جزئیات آتش دریافت بنزین در موتور هواپیمای دزفول

به گزارش تور کیش، مدیرکل روابط عمومی ایران ایر ضمن تشریح دلایل بروز نقص فنی در موتور هواپیمای ATR این شرکت هواپیمایی گفت: مسافران با پرواز جایگزین به مقصد منتقل شدند.

جزئیات آتش دریافت بنزین در موتور هواپیمای دزفول

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، در پرواز تهران-دزفول صبح امروز هما، یکی از موتور های هواپیمای ATR این شرکت هواپیمایی دچار نقص فنی شد که خلبان تصمیم گرفت به فرودگاه مهرآباد برشود.

موضوع را از مدیرکل روابط عمومی ایران ایر پیگیری کردیم؛ حسین جهانی در این باره گفت: هواپیمای تهران - دزفول شرکت ایران ایر به شماره 3415 ساعت 6:15 دقیقه امروز از فرودگاه مهرآباد به مقصد دزفول پرواز می کند، اما در طول جهت به دلیل بروز نقص فنی در موتور سمت راست هواپیمای ATR خلبان تصمیم می گیرد به فرودگاه مهرآباد برشود، این هواپیما ساعت 7:05 در فرودگاه مهرآباد به زمین می نشیند.

وی اضافه کرد: پس از دریافت مجوز های لازم، پرواز جایگزین ساعت 10:12 مسافران پرواز شماره 3415 را به دزفول منتقل می کند و مسافران ساعت 11:25 وارد دزفول می شوند.

مدیرکل روابط عمومی ایران ایر با اشاره به انتشار فیلمی در فضای مجازی درباره این اتفاق، توضیح داد: دلیل احتراق در موتور هواپیمای ATR، جمع شدن بنزین در محفظه احتراق موتور بوده است که به دلیل استارت مجدد، بنزین آتش می گیرد بنابراین تأکید می شود که موتور این هواپیما آتش نگرفته است.

جهانی با اشاره به اینکه نقص فنی از موارد غیرقابل پیش بینی در پرواز ها است، گفت: گروه پروازی در راستای رعایت ایمنی پرواز تلاش می کنند طبق قوانین و کتاب هواپیما عمل کرده تا هیچ آسیبی به مسافران وارد نشود.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1276

به "جزئیات آتش دریافت بنزین در موتور هواپیمای دزفول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات آتش دریافت بنزین در موتور هواپیمای دزفول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید