بختیار رحمانی: چرا ورود زنان به استادیوم را سخت می نمایند

به گزارش تور کیش، سمیرا شیرمردی، حدوداً 2 ماه پیش بود که خبر رسید بختیار رحمانی به لیگ دسته 2 قطر رفته. این خبر برای همه عجیب بود هم به خاطر اینکه رحمانی لیگ 2 را انتخاب کرد و هم به دلیل اینکه او در سپاهان بازی های زیادی انجام نداده بود اما توانست لژیونر گردد. به هر حال بختیار با امید و آرزوهای زیادی راهی قطر شد. او می خواست با الشمال به لیگ ستارگان قطر صعود کند و در آنجا هم خودی نشان دهد تا راهی اروپا گردد. رحمانی در این 2 ماه، منتظر اتفاقات امیدوارکننده و خوب بود اما هیچ کدام محقق نشد. همین مسأله و البته خانواده اش هم باعث شد او به ایران برگردد و با صنعت نفت آبادان قرارداد امضا کند. اگرچه این بازگشت هم به اندازه همان رفتن به قطر عجیب است اما بختیار رحمانی دلایل جالبی را برای این اتفاقات بیان می نماید.

بختیار رحمانی: چرا ورود زنان به استادیوم را سخت می نمایند

-

چه شد که بعد از 2 ماه حضور در تیم الشمال، به ایران برگشتی؟

اول باید بگویم همه چیز پول نیست اما همانطور که قبلاً به شما گفته بودم قرار بود الشمال تیم خوبی ببندد تا بتواند به لیگ ستارگان صعود کند. ضمن اینکه گفته بودند 2، 3 هفته ای کار همسر و بچه هایم را انجام می دهند که به قطر بیایند اما 2 ماه گذشت و خبری نشد. این در حالی است که همسرم پا به ماه است و بچه هایم هم باید به مدرسه بروند. در کل الشمال، آن تیمی نبود که می گفتند. تیم را دیدم، بازی کردم اما شرایط سخت بود. ما در یکی، 2 هفته اول حدود یک ساعت و نیم با ماشین بیرون شهر می رفتیم تا تمرین کنیم. وقتی این شرایط را دیدم، ناامید شدم و تصمیم گرفتم برگردم که با پیگیری های باشگاه صنعت نفت بالاخره با این تیم قرارداد بستم.

خیلی وقت بود که می گفتی صنعت نفت آبادان پیگیر وضعیت تو است. بعد از اینکه متوجه شدی الشمال آن تیمی نیست که تصور می کردی، خودت به صنعت نفت پیشنهاد دادی که به این تیم بیایی یا اینکه باشگاه همچنان پیگیر بود و درخواست داد به ایران برگردی؟

آدم دروغ نگوید بهتر است. راستش خیلی وقت بود که با باشگاه صنعت نفت آبادان در ارتباط بودم. یک روز آنها گفتند شرایط چطور است؟ من هم گفتم اگر شرایط صنعت نفت آبادان خوب باشد، دوست دارم برگردم و برگشتم.

در کنار همه مسائلی که بیان کردی، فکر می کنم بحث همسرت که قرار است به زودی پسردار شوید هم برای بازگشت تو خیلی تأثیرگذار بود؟

واقعاً همینطور است. در آن 2 ماه که قطر بودم استرس زیادی برای همسرم داشتم. خانواده ام خیلی برایم مهم است. دوست داشتم آنها هم زود به قطر بیایند اما وقتی طول کشید، دیدم نمی گردد. نمی شد 10 روز قبل از آغاز مسابقات بیایند و درگیر جابه جایی شوند. پس هم شرایط خانواده ام و هم اینکه شرایط تیم دور از انتظار بود، باعث شد برگردم. آنها می گفتند دارند تیمی می بندند که به لیگ ستارگان صعود کند اما شرایط آنطور که انتظار داشتم نبود. البته آرزو می کنم الشمال به لیگ ستارگان صعود کند.

وقتی به مسئولان باشگاه الشمال گفتی می خواهی جدا شوی چه واکنشی داشتند؟

خب ما با هم حرف زدیم و بعد هم توافق کردیم که برگشتم. مسئولان صنعت نفت در این زمینه خیلی یاری کردند.

یعنی آنها با باشگاه الشمال صحبت کردند؟

نه، یکسری صحبت ها با من داشتند که آن را به مسئولان باشگاه الشمال منتقل کردم و آنها با جدایی ام موافقت کردند.

پس راحت جدا شدی؟

آنطور هم راحت نبود اما چون از طرف رئیس باشگاه به الشمال رفته بودم، شرایط برای جدایی ام راحت شد و با من همکاری کردند. من به آنها گفتم که دلم با تیم نیست که آنها هم به خاطر این همکاری کردند و جدا شدم.

ظاهراً قرارداد بالایی هم با الشمال داشتی؟

بله، قراردادم بالا بود اما بهتر است مبلغ را نگویم.

-

شما همواره از قلعه نویی تعریف و تمجید می کنی و فصل گذشته هم در سپاهان حضور داشتی. چرا به این تیم برنگشتی که باز هم شاگرد قلعه نویی شوی؟

من وقتی از الشمال پیشنهاد داشتم به اولین نفری که گفتم امیر خان (قلعه نویی) بود و ایشان هم برای من آرزوی پیروزیت کرد. واقعیت این است که در سپاهان به من به هر دلیلی بازی نمی رسید و به خاطر این مسأله از سپاهان جدا شدم. وگرنه هر بازیکنی دوست دارد در تیم بزرگ سپاهان با آن سرمربی و طرفداران خوبی که دارد حضور داشته باشد. ضمن اینکه مسئولان باشگاه صنعت نفت آبادان 2، 3 سال است که به من لطف دارند و پیگیر بودند به این تیم بروم که در نهایت این اتفاق الان افتاد.

کلاً انگار عرق خاصی به خوزستان داری و هر جا باشی دوست داری به این استان برگردی...

درست است که من کرد هستم اما از 13 سالگی به بعد در خوزستان بزرگ شدم. در ابتدا در فولاد بودم و الان هم در صنعت نفت که هر 2 خوزستانی هستند. در کل اینجا (خوزستان) را دوست دارم و از صمیم قلب شادمانم که در این استان و تیم صنعت نفت آبادان حضور دارم. ان شاءالله بتوانیم به همدیگر یاری کنیم که هم صنعت نفت آبادان نتایج خوبی بگیرد و طرفداران را شادمان کنیم و هم اینکه من به روزهای خوبم برگردم. اسکوچیچ هم همواره به من لطف داشته که از او سپاسگزارم.

شاید هم یکی از دلایلی که باعث شد به خوزستان عرق داشته باشی، خوزستانی بودن همسرت است.

بله همسرم خوزستانی است اما بهتر است در خصوص این مسأله زیاد صحبت نکنیم چون ممکن است خدایی ننموده مادرم شاکی گردد (می خندد).

بعد از بازگشت به صنعت نفت آبادان، در اولین بازی باید مقابل پرسپولیس قرار بگیری.

خدا را شکر من همواره مقابل پرسپولیس نتایج خوبی گرفتم. البته بازی با پرسپولیس آن هم در استادیوم آزادی خیلی سخت است اما ما تیم خیلی خوبی هستیم و در چند روزی که در تمرینات بودم، متوجه شدم بازیکنان انگیزه خاصی برای این بازی دارند. اسکوچیچ مربی فوق العاده ای است که با این جوان ها تیم خیلی خوبی ساخته که فکر می کنم با این شرایط بازی این هفته خیلی خوب خواهد شد.

فکر می کنی این بازی چه نتیجه ای خواهد داشت؟

نمی دانم اما ما می رویم که امتیاز بگیریم.

اینکه قبلاً در استقلال بودی و حالا مقابل پرسپولیس قرار می گیری، حس خاصی به این بازی نداری؟

نه، من اصلاً اینطور نیستم که بازی ها برایم فرقی داشته باشد و مقابل همه تیم ها انگیزه زیادی دارم. الان هم که در اختیار صنعت نفت آبادان هستم و همه کوششم این است که تیمم پیروز باشد.

اخیراً هم پستی برای طرفدار استقلال که فوت نموده، گذاشتی.

خب وظیفه مان است. امیدوارم دیگر از این اتفاقات نیفتد. واقعاً ناراحت نماینده است که برای ورود به استادیوم چنین اتفاقی بیفتد. واقعاً آرزو می کنم دیگر چنین اتفاقی نیفتد و ورود زنان به استادیوم آزاد گردد تا همه چیز ختم به خیر گردد.

-

قبلاً که در قطر بودی شادمان شدی که خانواده ات می توانند به استادیوم بیایند و بازی هایت را تماشا نمایند. فکر می کنی خانواده ات بتوانند در ایران بازی هایت را ببینند و ورود زنان به استادیوم آزاد گردد؟

صددرصد. احساس می کنم با این اتفاقی که افتاد، فیفا فشار بیشتری به ایران وارد می نماید تا ورود زنان به استادیوم آزاد گردد. امیدوارم این مسائل زودتر حل گردد. واقعاً ورود خانواده ها به استادیوم و درست کردن یک صندلی برای آنها سخت نیست. نمی دانم چرا این کار را سخت می نمایند.

حالا که به صنعت نفت آبادان برگشتی، مسئولان باشگاه در خصوص اهداف شان در این فصل صحبتی با شما نداشتند؟

همانطور که می دانید صنعت نفت آبادان به لحاظ اقتصادی و مسائل اینچنینی قابل مقایسه با تیم های مدعی که بودجه شان حتی از صد میلیارد هم بیشتر شده، نیست. با این حال کوشش می کنیم اتفاق خوبی رقم بزنیم و نتایج مناسبی بگیریم. صنعت نفت آبادان بازیکنان باکیفیتی دارد و البته سرمربی و مدیرانی که برای بهتر شدن تیم کوشش می نمایند. در کنار اینها طرفداران پرشور و متعصب صنعت نفت آبادان را هم اضافه کنید. با این شرایط، ما در هر بازی برای کسب 3 امتیاز به میدان می رویم و امیدواریم بهترین نتایج رقم بخورد. در خصوص اهداف باشگاه واقعاً هیچ صحبتی نشده اما هدف همه ما پیروزیت صنعت نفت و شادمان کردن مردم آبادان است.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 334

به "بختیار رحمانی: چرا ورود زنان به استادیوم را سخت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بختیار رحمانی: چرا ورود زنان به استادیوم را سخت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید