیون دلار فروخت. احتمالا با خودتان می گویید که این بزرگ ترین حراج قرن است!

طبق آنالیز های بدست آمده ایلان ماسک این خانه را در سال 2014 حدود 3.7 میلیون دلار خریده است و پس از گذشت 5 سال در سال 2019 آن را تنها به مبلغ 3.9 میلیون دلار فروخته است.

ماسک یکی از خانه هایش را پیش از این فروخته بود

نکته جالب این است که ایلان ماسک قبل از این که اعلام کند قصد فروش خانه هایش را دارد، این خانه مدرن 0.28 هکتاری را در برنت وود فروخته بود. خانه لوکس او فقط 20 دقیقه با شش ملک سابق اش که در Chalon-Somera بود، فاصله داشت.

شاید باور آن کمی برایتان سخت باشد، اما ورایتی Variety در یک گزارش کامل نوشت که ماسک، این مدیر عامل میلیاردر در سال 2016 یک عمارت بل ایر دیگری را که ساخت آن هنوز تمام نشده بود به ارزش24.25 میلیون دلار خرید.

باید بدانید که ایلان ماسک هیچ خانه ای در فرمونت کالیفرنیا، در نزدیکی کارخانه تسلا ندارد. احتمالا آن ویدیو معروف از ماسک را در سال گذشته دیدید که چطور غوغا کرد. ماسک در یک گزارش نشان داد، که در دوره های شلوغ فراوری، روی یک کاناپه یا کف زمین کنفرانس کارخانه می خوابید.

چهار ملک دیگر مدیرعامل توییتر

چهار ملک دیگر ایلان ماسک در بل ایر، در فهرست Zillow، قیمت پیشنهادی 62.5 میلیون دلاری و توصیف تامل برانگیزی داشت: این املاک پروژه های بزرگی بودند؛ و طراحی آن ها با هدف به نمایش گذاشتن یکی از برترین منظره ها لس آنجلس انجام شده است. چشم انداز ای که از شهر تا اقیانوس و حتی فراتر از آن را به نمایش می گذارد.

تمام این زمین ها از نظر معماری منحصر به فرد هستند و به دست بزرگ ترین معمارهای جهان ساخته شده اند. ارزش این خانه ها بین 4 تا 30 میلیون دلار است؛ و ماسک از فروش آن ها سودی حدود 6.8 میلیون دلار می نماید.

اگر معماری قصد طراحی و ساخت چنین عمارت بزرگی را داشته باشد، به طور حتم می داند که به حجم بسیار زیادی بتن احتیاج دارد؛ مقداری که محاسبه آن تنها با ماشین حساب های مخصوص میزان گیری بتن امکان پذیر است. فقط در این صورت است که می تواند بودجه لازم را تخمین بزند.

حالا، تمام دارایی او پس از یک حراج بزرگ، به یک عمارت زیبا با قدمتی 100 ساله خلاصه می گردد. مجموعه خانه های هیلزبورو در زمینی به مساحت 47 هکتار ساخته شده است، که شامل 9 اتاق خواب، 9 حمام و هر تجهیزات دیگری که تصور می کنید یک قصر می تواند داشته باشد، است.

این عمارت مسیرهایی رویایی برای پیاده روی، دشت های سرسبز، یک سالن پایکوبی بزرگ و یک آب انبار را در خود جای داده است! در ماه می 2020 این عمارت 100 ساله با قیمت 35 میلیون دلار جزو فهرست فروش بود؛ اما کمی بعد به نظر رسید که ماسک از فروش آن صرف نظر نموده است. احتمالا، ماسک دوباره آن را در فهرست اموالی که قصد فروش آن ها را دارد، ثبت کند و با فروش آخرین ملکی که به نام او است، کاری که شروع نموده بود را به اتمام برساند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 مهر 1402 بروزرسانی: 13 مهر 1402 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 2255

به "ماجرای خانه های ایلان ماسک؛ از ملک های 7 هزار میلیارد تومانی تا خوابیدن روی مبل!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای خانه های ایلان ماسک؛ از ملک های 7 هزار میلیارد تومانی تا خوابیدن روی مبل!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید