امن ترین و نا امن ترین خطوط هوایی دنیا در سال 2019

به گزارش تور کیش، در این مطلب نگاهی داریم به امن ترین و همچنین نا امن ترین خطوط هوایی دنیا در سال 2019

امن ترین و نا امن ترین خطوط هوایی دنیا در سال 2019

نا امن ترین خطوط هوایی جهان در سال 2019 کدامند؟

بعضی از خطوط هوایی هر ساله به عنوان ناامن ترین خطوط هوایی شناخته می شوند تا مسافرین شناخت کافی برای خرید بلیط هواپیما به خصوص در پروازهای طولانی مدت و پرواز خارجی داشته باشند.

این موضوع بسیار مهم به واسطه ملاک ها و معیارهایی بررسی می شود و هر ساله لیست امن ترین و ناامن ترین ایرلاین ها در سرتاسر جهان اعلام می شود که با یک سرچ ساده می توان آن ها را بررسی نمود و سفری ایمن و با اطمینان خاطر را برای خود رقم زد و بروز اتفاقات ناگوار را به حداقل رساند.

برای آشنایی با خطوط هوایی ناامن سال 2019 مطالب زیر را دنبال کنید.

یکی از اصولی ترین و مهم ترین معیارها در درجه بندی خطوط هوایی، میزان تلفات و مرگ و میر مسافران به نسبت کل هواپیماهای یک ایرلاین در نظر گرفته می شود و همچنین میزان تلفات در شمار پروازهایی که هواپیماهای آن ایرلاین داشته اند. با در نظر داشتن این موضوع مهم، هواپیمایی ملی کلمبیا یکی از خطوط هوایی های ناامن در جهان محسوب میشود. حال آنکه چرا مسافران ازین خطوط در خرید بلیط هواپیما در پرواز خارجی برای راستا های طولانی استفاده می کنند؟ پاسخ ساده است، یکی از عمده ترین علل این موضوع این است که تعدادی از مسافرین همواره اولویتشان، ارزان بودن خرید بلیط هواپیما و داخلی بوده است و این شرکت های هواپیمایی بلیط هایی با این شرایط برای خرید بلیط هواپیما ارائه می دهند.

یکی دیگر از ناامن ترین خطوط هوایی، خطوط هوایی چین می باشد.

به هنگام سوار شدن مسافران در هواپیماهای ایرلاین چین، در ظاهر امر همه چیز خوب و نرمال است اما هنگام روشن شدن موتور هواپیما و آغاز پرواز، اتفاقات عجیبی رخ میدهد و در آن لحظه مسافران باید بدانند که یکی از پرخطرترین خطوط هوایی را به هنگام خرید بلیط هواپیما انتخاب نموده اند. به خصوص در پرواز خارجی که گاها راستاها طولانی تر است و مسافران در پی خرید بلیط هواپیما خارجی با قیمت مناسب هستند، این گونه خطوط هوایی به دلیل داشتن قیمت مناسب تر در لیست انتخاب عده ای از مسافران قرار میگیرد، که در نهایت ممکن است این انتخاب منجر به اتفاقات ناخوشایندی شود.

ملاک دیگری که به هنگام رتبه بندی ناامن ترین خطوط هوایی جهان در نظر گرفته می شود، حوادث هوایی 30 سال گذشته ایرلاین های مختلف می باشد.(حوادث ناشی از تروریسم و شرایط آب و هوایی حدود 10 درصد از کل سوانح هوایی را شامل می شود.)

نکته مهم این است که هنگام رتبه بندی ناامن ترین خطوط هوایی جهان، حوادث ناشی از خطاهای انسانی، شرایط نامطلوب آب و هوایی و درصد بیشتری از مسائل مربوط به تروریسم در این رتبه بندی گنجانده نشده است.

گارودا، ایرلاین اندونزیایی ازین بابت جزء یکی از ناامن ترین خطوط هوایی جهان شناخته شده است.

این ایرلاین با ارائه بلیط هواپیمای خارجی و داخلی با قیمت مناسب درصدد پوشاندن حوادثی است که تا به حال در سوانح هوایی از جانب این خط هوایی اتفاق افتاده است. مسافرین نیز به دلیل قیمت مناسب در نظر گرفته شده گاهی نظرشان جلب می شود و شرایط نامطلوب و خطرات ناشی از پرواز با این خط هوایی را نادیده گرفته و از این ایرلاین برای پرواز خارجی و داخلی خود استفاده می کنند و در واقع در سفرهای خارجی که هزینه پرواز و سفر بیشتر از سفرهای داخلی می باشد خرید بلیط هواپیما خارجی از سوی مسافرین ازین شرکت بیشتر می باشد.

امیدواریم که مسافران دقت بیشتری در خرید بلیط هواپیما چه در پرواز خارجی و چه در پرواز های داخلی بکنند و قبل از خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی با قیمت مناسب، امنیت و سرویس دهی ایرلاین ها را مورد بررسی قرار داده و امنیت آنها اطمینان حاصل کنند.

امن ترین خطوط هوایی جهان در سال 2019

با توجه به پیشرفت های چشمگیری که هر روز شاهد آن هستیم، هواپیماها بسیار امن تر شده و با کامل شدن تجهیزات، حس اطمینان بیشتری را در مسافر برای خرید بلیط هواپیما ایجاد می نماید. مسافران ترجیح می دهند پرواز خارجی و یا داخلی خود را با ایرلاینی مطمئن و ایمن انجام دهند. در اینجا به تحلیل و بررسی امن ترین ایرلاین های 2019 می پردازیم که توسط وبسایت ایرلاین ریتینگز منتشر شده است.

قبل از خرید بلیط هواپیما خارجی و پرواز خارجی حتما این مقاله را مطالعه کنید.

هر ساله وبسایت ایرلاین ریتینگز، با توجه به معیارهای خاصی از جمله میزان اهمیت دادن شرکت های هواپیمایی به بازرسی، تعمیر و نگهداری و همچنین آمار تصادفات و سوانح هوایی، سودآوری و طول عمر ناوگان هوایی، شرکت های هواپیمایی را بررسی می نماید. این وبسایت سال جاری 405 ایرلاین جهان را با دقت بسیار مورد بررسی قرار داد تا بتواند لیست امن ترین ایرلاین های جهان را در سال 2019 بدست آورد.

کسب بالاترین رتبه در این وبسایت می تواند تاثیر چشمگیری برروی میزان خرید بلیط هواپیما، از آن شرکت بگذارد. همچنین مسافران خارجی هم ترجیح می دهند برای پرواز خارجی خود به وسیله این شرکت هواپیمایی اقدام به خرید بلیط هواپیما خارجی کنند.

شرکت هواپیمایی کانتاس از سال 2014 تا 2017 توسط این سایت به عنوان امن ترین ایرلاین در جهان انتخاب شده است. اگرچه کانتاس در سال 2018 تنزل کمی پیدا کرد اما در سال 2019 توانست صندلی خود را پس گرفته و به صدر جدول بازشود.

دو شرکت معتبر آمریکایی، یونایتد ایرلاینز و امریکن ایرلاینز، با کاهش عمر و سن ناوگان هواپیمایی خود پیروز شدند در سال 2019 دوباره جزو 20 ایرلاین برتر جهان باشند.

ژاپن ایرلاین به دلیل وضعیت نامناسب یکی از خلبان هایش هنگام پرواز در فرودگاه هیترو، سال جاری در این لیست وجود ندارد.

در اینجا قصد داریم علاوه بر کانتاس که رتبه اول را دارد 19 ایرلاین امن جهان را بر اساس حروف الفبا به شما معرفی کنیم.

شرکت هواپیمایی کانتاس

شرکت هواپیمایی ایرنیوزلند

شرکت هواپیمایی آلاسکا ایرلاینز

شرکت هواپیمایی آل نیپون ایرویز

شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز

شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز

شرکت هواپیمایی کاتای پسیفیک ایرویز

شرکت هواپیمایی امارات

شرکت هواپیمایی اوا ایر

شرکت هواپیمایی فینر

شرکت هواپیمایی کی ال ام

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

شرکت هواپیمایی اسکاندیناوین ایرلاین سیستم

شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاینز

شرکت هواپیمایی سوئیس

شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز

گروه هواپیمایی های ویرجین

در سال گذشته تمامی ایرلاین های بالا، از نظر عملکرد عالی و استثنایی بودند. این ایرلاین ها جدا از رتبه بندی، جزو شرکت های مطمئن و امن برای سفر هستند. شما می توانید برای پرواز خارجی خود از این شرکت ها با خیالی آسوده اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید.

همچنین این رده بندی ها طبق سیستم رتبه بندی هفت ستاره ای انجام شده و به تمامی این 20 شرکت هواپیمایی که صدرنشین هستند، 7 ستاره تعلق گرفته است. در مقابل شرکت های هواپیمایی هم هستند که در نهایت پیروز به کسب یک یا دو ستاره شده اند. شرکت هواپیمایی افغانستان به نام آریانا افغان ایرلاینز، تریگانا ایر و کام ایر از جمله این شرکت ها می باشند.

ایرلاین های ارزان اما امن، در سال 2019

چه در پرواز خارجی و چه داخلی، خرید بلیط هواپیما با قیمت مناسب مساله ای مهم است مخصوصا برای افرادی که برای سفرهای بین المللی بیشتر اوقات درگیر خرید بلیط هواپیما خارجی هستند. بنابراین چه چیزی بهتر از اینکه برای خرید بلیط هواپیما خارجی به وسیله شرکتی اقدام کنید که جزو امن ترین ایرلاین های ارزان قیمت جهان باشد. وبسایت ایرلاین ریتینگز با توجه به تحلیل و عملکرد شرکت های هواپیمایی، ایرلاین هایی را معرفی نموده است که علاوه بر ارزان بودن، پرواز آن ها نیز از امنیت فوق العاده ای برخوردار بوده است.

به ترتیب حروف الفبا، لیست امن ترین ایرلاین های ارزان قیمت جهان به توضیح زیر است:

شرکت هواپیمایی ایرلاین فلای بی

شرکت هواپیمایی فرونتیر

شرکت هواپیمایی اچ کی اکسپرس

شرکت هواپیمایی جت بلو

شرکت هواپیمایی جت استار استرالیا / آسیا

شرکت هواپیمایی توماس کوک

شرکت هواپیمایی وولاریس

شرکت هواپیمایی وولینگ

شرکت هواپیمایی وست جت

شرکت هواپیمایی ویز

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 464

به "امن ترین و نا امن ترین خطوط هوایی دنیا در سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امن ترین و نا امن ترین خطوط هوایی دنیا در سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید