خبرنگاران 114 حرفه آموزشی برای روستاییان استان همدان اجرا شد

به گزارش تور کیش، همدان-خبرنگاران- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: 114 حرفه آموزشی در قالب 586 هزار نفر ساعت آموزش در 9 ماهه سال جاری به علاقه مندان در روستاها ارائه شده است.

خبرنگاران 114 حرفه آموزشی برای روستاییان استان همدان اجرا شد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

وهب مختاران روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران با توجه به اهمیت مهارت آموزی و ارتقای مهارت روستاییان گفت: 2 هزار و 325 نفر از روستاییان این استان در 9 ماهه امسال در دوره های مهارت آموزی این سازمان در رشته های مختلف فنی و حرفه ای شرکت کردند.

وی اعلام نمود: این دوره های آموزشی در تمامی شهرستان های استان برگزار شده و با توجه به استقبال مطلوب مردمان ساکن روستا، برنامه ها و دوره های مهارتی بیشتری نیز درنظر گرفته شده است.

⁦مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان توسعه آموزش های مهارتی در روستاها را از اولویت های آموزش فنی و حرفه ای برشمرد و گفت: راسته دوز، میناکار سفال، گلیم بافی، قالی بافی، کابینت ساز چوبی، ویرایشگر مردانه، تعمیرکار آبگرمکن دیواری، منبت کار، بافنده عروسک، تعمیرکار اتومبیل، تعمیرکار برق خودرو، آشپز درجه یک و جوشکاری از رشته های آموزش داده شده امسال در روستاهای همدان است.

مختاران اضافه کرد: رشته های مهارتی آموزش داده شده به روستاییان با توجه به شرایط محیطی و بومی منطقه است.

وی اعلام نمود: هدف از این آموزش ها این است که نیروهای فعال روستاها پس از کسب مهارت به جای احتیاج به مهاجرت به سایر مناطق بتوانند با توجه به ظرفیت های موجود در خود روستاها مشغول به فعالیت های پایدار شوند.

مختاران با اشاره به نقش و اهمیت آموزش مهارت های روستایی سازمان فنی و حرفه ای در راستای توانمندسازی و افزایش مهارت نیروی انسانی در روستاها گفت: این سازمان با توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی برنامه هایی را به منظور توسعه آموزش های فنی و حرفه ای برای ایجاد شغل در مناطق روستایی و یاری به ایجاد فرصت شغلی جدید و احیای مشاغل خانگی روستاییان تدوین نموده و در حال انجام است.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، در بیست و سومین جشنواره شهید رجایی، در گروه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی، برای چهارمین سال متوالی پیروز به کسب رتبه نخست جشنواره شد.

در بخش آموزش های فنی و حرفه ای دولتی استان همدان 18 مرکز ثابت و 4 شعبه و از مجموع 198 آکادمی خصوصی، 129 آکادمی ویژه دختران، 23 آکادمی پسران و 46 آکادمی دومنظوره در سطح استان همدان مشغول فعالیت در برگزاری دوره های آموزشی مرتبط هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1386

به "خبرنگاران 114 حرفه آموزشی برای روستاییان استان همدان اجرا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 114 حرفه آموزشی برای روستاییان استان همدان اجرا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید