دولت جدید ایتالیا رای اعتماد گرفت

دولت نخست وزیر جدید ایتالیا از مجلس نمایندگان این کشور رای اعتماد گرفت.

دولت جدید ایتالیا رای اعتماد گرفت

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با ایتالیا تور ارزان همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران و به نقل از یورونیوز، مجلس نمایندگان ایتالیا شامگاه سه شنبه به دولت پائولو جنتلونی، نخست وزیر جدید این کشور رای اعتماد داد. یک روز قبل از آن جنتلونی اعضای کابینه جدید را معرفی کرد که ترکیب آن کمابیش شبیه کابینه ماتئو رنتزی، نخست وزیر مستعفی است.

کسب رای اعتماد از مجلس نمایندگاه برای پائولو جنتلونی کار چندان دشواری نبود. با وجود غیبت نمایندگاه احزاب مخالف از جمله حزب پنج ستاره، کابینه جدید توانست موافقت 368 نماینده از 437 نماینده حاضر را به دست آورد. 105 نماینده به آن رای منفی دادند.

دولت جدید قبل از شروع به کار با چالش جدی ای روبروست. کسب رای اعتماد مجلس سنا که تکلیف آن روز چهارشنبه روشن می گردد.

در صورت همراهی مجلس سنا با پائولو جنتلونی، دولت جدید همانطور که خود او گفته به فوریت باید بر مسائل کشور متمرکز گردد از جمله توجه به آسیب دیدگان زمین لرزه تابستان گذشته در مرکز کشور که خسارت های زیادی به بار آورد. از همین روست که سلف او ماتئو رنتزی در اقدامی نمادین پیراهن آماتریچه را به وی اهدا کرد؛ شهری که متحمل بیشترین خسارت ها از این فاجعه طبیعی شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 23 بهمن 1398 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 647

به "دولت جدید ایتالیا رای اعتماد گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت جدید ایتالیا رای اعتماد گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید