ترامپ: بولتون به من التماس می کرد

به گزارش تور کیش، به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار رشته توئیت هایی نقدها بسیار تندی علیه جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی خود انجام داد.

ترامپ: بولتون به من التماس می کرد

ترامپ در حساب کاربری خود در توئیتر با انتقاد از رفتار بولتون، نوشت: آدمی که سال ها پیش نتوانست برای نمایندگی در سازمان ملل تأیید صلاحیت بگیرد، نتوانست برای هیچ چیز تأیید بگیرد، به من التماس کرد که سمتی به او بدهم که نیازی به تأیید سنا نداشته باشد. من هم این سمت را به او دادم، آن هم با وجود آنکه بسیاری می گفتند این کار را قربان انجام ندهید.

ترامپ همچنین به اظهارات و تصمیمات بولتون درباره کره شاقتصادی اشاره نمود و گفت: او این سمت را گرفت و به اشتباه در تلویزیون از مدل لیبی صبحت کرد و کلی قضاوت های اشتباه دیگر داشت. رک بگویم که او اخراج شد، به این خاطر که اگر به حرف های او گوش داده بودم، ما تا الان در جنگ جهانی ششم بودیم. بعد هم می رود و کتاب زننده و غلطی می نویس، پر از اطلاعات طبقه بندی شده امنیت ملی. چه کسی چنین کاری می نماید؟

دو روز پیش از این، رسانه های آمریکایی گزارش دادند که نسخه اولیه کتاب خاطرات بولتون که برای بازبینی به کاخ سفید ارسال شده، نشان می دهد که بر خلاف ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، مسدود کردن یاری های اقتصادی به دولت اوکراین، مستقیماً با هدف تحت فشار قرار دادن کی یف جهت پیشبرد پرونده قضایی علیه فرزند جو بایدن از نامزدهای پیشتاز دموکرات ها، انجام شده است.

بر اساس این گزارش ها، بولتون در این کتاب که هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته، ادعا نموده است که مستقیماً از ترامپ شنیده که تنها زمانی یاری ها به کی یف را آزاد می نماید که ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین با تحقیق در خصوص هلدینگ بوریسما که هانتر بایدن یکی از اعضای هیأت مدیره آن است، موافقت کند.

انتشار این خبر با خشم ترامپ روبرو شده و حال به نظر می رسد حملات تند علیه بولتون مرتبط با احتمال حضور او در جلسه شهادت علیه ترامپ باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 738

به "ترامپ: بولتون به من التماس می کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: بولتون به من التماس می کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید