استاندار خراسان جنوبی برقراری پروازهای فرودگاه بیرجند را پیگیری کرد

به گزارش تور کیش، خبرنگاران/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی در پی لغو پروازهای تهران - بیرجند - مشهد و بالعکس از فرودگاه بیرجند، رفع این مشکل را در گفت و گو با مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) پیگیری کرد.

استاندار خراسان جنوبی برقراری پروازهای فرودگاه بیرجند را پیگیری کرد

حمید ملانوری در دیدار با علیرضا برخور، مدیرعامل شرکت هما در تهران با تشریح شرایط استان گفت: خراسان جنوبی، استانی با ظرفیت های بکر و بنام در زمینه های گردشگری، معدن، مرز و کشاورزی است.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وی اضافه کرد: برای بهره برداری هرچه بیشتر و بهتر از این ظرفیت ها، برنامه ریزی های زیادی اجرا شده که از آن جمله می توان به سیاست های ستاد توسعه خاوران اشاره کرد که با هدف جلب و جذب سرمایه گذاران به همین علت راه اندازی شده است.

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: با فعال شدن این ستاد، سرمایه گذاران زیادی از اقصی نقاط کشور برای حضور و فعالیت در حوزه های مختلف ترغیب شده اند.

وی گفت: مدیریت استان در پاسداشت این سرمایه گذاری، خود را مکلف کرده برای حضور سرمایه گذاران و کیفیت بخشی به فرایند کارهایی که آغاز کرده اند، شرایط را تسهیل کند.

ملانوری اضافه کرد: افزایش تعداد پروازها و ارائه خدمات بهتر و بیشتر در حوزه حمل و نقل، شرایط را برای همه به ویژه سرمایه گذاران تسهیل می کند.

وی افزایش تعداد پروازها را بسترساز توسعه خراسان جنوبی مطرح نمود و گفت: ما مکلفیم به منظور برون رفت استان از محرومیت و رسیدن این منطقه پرظرفیت به توسعه پایدار، تلاش کنیم.

استاندار خراسان جنوبی آمادگی استان در راستای تامین زیرساخت ها و شرایط لازم برای پذیرش پروازهای بیشتر و برقراری پروازهای لغو شده را خاطرنشان کرد.

این دیدار قول مساعد مدیرعامل شرکت هواپیمایی هما در زمینه برقراری مجدد پروازهای تهران - بیرجند - مشهد و بالعکس در آینده نزدیک را به همراه داشت.

برنامه ریزی شرکت هما برای افزایش تعداد پروازها از دیگر مباحث مورد گفت و گو بود که نتایج خوبی در پی داشت.

استاندار خراسان جنوبی در سفر به تهران از دهمین نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران نیز بازدید کرد.

هدف از این حضور، بازدید از توانمندی های عرضه شده در نمایشگاه به ویژه غرفه هلدینگ معدنی - عمرانی خاوران بود.

هلدینگ معدنی - عمرانی خاوران از شرکت های سرمایه گذاری است که در راستای سیاست های ستاد توسعه خاوران، تفاهم نامه سرمایه گذاری در استان را اردیبهشت ماه سال جاری به امضا رساند. این هلدینگ معدنی متعهد شده با سرمایه گذاری 12 هزار میلیارد ریالی در راستای احیای معادن و صنایع معدنی نیمه فعال استان، زمینه اشتغال 15 هزار نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1848

به "استاندار خراسان جنوبی برقراری پروازهای فرودگاه بیرجند را پیگیری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار خراسان جنوبی برقراری پروازهای فرودگاه بیرجند را پیگیری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید