همه چیز درباره بام سبز (روف گاردن)

به گزارش تور کیش، باغ سبز (روف گاردن)، معمولا یک باغ یا باغچه در جایی غیر نرمال مانند پشت بام، سقف خانه و یا دیوار های ساختمان است. عموما بستر سازی این گونه فضا ها با دسترسی محدود و حجم کم گیاهان به خاک همراه خواهد بود ولی در نظر داشته باشید به میزان قابل توجهی ورود آب و مواد مغذی احتیاج است. ایده های نوین تیم بازسازی ساختمان مجموعه خبرنگاران در زمینه طراحی و اجرای بام سبز و دیوار سبز می تواند نقش به سزایی در بهبود مسائل شهری و پایدار سازی محیط و همچنین زیبایی و طراوت بخشیدن به ساختمان داشته باشد.

همه چیز درباره بام سبز (روف گاردن)

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

بام سبز یا دیوار سبز یکی از راه چاره های مدرن برای مسائل شهری، استحکام بخشی و پایدارتر ساختن شهر ها می باشد.با گسترش شهر نشینی، سرعت کاهش منابع طبیعی رو به افزایش است. بنابر این استفاده از فناوری بام سبز از بسیاری جهت ها مقرون به صرفه می باشد. استفاده از پوشش گیاهی سبز در پشت بام یک اختراع جدید نیست. بام های چمنی یک تکنیک ساختمان سازی متعارف و سنتی در بسیاری از نقااط دنیا است. تفاوت بین یک بام سبز جدید و بام سبز سنتی مربوط به تفاوت اهداف و مواد به کار رفته در این دو نوع بام می باشد. هدف اصلی در گذشته استفاده از چمن به منظور عایق بندی و حذف لایه آب بندی بوده که اغلب با انواع گیاهان انجام شده است.

بام سبز در بازسازی ساختمان

استفاده از تجهیزات و امکانات و بعضی مواد به محیط، ظرفیت نگهداری آب و مواد مغذی خاک، مقاومت گیاه و رشد آن بسته به شرایط، افزایش می دهد. و در نهایت این امکان را به شما می دهد که از تنوع وسیعی از گیاهان بهره ببرید و از بام سبز، به عنوان روشی برای بازسازی و نوسازی بنا استفاده نموده و به ساختمان زیبایی ببخشید. با افزودن این مواد به محیط کشت، ظرفیت نگهداری آب و مواد مغذی افزایش می یابد که باعث رشد بهتر گیاهان، افزایش میزان بقای بدن و یاری به حفظ گیاهان سالم می گردد.

تیم اجرای بام سبز

کاهش جاری شدن آب باران بر روی پشت بام، کاهش هزینه های تهویه مطبوع، کاهش هزینه های گرمایش، ایجاد زیستگاه برای پرندگان، پروانه ها و زنبورها، ایجاد فضایی لذت بخش، زیبایی محیط، بهبود کیفیت هوا، فضایی مناسب جهت صرف غذا همگی از مزایای بام سبز هستند. برای اجرای بام سبز احتیاج است که از صاحبخانه، اهالی ساختمان، هیئت مدیره همکاری و کمیسیون برنامه ریزی محلی اجازه کتبی جلب رضایت برای انجام این کار بگیرید و سپس مهندسین معمار و مشاور محل را آنالیز نموده و تغییرات لازم را به سطح سقف و محدودیت های وزن برای سازه ها، ظروف و گیاهان خود اعمال می نماید. تمامی این امور را با خیال راحت به گروه ساختمانی آبان سپرده و فقط منتظر دریافت نتیجه کار بمانید.

انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 878

به "همه چیز درباره بام سبز (روف گاردن)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره بام سبز (روف گاردن)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید