ترامپ با کلکسیونی از بحران به تعطیلات تابستانی می رود

به گزارش تور کیش، رئیس جمهور آمریکا در حالی از روز آدینه تعطیلات تابستانی سالانه را در باشگاه گلف خود در نیوجرسی شروع می نماید که دولت او با مجموعه ای از بحران هایی روبرو است که می تواند نقشی مشخص کننده در سرنوشت او در انتخابات سال 2020 داشته باشند.

ترامپ با کلکسیونی از بحران به تعطیلات تابستانی می رود

به گزارش گروه بین الملل تور کیش، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حالی از روز آدینه تعطیلات تابستانی سالانه را در باشگاه گلف خود در نیوجرسی شروع می نماید که دولت او با مجموعه ای از بحران هایی روبرو است که می تواند نقشی مشخص کننده در سرنوشت او در انتخابات سال 2020 داشته باشند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته ترامپ در حالی که آمارش در نظرسنجی ها بدون نوسان باقی مانده و توانایی هاش برای پیش بردن امور کشور مورد تردید قرار گرفته اند، در پرتو جنگ تجاری با چین، افزایش تنش ها با ایران و کره شمالی، تیراندازی های کور ناشی از نفرت نژادپرستانه در معرض آزمون هایی جدی قرار گرفته است.

در حالی که حدود 20 نامزد دموکرات برای تصاحب صندلی ترامپ صف کشیده اند احتمالاً فکر او در روزهای آینده بیشتر مشغول حفظ سبد آرا خودش خواهد بود تا گسترش و توسعه دادن آن.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته راهبرد ترامپ برای پیروزی مجدد در انتخابات بر تظلم خواهی سفیدپوست ها و ضدیت با مهاجرت راسخ است و او میخواهد به وسیله طرح مسائل مربوط به این محورها، هواداران راست گرای خودش را به پای صندوق های رأی بکشاند.

بعضی از سیاستمداران دموکرات در روزهای گذشته ترامپ را مقصر اصلی بروز جنایت هایی مانند تیراندازی ال پاسو تگزاس دانسته اند که در آن یک جوان 21 ساله و معتقد به فزونی نژادی سفیدپوست ها 20 نفر را به ضرب گلوله به قتل رساند.

جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و اصلی ترین رقیب انتخاباتی ترامپ روز چهارشنبه گفت: ترامپ، آتش سفیدبرترپنداری در این کشور را شعله ور نموده است. اگر دونالد ترامپ مجدداً انتخاب گردد، معتقدم که او برای همواره شخصیت این کشور را عوض خواهد نمود.

اما، به نوشته آسوشیتدپرس، مسائل ترامپ تنها محدود به مرزهای آمریکا نیست. بعد از اینکه او از توافق هسته ای برجام خارج شد ایران میزان ذخائر اورانیوم خودش را افزایش داده است. تهران، علاوه بر این یک پهپاد آمریکا را ساقط نموده و کشتی ها در تنگه هرمز را تحت کنترل خود درآورده است. ترامپ تا کنون چندین بار گفته که آماده گفت وگوی بدون پیش شرط با ایران است، اما تهران مذاکره با واشنگتن را رد نموده است.

کره شمالی، پرده دیگری از مسائل ترامپ را به نمایش می گذارد. آسوشیتدپرس نوشته ترمپ حدود یک ماه پیش اولین رئیس جمهور مستقر آمریکا لقب گرفت که به خاک کره شمالی پا گذاشت، اما بعد از آن سفر، کره شمالی چندین موشک کوتاه برد آزمایش نموده و دولت ترامپ را به عقب گرد از دیپلماسی تهدید نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 242

به "ترامپ با کلکسیونی از بحران به تعطیلات تابستانی می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ با کلکسیونی از بحران به تعطیلات تابستانی می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید