این جنگنده رقیب آسیایی سوخو57 است

به گزارش تور کیش، روسیه در توسعه جنگنده های نسل پنجم از سایر کشورهای دنیا جلوتر است و نزدیک ترین رقیب آن، کره جنوبی با برنامه KF-21 است.

این جنگنده رقیب آسیایی سوخو57 است

به گزارش خبرآنلاین، کی اف-21 متعلق به نسل 4.5 جنگنده ها است که به وسیله صنایع هوافضای کره به عنوان بخشی از یک پروژه 6.6 میلیارد دلاری برای جایگزینی ناوگان قدیمی جنگنده های اف-4 و اف-5 نیروی هوایی کره جنوبی پیشرفته است و بعلاوه از آن به عنوان جایگزینی مقرون به صرفه تر برای جت جنگنده رادارگریز لاکهید مارتین اف-35 لایتنینگ 2 نام برده می گردد.

بر اساس طبقه بندی های نظامی ایالات متحده، جنگنده های نسل 4.5 دارای قابلیت های پیشرفته رادار آرایه ای اسکن الکترونیکی فعال، لینک های داده با ظرفیت بالا، سیستم پروازی پیشرفته و قابلیت به کارگیری تسلیحات پیشرفته هستند.

بنابراین، جنگنده نسل 4.5 با استانداردهای جنگنده های رادارگریز نسل پنجم مانند F-22 و F-35 کاملاً مطابقت ندارد. نمونه های مشابه این جنگنده کره ای، F-15E/EX Strike Eagle فراوری آمریکا و Chengdu J-10C فراوری چین هستند.

این جنگنده برای یافتن اهداف همانند انواع نسل 5، یک رادار آرایه فازی فعال (AESA) باند X بومی با 1088 تا 1300 المان فرستنده - گیرنده دارد. هر المان منبع تغذیه مجزا داشته و در اصل یک رادار کوچک هستند؛ از این رو رادار در برابر جنگ الکترونیک و اخلالگری مقاوم است.

ضمن اینکه منشا امواج کم اثری است که در ترکیب با ویژگی های ذاتی آنتن فرستنده اسکن الکترونیکی یا همان AESA، امواج رادار محل حضور هواگرد را لو نمی دهد و پنهانکاری الکترومغناطیسی دارد.

بعلاوه می توان هر تعداد المان را برای یک نقش برنامه ریزی کرد؛ برای مثال چند المان زمین را جستجو نموده و از آن تصویر برداری نمایند، مادامی که المان های دیگری به پویش آسمان بپردازند، ضمن اینکه شماری دیگر از المان ها در حال تعقیب اهداف از قبل کشف شده هستند.

این رادار به وسیله بخش دفاعی از کمپانی خوشه ای کره ای هانوا (Hanwha) ساخته و به گفته منابع کره ای برتر از انواع چینی و روسی است. لاکهید مارتین نیز در ساخت این رادار به هانوا یاری رسانی کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 مرداد 1402 بروزرسانی: 26 مرداد 1402 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 2241

به "این جنگنده رقیب آسیایی سوخو57 است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این جنگنده رقیب آسیایی سوخو57 است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید