نقش انواع مختلف درب اتوماتیک در زیبایی طراحی و سهولت استفاده

به گزارش تور کیش، برای کنترل درب های اتوماتیک از سیستم های الکترونیک و اتوماسیون استفاده می گردد. باز و بسته شدن آن ها به صورت اتوماتیک بوده و با استفاده از ریموت انجام می گردد. محدودیتی برای استفاده از این درب ها در ساختمان های مسکونی، هتل ها، بانک ها، مراکز تجاری و عمومی وجود ندارد. استفاده از این درب ها علاوه بر افزایش امنیت در جلوگیری از هدررفت انرژی نیز نقش کلیدی دارد. مکث در یکی از برند های معتبر داخلی است که در حوزه فروش، نصب، تعمیر و نگهداری انواع مختلف درب های اتوماتیک فعالیت می نماید. کیفیت بالا و رعایت استاندارد ها در طراحی و فراوری محصولات این مجموعه علت اصلی افزایش تقاضا برای خرید و استفاده از آن ها است.

نقش انواع مختلف درب اتوماتیک در زیبایی طراحی و سهولت استفاده

آشنایی با عملکرد درب اتوماتیک و انواع آن

درب های اتوماتیک به علت اینکه دارای سیستم برنامه ریزی هوشمند هستند قادر به تشخیص شرایط بوده و فرآیند باز و بسته شدن بدون احتیاج به کنترل دستی و اعمال فشار انجام می گردد. قطعاتی مانند موتور، گیربکس و برد نقش مهمی در کنترل این درب ها از راه دور دارد. حرکت های افقی و عمودی یکی دیگر از مزایای درب های اتوماتیک است. سنسور های موجود در این نوع درب ها قادر به تشخیص اشیا، افراد و وسایل نقلیه هستند.

درب اتوماتیک حفاظتی یا پارکینگی

درب اتوماتیک پارکینگ به علت سهولت استفاده، امنیت بالا و کاهش هزینه و صرفه جویی در زمان برترین انتخاب برای ساختمان های اداری، مسکونی، فرودگاه ها، مجتمع های تجاری و بیمارستان ها است. استفاده از این نوع درب اتومات به شما یاری می نماید که بدون احتیاج به پیاده شدن وارد پارکینگ شوید. سیستم کنترل الکترونیک موجود در این درب از ورود افراد غیرمجاز به پارکینگ جلوگیری می نماید. اگر تصمیم شما برای خرید این محصول قطعی است به این نکته توجه داشته باشید که: قیمت درب اتوماتیک پارکینگ نسبت به در های معمولی بالاتر است.

درب اتوماتیک کرکره ای

از درب های کرکره ای نیز می توان برای پارکینگ ها استفاده کرد. این نوع در ها به صورت افقی باز می شوند؛ اما طراحی و ساختار آن ها نقش کلیدی در افزایش ایمنی ساختمان دارد. مهم ترین مزیتی که با خرید درب های کرکره ای از آن بهره مند می شوید این است که برای نصب و راه اندازی آن به فضای کمی احتیاج دارید.

درب اتوماتیک شیشه ای

محدودیتی برای استفاده از درب های شیشه ای در ساختمانی های ادارای، تجاری و مسکونی وجود ندارد. اگر اولویت اصلی شما جذب مخاطب است با خرید درب های اتوماتیک شیشه ای سریع تر به هدفتان می رسید. این نوع درب ها نما و زیبایی ظاهری ساختمان را افزایش می دهند و نقش مهمی در ارتقای کیفیت و افزایش ایمنی آن بازی می نمایند. مکث در با سابقه طولانی در فروش درب اتوماتیک شیشه ای به شما توصیه می نماید در سازه هایی که با محدودیت فضا روبرو هستید استفاده از این نوع در ها را در اولویت قرار دهید.

در های شیشه ای دارای سه مدل مختلف کشویی، گرد و گردان هستند. در درب های کشویی باز و بسته شدن به صورت افقی و سمت چپ یا راست است؛ پس، برترین انتخاب برای ساختمان های عمومی و پرتردد هستند. حرکت درب های اتوماتیک گرد به صورت چرخشی و حول یک محور عمودی است. اگر در سازه خود با محدودیت فضا روبرو هستید به علت چرخش 360 درجه درب های گرد عملکرد بهتری در مدیریت فضا خواهید داشت. درب های گردان به عنوان گران قیمت ترین درب های شیشه ای اتومات برای محیط های بسیار لوکس مناسب هستند. اگر در محل سکونت شما، اختلاف دمای روز و شب بسیار زیاد است برای صرفه جویی در انرژی درب های گردان مکث در را انتخاب کنید.

عوامل موثر در قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

آنالیز قیمت یکی از مهم ترین عوامل برای همه مشتریان است. در خصوص درب هی اتومایک به یک مورد توجه داشته باشید استفاده از قطعات الکترونیکی و مکانیکی در این محصول باعث افزایش قیمت آن شده است. عوامل کلیدی که در آنالیز قیمت درب های اتوماتیک شیشه ای باید به ان توجه داشته باشید عبارت اند از:

نوع و اندازه

این درب ها با توجه به نحوه عملکرد و متریال مورد استفاده به انواع مختلفی تقسیم می شوند. در فراوری درب های شیشه ای می توان بر اساس احتیاج مشتری از لمینت، شیشه دوجداره، شیشه رنگی و ضد گلوله استفاده کرد.

آلیاژ های بکار رفته در فراوری درب های شیشه ای به سه نوع آلومینیوم، استیل و آنادایز تقسیم می گردد. محصولات دارای آلیاژ آلومینیوم از نظر قیمت در پایین ترین رده قرار می گیرند، اما درب های دارای لت های استیل گران تر هستند. اندازه ابعاد لت یا فریم نیز در محاسبه قیمت اهمیت زیادی دارد. می توانید این مرحله را بر اساس احتیاج ساختمان یا سلیقه خود سفارش دهید. توجه داشته باشید که برای لت های دارای ابعاد بیشتر باید هزینه بالاتری بپردازید.

نصب درب

شرکت مکث در آماده ارائه خدمات لازم برای نصب انواع درب های اتوماتیک است. این مرحله به وسیله قوطی کشی و بنایی در محل مورد نظر انجام می گردد. کار با دقت بالا و کیفیت عالی انجام خواهد شد.

تنظیمات درب اتوماتیک شیشه ای

تنظیمات درب های اتومات شیشه ای به اندازه تردد آن ها وابسته است. در مواردی که لت ها از مدار اصلی خرج شوند یا رگلاژ مجدد ضروری باشد باید درب به تنظیمات کارخانه برگردد. نکته مهم این است که شرکت مکث در به یاری تکنسین های حرفه ای تعمیرات خدمات لازم برای تنظیم انواع درب شیشه ای اتوماتیک را ارائه می دهد. تنظیم سرعت درب های برقی، تنظیم تنظیم چشمی درب اتوماتیک، تنظیم کنترل باکس، تنظیم شرایط های باز، نیمه باز یکطرفه و تعمیرات کل درب بخشی از خدمات این مجموعه هستند.

نحوه تنظیم چشمی درب اتوماتیک

در درب های اتوماتیک دو نوع چشمی وجود دارد که یکی نقش گیرنده و دیگری نقش فرستنده را به عهده دارد. هر دو چشمی های دارای رله نرمال باز و بسته بوده و از برق 12 تا 24 ولت استفاده می نمایند. شرکت مکث در بر اساس احتیاج و سلیقه مشتریان خود از انواع مختلف چشمی استفاده می نماید که عبارتند از: فتوسل معمولی، دارای برد بلند، گردان، وایرلس و آینه ای و به وسیله کارشناسان مجموعه نصب و تنظیم می گردد.

تنظیم درب اتوماتیک پارکینگ

اگر از درب اتوماتیک پارکینگ استفاده می کنید باید توجه ویژه ای به نگهداری و تنظیم آن داشته باشید. برای سهولت کار خود و افزایش طول عمر درب می توانید این مرحله را به تکنسین های مکث در بسپارید. کارشناسان حرفه ای این مجموعه در گام اول، پارامتر های مربوط. به سرعت و حرکت درب را آنالیز می نمایند. در مرحله بعد نوبت به تنظیم دوربین و حالت دید در شب می رسد.

برای افزایش ایمنی پارکینگ ساختمان و اینکه درب با سرعت دلخواه شما بسته گردد باید تایمر آن را تنظیم کنید. با تنظیم اندازه تاخیر در بسته شده در معین می کنید که در پارکینگ چه مدت بعد از ورود یا خروج خودرو بسته گردد. بعد از انجام تمام مراحل، تکنسین ها کل درب را آزمایش می نمایند.

خرید درب اتوماتیک برقی

خرید درب اتوماتیک برقی رابطه ای مستقیم با صرفه جویی در اندازه مصرف انرژی، زیبایی ساختمان و افزایش ایمنی آن دارد. برای اینکه انتخاب شما درست باشد و به هدف خود برسید باید از یک شرکت و مجموعه معتبر خرید کنید. شرکت مکث در به علت فراوری محصولات با کیفیت، قیمت مناسب، ارائه خدمات پس از فروش، مشاوره، تعمیر و نگهداری از انواع درب های اتومات برترین انتخاب خواهد بود. اگر هنوز تصمیم قطعی برای انتخاب محصول مورد نظر خود را نگرفته اید یا در خصوص قیمت ها اطلاعی ندارید می توانید به وسیله تماس با بخش مشاوره به جواب همه سوالات خود برسید.

جمع بندی

اگر به زیبایی ظاهری و امنیت ساختمان خود اهمیت می دهید استفاده از درب اتوماتیک برترین گزینه است. به علت تنوع مدل های این درب و کاربرد آن محدودیتی برای استفاده از این مدل در ساختمان های تجاری، مسکونی، اداری، پارکینگ ها، بیمارستان ها و… وجود ندارد. نباید فراموش کنید به علت استفاده از قطعات الکترونیکی و مکانیکی در درب های اتومات نگهداری و تنظیم آن ها ضرورت بیشتری دارد.

چقدر می پسندید؟

منبع: اتاق
انتشار: 9 تیر 1403 بروزرسانی: 9 تیر 1403 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 2273

به "نقش انواع مختلف درب اتوماتیک در زیبایی طراحی و سهولت استفاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش انواع مختلف درب اتوماتیک در زیبایی طراحی و سهولت استفاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید