جزئیات دریافت سند مسکن مهر در اطراف تهران

واگذاری زمین های مسکن مهر به مالکان از حدود یک سال قبل شروع شده که با توجه به قیمت، موقعیت و شرایط واحد مسکونی در شهرهای مختلف، نرخ زمین نیز متفاوت است؛ هم اکنون قیمت عرصه یک واحد مسکونی در پرند 6 تا 9 میلیون تومان، در هشتگرد 10 تا 17 میلیون تومان و در پردیس 31 تا 48 میلیون تومان است.

جزئیات دریافت سند مسکن مهر در اطراف تهران

به گزارش خبرنگاران، مالکیت قطعی بر واحدهای مسکن مهر به وسیله خرید عرصه از حدود یک سال قبل شروع شد. در شرایط کنونی هرکس که تمایل داشته باشد می تواند از مستاجری طولانی مدت دولت به مالکیت تغییر وضعیت بدهد. مسکن مهر با توجه به این که در زمین های دولتی احداث شد، دولت در این طرح مالک محسوب می گردد و متقاضیان در واقع خانه های مهر را 99 ساله اجاره می نمایند. بعد از آن که خرید و فروش مسکن مهر در دولت روحانی، آزاد و قراردادهادی پنج برگی ارایه شد، از مردادماه سال 1397 روند واگذاری عرصه نیز که زمینه اعطای سند مالکیت است کلید خورد. هم اکنون متقاضیان می توانند با پرداخت مبالغی که البته به شکل اقساطی و با تخفیف ارایه می گردد اقدام به دریافت سند تک برگی نمایند.

مطابق اعلام مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، استقبال متقاضیان از خرید زمین (عرصه) مسکن مهر، چشمگیر بوده و هم اکنون در کلیه سایت های مسکن مهر در سراسر کشور این اقدام صورت می گیرد. حبیب الله طاهرخانی به خبرنگاران گفت که بیشترین استقبال در شهر جدید پردیس است و البته در شهرهای پرند و هشتگرد نیز شاهد تقاضای بالایی در این زمینه هستیم. او ایجاد ارزش افزوده و افزایش قیمت واحد مسکونی را مهم ترین دلیل برای دریافت سند مطرح کرد.

با توجه به افزایش قیمت ها در بازار مسکن و به تبع آن نوسانات در شهرهای جدید، قیمت عرصه نیز هر از گاهی توسط کارشناسان رسمی دادگستری به روزرسانی می گردد. منابع حاصل از فروش عرصه نیز به توسعه خدمات و زیرساخت های شهر مورد نظر اختصاص می یابد. در فرآیند معین نرخ کارشناسی، شرکت عمران نقشی ندارد و شرایط عمومی بازار، قیمت ها را معین می نماید. با این حال گفته می گردد قیمت فروش عرصه در شرایط فعلی حدود 20 درصد نرخ واقعی آن است؛ چرا که طی حدود دو سال اخیر قیمت مسکن مهر افزایش قابل توجهی داشته است.

نرخ عرصه در پرند 6 تا 9 میلیون تومان

در شهر جدید پرند قیمت عرصه در اواخر سال گذشته بین شش تا 9 میلیون تومان معین و البته هنوز به روزرسانی نشده است. نحوه پرداخت مبلغ قدرالسهم نیز به دو روش پرداخت نقدی شامل 30 درصد تخفیف و هم چنین پرداخت اقساطی با 20 درصد پیش پرداخت و الباقی به صورت اقساط پنج ساله و بدون بهره خواهد بود. در همین رابطه وطن خواهی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفته است: درآمد حاصله از فروش عرصه صرفا در سایت مسکن مهر هزینه می گردد که این موضوع باعث تسریع در احداث مترو و ریل باس و افزایش خدمات رفاهی شهروندان در سایت مسکن مهر خواهد شد. در ضمن قیمت عرصه مسکن مهر پرند برای متقاضیان مربوطه یک سوم قیمت روز محاسبه شده است.

قیمت عرصه در هشتگرد 10 تا 17 میلیون تومان

هشتگرد اولین شهری بود که روند واگذاری زمین های مسکن مهر را شروع کرد. ابتدا قیمت عرصه کمتر از هشت میلیون تومان بود اما با توجه به وعده افتتاح مترو گلشهرـ هشتگرد در شهریورماه و افزایش سرانه های خدماتی در این شهر طی ماه های اخیر، استقبال برای خرید عرصه افزایش پیدا نموده و نرخ ها به 10 تا 17 میلیون تومان رسیده است که احتمالا در آینده نزدیک مجددا شاهد اصلاح قیمت خواهیم بود. محمدعلی حاجی زاده، نایب رئیس هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد می گوید: در شهر جدید هشتگرد افرادی که تقاضای خرید عرصه مسکن مهر را دارند با توجه به موقعیت و توپوگرافی واحد خود 10 تا 17 میلیون تومان پرداخت می نمایند. کسانی که مبلغ را نقدی بپردازند مشمول 30 درصد تخفیف می شوند. کسانی هم که اقساطی پرداخت نمایند 20 درصد را نقد و مابقی را در اقساط پنج ساله می پردازند، کسانی هم که دست چک ندارند می توانند سفته بدهند.

مهلت یک هفته ای برای خرید عرصه با قیمت های کنونی در پردیس

با توجه به افزایش قیمت ها در پردیس، گفته می گردد هم اکنون ارزش کل عرصه هر واحد نیز با توجه به موقعیت آنها از حدود 31 میلیون تومان شروع و به حدود 48 میلیون و 867 هزار تومان ختم می گردد. این رقم به صورت نقد و اقساط با تخفیف های مختلفی از 15 تا 45 درصد با اقساط تا 5 سال قابل پرداخت است.

سید مهدی راهنمایی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از فرصت یک هفته ای مالکان واحدهای مسکونی پروژه های مسکن مهر در شهر جدید پردیس برای خرید عرصه اطلاع داد و به آنان توصیه کرد از این فرصت استفاده نمایند. او روز سه شنبه 12 شهریورماه گفته است: با اتمام این مهلت، مطابق قانون وظیفه داریم با قیمت کارشناسی روز عرصه ها را به مالکان واگذار کنیم و چون مهلت ارزیابی طبق قانون سه ماهه اعلام شده است باید این ارزیابی ها را مجددا انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 303

به "جزئیات دریافت سند مسکن مهر در اطراف تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دریافت سند مسکن مهر در اطراف تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید