چگونه اعتیاد به گوشی را از بین ببریم؟

به گزارش تور کیش، درواقع بعضی افراد بی هیچ دلیل خاصی حداقل در 4 شبکه اجتماعی از واتس اپ تا اینستاگرام حضور دارند. سعی کنید تعداد شبکه های اجتماعی خود را کاهش دهید.

چگونه اعتیاد به گوشی را از بین ببریم؟

این روز ها بسیاری از افراد به شدت به گوشی هوشمند خود وابسته اند و حتی می توان گفت: به این وسایل دیجیتال اعتیاد پیدا نموده اند. به همین دلیل هم فعالان عرصه فناوری به دنبال راه حل هایی برای کاهش این وابستگی هستند. اگر شما هم می خواهید اعتیاد کمتری به گوشی داشته باشید با ما همراه باشید.

کاهش نور صفحه گوشی: یکی از عواملی که باعث می گردد توجه شما گاه و بی گاه به سمت گوشی هوشمندتان جلب گردد، نور صفحه نمایش است.

درواقع شاید این روشن شدن صفحه نمایش مثل یک نیروی یادآور باعث گردد توجه شما به سمت گوشی هوشمندتان جلب گردد. پس بهتر است نور همراه با زنگ، پیغام و... را قطع کنید. در گوشی های مختلف اندروید یا IOS جهت قطع این نور از بخش تنظیمات می گذرد.

کاهش تعداد شبکه های اجتماعی: درست است که بعضی افراد به علت شغل یا شرایط زندگی خود مجبورند در شبکه های اجتماعی حاضر باشند، اما این موضوع برای همه مصداق ندارد. درواقع بعضی افراد بی هیچ دلیل خاصی حداقل در 4 شبکه اجتماعی از واتس اپ تا اینستاگرام حضور دارند. سعی کنید تعداد شبکه های اجتماعی خود را کاهش دهید. این به معنای قطع همه شبکه های اجتماعی نیست، ولی می توانید تعداد شبکه های اجتماعی خود را به حداقل برسانید.

سلفی دریافت های بی دلیل ممنوع: یکی از علل وابستگی بیش از حد به تلفن همراه، سلفی دریافت های مداوم است. درواقع شما با سلفی دریافت های مکرر، همزمان به اختلال وسواس ظاهری و وابستگی بیش از حد به تلفن همراه خود دچار می شوید.

به گوشی هوشمند خود مرخصی بدهید: شاید عجیب به نظر برسد، اما شما می توانید در تعطیلات آخر هفته یا مواقعی که با خانواده خود وقت می گذرانید، به گوشی هوشمندتان مرخصی بدهید. یعنی یا گوشی را خاموش کنید یا آن را بی صدا نموده و در جایی قرار دهید که کمتر چشمتان به آن بیفتد. این یک تمرین مناسب برای شما خواهد بود که ببینید بدون گوشی هوشمند هم می توان زندگی کرد.

گوشی شما ساعت زنگدار نیست: سعی کنید کمتر از تلفن هوشمند خود به عنوان ساعت زنگدار بهره ببرید. این موضوع یاری می نماید که صبح ها به محض بیدار شدن و باز کردن چشمانتان مشغول آنالیز شبکه های اجتماعی نشوید.

منبع: ایران

منبع: فرادید
انتشار: 12 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 212

به "چگونه اعتیاد به گوشی را از بین ببریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه اعتیاد به گوشی را از بین ببریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید