17 ایالت آمریکا از شکایت تگزاس برای ابطال پیروزی جو بایدن حمایت کردند

به گزارش تور کیش، این ایالت ها آلاباما، آرکانزاس، فلوریدا، ایندیانا، کانزاس، لوئیزیانا، می سی سی پی، میسوری، مونتانا، نبراسکا، داکوتای شمالی، داکوتای جنوبی، اوکلاهاما، کارولینای جنوبی، تنسی، یوتا و ویرجینیای غربی هستند که در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر همگی به دونالد ترامپ رای دادند.

17 ایالت آمریکا از شکایت تگزاس برای ابطال پیروزی جو بایدن حمایت کردند

17 ایالت آمریکا با اعلام حمایت از شکایتی که ایالت تگزاس در دیوان عالی این کشور به جریان انداخته، خواهان ابطال پیروزی انتخاباتی جو بایدن شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این شکایت که شامگاه دوشنبه به دست کن پاکستون، دادستان کل تگزاس در دیوان عالی آمریکا تنظیم شد، تاکید دارد که ایالت های جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین نباید به برگزینندگان اجازه دهند که رای الکترال خودشان را به جو بایدن بدهند.

این ایالت ها آلاباما، آرکانزاس، فلوریدا، ایندیانا، کانزاس، لوئیزیانا، می سی سی پی، میسوری، مونتانا، نبراسکا، داکوتای شمالی، داکوتای جنوبی، اوکلاهاما، کارولینای جنوبی، تنسی، یوتا و ویرجینیای غربی هستند که در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر همگی به دونالد ترامپ رای دادند. دونالد ترامپ هم از این اقدام حقوقی حمایت نموده است.

دادستان کل تگزاس استدلال می نماید که تصمیمات دولتهای اجرایی آن چهار ایالت برای تغییر قوانین انتخاباتی و ورود حجم بزرگی از آرای پستی، نقض قانون اساسی بود و نباید بدون تایید قانونگذاران ایالتی چنین اجازه ای داده می شد.

ترامپ با رای هر کدام از آن سه ایالت پیروز می شد. چنانچه سه مورد از آن ایالت ها به بایدن و ترامپ رای ندهند، کنگره با هیات های ایالتی رای می دهد که یک رای به ازای هر ایالت می گردد. دیوان عالی آمریکا تا امروز (پنجشنبه) به این چهار ایالت فرصت پاسخ داده است. قانونگذاران ایالتی تا چهاردهم دسامبر فرصت دارند با مشخص برگزینندگان کارشان را ادامه دهند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1327

به "17 ایالت آمریکا از شکایت تگزاس برای ابطال پیروزی جو بایدن حمایت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "17 ایالت آمریکا از شکایت تگزاس برای ابطال پیروزی جو بایدن حمایت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید