آدم های پیروز وقت خود را با این چیز ها تلف نمی نمایند!

به گزارش تور کیش، خبرنگاران: بسیاری از افراد وقتی حس خستگی و اضطراب دارند یا وقتی احساس می نمایند نمی توانند به اهداف شان برسند یا کار هایی را که دوست دارند انجام دهند؛ به مشاور مراجعه می نمایند. آن ها احساس می نمایند گیر افتاده اند یا در زندگی دچار رکود شده اند و به نقطه ای می رسند که حتی نمی دانند چه کار باید بنمایند؛ بنابراین یکی از اولین کار هایی که مشاور از آن ها می خواهد انجام دهند، این است که کار هایی که وقت شان را تلف می نماید مشخص نمایند. یعنی کار هایی که مانع راه رسیدن به موفقیت و پیشرفت به سمت دستیابی به خواسته هایشان می گردد.

آدم های پیروز وقت خود را با این چیز ها تلف نمی نمایند!

همه ما هر از گاهی درگیر انجام کار هایی می شویم که خیلی با پیروزیت و شادمانی حقیقی ما مرتبط نیست. اما برخی افراد به زودی متوجه می شوند که هر دقیقه از روز چقدر اهمیت دارد و برای انجام کار هایی که باعث رشد فردی و شغلی آن ها نمی گردد، فرصتی وجود ندارد.

همه ما در جست وجوی پیروزیتیم. اما گاهی با انجام کار هایی که ما را از دست یابی به پتانسیل کامل مان باز می دارد، وقت خود را تلف می کنیم. اما بدتر از آن این است که اغلب تا کسی به ما چیزی نگوید، متوجه کار های عبث و بی فایده خود نمی شویم.

آنالیز این که تک تک ساعات روز خود را چگونه می گذرانیم، کار مهمی است. هم چنین باید به طور منظم دنبال روش هایی باشیم که زیرکانه تر عمل کنیم و انجام کار هایی را که باعت اتلاف وقت مان می گردد کاهش دهیم. پس برای آغاز، 8 مورد این جا است که افراد پیروز و مفید هرگز وقت خود را برای انجام آن ها تلف نمی نمایند (و شما هم بهتر است تلف نکنید!):

1. افراد پیروز و مفید در قید و بند رسانه های اجتماعی نیستند

شرکت در رسانه های اجتماعی مانند چک کردن پیغام های تلگرام و گشتن میان عکس های اینستاگرام و مانند آن، بخشی از زندگی روزمره است. اما اگر مدت زمانی را که هر روز به این کار اختصاص می دهید کنترل نکنید، زمان پرواز می نماید و می بینید هیچ کدام از کار هایی که می خواستید انجام دهید، به اتمام نرساندید.

پس یا مدت زمان محدودی را به گشتن در فضای مجازی اختصاص دهید. (می توانید از آلارم یا هشدار موبایل برای کاهش مدت زمان استفاده از رسانه های اجتماعی بهره ببرید و این برنامه ها را ببندید و کار دیگری انجام دهید.) یا این که تنها بعد از این که کار های مهم تان را انجام دادید، در فضای مجازی بگردید. یعنی از رسانه های اجتماعی به عنوان نوعی جایزه برای انجام تکالیف تان بهره ببرید.

2. افراد پیروز و مفید روزشان را بدون برنامه ریزی آغاز نمی نمایند

افراد پیروز هدف مندند و برای هر روز خود و کار هایی که می خواهند انجام دهند برنامه ریزی دارند. بهتر است شما هم کار هایی که در روز باید انجام دهید بنویسید. البته فقط 2 یا 3 عدد از اولویت هایتان را یادداشت کنید و لیستی طولانی از کار هایی که توان و وقت کافی برای انجام شان ندارید، درست نکنید.

فقط اولویت هایتان را یادداشت کنید و کار های سخت و سنگین خود را به اجزای کوچک تری تقسیم کنید که انجام آن ها در روز منطقی تر باشد. با این روش خواهید دید که چقدر برای انجام آن ها و خط زدن شان از لیست انگیزه بیشتری دارید.

3. افراد پیروز و مفید کار های خالی از لطف انجام نمی دهند

اگر می خواهید زندگی واقعاً پیروزی داشته باشید، باید بر چیز هایی تمرکز کنید که به زندگیتان جهت مثبتی می دهد. افراد مفید وقت خود را برای انجام کار های خالی از لطف تلف نمی نمایند؛ بنابراین قبل از انجام هر کار ابتدا مطمئن شوید آن کار نکته مثبتی به زندگیتان اضافه می نماید. اگر فکر می کنید خلاف این است، انجامش ندهید. ثانیاً برای انجام هر کار مجبور نیستید همان لحظه تصمیم بگیرید. همواره قبل از انجام کار ها فکر کنید و این را بدانید که نه گفتن به کار های عبث و بی فایده هیچ اشکالی ندارد.

4. افراد پیروز و مفید نگران مسائلی که قادر به کنترل شان نیستند نمی شوند

افراد پیروز می دانند نگرانی آن ها را به هیچ چیزی در زندگی نمی رساند. مخصوصاً در مواقعی که هیچ کاری از دست شان برنمی آید. نگرانی در خصوص مسائل خارج از کنترل، روحیه افراد را تضعیف می نماید و بهانه ای برای رکود و تنبلی فراهم می سازد.

پس به افکارتان جامه عمل بپوشانید و بر چیز هایی تمرکز کنید که می توانید عملاً بر آن ها تاثیر بگذارید.

5. افراد پیروز و مفید با افراد منفی نگر وقت نمی گذرانند

می گویند شخصیت هر کس، چیزی میان شخصیت 5 فردی است که از همه بیشتر با آن ها وقت می گذراند. پس اگر می خواهید بهترین ورژن خود باشید، باید اطراف تان را با بهترین افراد پر کنید.

مطمئن شوید که افراد منفی نگر و سمی را از اطراف خود کم می کنید. افراد منفی نگر به شما انرژی منفی وارد می نمایند و انگیزه و اشتیاق شما را برای رسیدن به پیروزیت کاهش می دهند؛ بنابراین اگر می خواهید در زندگی بلندپروازی کنید، باید اطراف تان را از چیز هایی که شما را پایین می کشند، خالی کنید.

6. افراد پیروز و مفید در اشتباهات گذشته خود باقی نمی مانند

همه اشتباه می نمایند. افراد پیروز نیز اشتباه می نمایند. اما کلید پیروزیت در زندگی این است که یک اشتباه را دو بار تکرار نکنیم. بلکه از اشتباهات خود درس بگیریم و به وسیله آن ها رشد کنیم و به سبب آن ها فرد بهتری شویم.

پس وقتی مرتکب اشتباهی می شوید، به این فکر کنید که آن اشتباه دیگر اجرا شده است و شما هم نمی توانید به گذشته برگردید و آن را اصلاح کنید. اما می توانید در آینده تکرارش نکنید. پس بر چیزی که یاد گرفتید تمرکز کنید و استراتژی بچینید تا از آن اشتباه بگذرید. خود را ببخشید و با خودتان مهربان باشید.

7. افراد پیروز و مفید به این که سایر افراد چه کار می نمایند توجهی ندارند

الهام دریافت از کار هایی که سایر افراد پیروز انجام می دهند، بسیار عالی است. اما اگر دائماً خود را با آن ها مقایسه می کنید و ناامید می شوید، باید طرز فکرتان را عوض کنید.

هنوز هم می توانید از دیگران الهام بگیرید، اما ذهن تان را طوری تربیت کنید که فقط خود را با مهم ترین فرد، یعنی خود شما، مقایسه کند. با خودتان مسابقه دهید و سعی کنید هر روز ورژن بهتری از خودتان باشید. یادتان نرود توجه زیاد به زندگی دیگران شما را از زندگی خود غافل می سازد. رسیدن به پیروزیت به برنامه ریزی احتیاج دارد و تلاش و تلاش بسیاری نیز می طلبد که برای انجام آن باید دقت و حوصله زیادی به خرج دهید و به جای تمرکز بر زندگی دیگران، هوش و حواس تان را به زندگی خود اختصاص دهید.

8. افراد پیروز و مفید خود را جز آخرین اولویت ها قرار نمی دهند

همه ما روز هایی را گذراندیم که در آن به قدر کافی نخوابیدیم یا ورزش نکردیم، چون برنامه کاری یا درسی فشرده و شلوغی داشتیم. اما برای پیروزیت و شادی طولانی مدت باید خود را در اولویت قرار دهید. خواب و استراحت کافی و تغذیه سالم انرژی بیشتری برای انجام کار ها فراهم می نماید و باعث می گردد بازده بهتری نیز داشته باشید.

یک روش عالی برای انجام این کار این است که روزتان را با انجام کاری که بسیار دوستش دارید آغاز کنید. حال شاید ورزش کردن دوست داشته باشید یا مدیتیشن یا حتی نوشتن یا خواندن کتاب مورد علاقه تان؛ هر کاری که برایتان جواب می دهد! زیرا وقتی روزتان را با انجام کاری که عاشقش هستید و برایتان مفید است آغاز می کنید، بقیه روز را با احساس خوشحالی و تمرکز و قدرت می گذرانید.

حرف آخر

آیا چیز هایی که گفتیم برای شما هم صدق می نمایند؟ تا به حال برای کدام موارد وقت تان را تلف نموده اید؟ مرحله به مرحله انجام کار هایی که موجب اتلاف وقتند را کاهش دهید تا به ورژن بهتری از خودتان در زندگی نزدیک شوید.

منبع: success

منبع: برترین ها
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1032

به "آدم های پیروز وقت خود را با این چیز ها تلف نمی نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آدم های پیروز وقت خود را با این چیز ها تلف نمی نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید