از سرگیری پرواز به اسپانیا، ناتوانی آمریکا برای کاهش پروازهای عبوری ایران

به گزارش تور کیش، تورج دهقان زنگنه درباره آخرین شرایط مذاکرات انجام شده برای از سرگیری پروازهای تهران - مادرید که طی روزهای گذشته به دلیل عدم ارائه خدمات هندلینگ از سوی این کشور اخذ شده بود، اظهار کرد: تعیین نیست دلیل واقعی شرکت اسپانیایی برای ارائه ندادن خدمات هندلینگ به ایران ایر و لغو این پرواز چه بوده است، اما مذاکرات را از همان روز شروع کردیم و به زودی پروازهای تهران - مادرید از سر گرفته خواهد شد.

از سرگیری پرواز به اسپانیا، ناتوانی آمریکا برای کاهش پروازهای عبوری ایران

وی ادامه داد: ایران همیشه در حال افزایش پروازهای خارجی و بین المللی خود است و به زودی در هفته و ماه های آینده شاهد بیشتر شدن تعداد آنها خواهیم بود.

ناکامی آمریکا برای کاهش پروازهای عبوری ایران

رییس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا کوشش آمریکایی ها برای ضربه زدن به صنعت هوایی ایران و کاهش پروازهای عبوری از آسمان ایران جواب می دهد؟ اظهار کرد: آمریکایی ها 40 سال است که می خواهند این کار را انجام دهند و به دنبال حذف پروازهای عبوری از آسمان ایران و زمین گیر کردن صنعت هوانوردی این کشور هستند، اما تا به امروز پیروز به این کار نشده اند و ترامپ نیز در روزهای پایانی دولتش نخواهد توانست چنین کاری را انجام دهد.

وی توضیح داد: کشورهای دیگری که آمریکا میخواهد آن را جایگزین ایران کند تا پروازهای عبوری و بین المللی از آسمان ایران عبور نکند، زیرساخت، قابلیت و توان این کار را ندارند و نمی توانند جایگزین ایران شوند.

منبع: گردشبان
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1352

به "از سرگیری پرواز به اسپانیا، ناتوانی آمریکا برای کاهش پروازهای عبوری ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سرگیری پرواز به اسپانیا، ناتوانی آمریکا برای کاهش پروازهای عبوری ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید