ترکیه هنوز شرایط لازم برای قرارداد سفر بدون ویزا را فراهم نکرده است

به گزارش تور کیش، سخنگوی کمیسیون اروپا از ترکیه خواسته است تا به همه شرایط مندرج در توافقنامه مهاجرت با اتحادیه اروپا احترام بگذارد.

ترکیه هنوز شرایط لازم برای قرارداد سفر بدون ویزا را فراهم نکرده است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور کیش به نقل از رویترز، مینا آندریوا سخنگوی کمیسیون اروپا امروز دوشنبه در سخنانی تاکید نمود: ترکیه باید به همه شرایط مربوط به قرارداد مهاجرت با اتحادیه اروپا احترام بگذارد پیش از آنکه بتواند به قرارداد سفر بدون ویزا به اروپا برای شهروندانش دست یابد.

وی در ادامه توضیح داد: اگر ترکیه خواهان آزادسازی ویزا است باید شرایط لازم را فراهم کند.

مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه روز یکشنبه در مصاحبه با روزنامه آلمانی فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ، تاکید نمود: اگر قوانین و مقررات در مورد ورود شهروندان ترکیه به اتحادیه اروپا ، تسهیل نشود، آنکارا نیز قرارداد مربوط به جلوگیری از هجوم مهاجران خارجی به مرزهای اروپا را لغو خواهد نمود.

وی در ادامه توضیح داد: اگر آزادسازی سفر بدون ویزا وجود نداشته باشد، ما مجبور خواهیم شد تا از توافقنامه مهاجرت فاصله بگیریم.

توافق اتحادیه اروپا و ترکیه برای بازگرداندن مهاجران خارجی به چالش بزرگی تبدیل شده است. بر اساس توافق ترکیه و اتحادیه اروپا، آنکارا همه مهاجران خارجی به اروپا را که از دریای اژه به طور غیر قانونی وارد یونان شده اند، باز خواهد گرداند. در مقابل، اروپا نیز هزاران مهاجر سوری را که مستقیم از ترکیه آمده اند، قبول خواهد نمود و مذاکرات بر سر سفر به اروپا بدون احتیاج به ویزا و عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا، پیشرفت خواهد داشت.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 663

به "ترکیه هنوز شرایط لازم برای قرارداد سفر بدون ویزا را فراهم نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه هنوز شرایط لازم برای قرارداد سفر بدون ویزا را فراهم نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید