مصوبه تخفیف صددرصدی صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان کم مصرف ابلاغ شد

به گزارش تور کیش، معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیأت وزیران با هدف بهینه سازی مصرف آب و تشویق مشترکان کم مصرف خانگی را به وزارت نیرو، وزارت امور مالی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

مصوبه تخفیف صددرصدی صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان کم مصرف ابلاغ شد

به گزارش خبرنگاران از فارس، معاون اول رییس جمهور مصوبه هیات وزیران با هدف بهینه سازی مصرف آب و تشویق مشترکان کم مصرف خانگی را به وزارت نیرو، وزارت امور مالی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

در این مصوبه که به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی ابلاغ شده آمده است: صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان با مصرف تا یک سوم الگوی مشخص شده (موضوع تبصره-4- ماده -1- قانون توسعه و بهینه سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور مصوب 1394) را با تخفیف صددرصدی محاسبه کند.

هیات وزیران با تاکید بر اینکه آب بهای سایر مشترکان تا الگوی مشخص شده تغییری نخواهد کرد، تصویب نمود: مشترکان با مصرف ماهانه بیش از الگوی مصرف، شش ماه فرصت دارند تا نسبت به اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف آب اقدام نمایند. در سرانجام این دوره، بهای آب آن دسته از مشترکینی که مصرف آنان بیش از الگوی مشخص شده باشد، به پیشنهاد وزارت نیرو و تصویب شورای اقتصاد افزایش می یابد.

در مصوبه ابلاغی از سوی معاون اول رییس جمهور از وزارت نیرو خواسته شده تا ضمن اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی، مشترکین پر مصرف را نسبت به استفاده از وسایل کاهنده مصرف با هدف اصلاح رفتار و کاهش مصارف غیر ضروری ترغیب کند.

در مصوبه دولت تصریح شده است: این تخفیف صرفا شامل سکونتگاه های دایمی در حال بهره برداری شهری و روستایی می گردد. واحدهای خالی از سکنه و سکونتگاه های غیر دایم نظیر باغ، ویلاها و خانه باغ ها مشمول تخفیف نمی شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1353

به "مصوبه تخفیف صددرصدی صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان کم مصرف ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه تخفیف صددرصدی صورتحساب آب و فاضلاب مشترکان کم مصرف ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید