ذخیره انرژی باتری با کمک ریزموج ها امکانپذیر شد

به گزارش تور کیش، پژوهشگران آمریکایی، روش جدیدی برای ذخیره انرژی باتری ابداع کرده اند که در آن از قدرت ریزموج ها استفاده می شود.

ذخیره انرژی باتری با کمک ریزموج ها امکانپذیر شد

پژوهشگران دانشگاه پردو(Purdue University)، روش جدیدی ابداع کرده اند که از ریزموج ها به عنوان راهی برای ذخیره انرژی تجدیدپذیر استفاده می کند.

این روش جدید می تواند پلی اتیلن ترفتالات(PETE) را که یکی از قابل بازیافت ترین پلیمرها است، به عناصر باتری تبدیل کند.

ویلاس پل(Vilas Pol)، استادیار مهندسی شیمی دانشگاه پردو و از پژوهشگران این پروژه گفت: ما از یک روش فوق العاده سریع استفاده کردیم تا پلی اتیلن ترفتالات را به دی سدیم ترفتالات تبدیل کنیم و آن را به عنوان ماده آند باتری به کار ببریم. ما سعی داریم به پیشرفت تبدیل و ذخیره انرژی تجدیدپذیر که تحت تاثیر توجه جامعه و افزایش آگاهی در مورد تغییرات اقلیمی و محدودیت منابع انرژی است، کمک کنیم.

این گروه پژوهشی، فناوری جدید خود را هم با باتری های لیتیوم- یون و هم با باتری های سدیم- یون آزمایش کردند.

پل ادامه داد: اگرچه باتری لیتیوم- یون در حال حاضر هم بر تجهیزات الکترونیکی قابل حمل و هم بازار وسایل نقلیه الکتریکی تسلط دارد اما پژوهش در مورد باتری سدیم- یون نیز به خاطر هزینه پایین و عملکرد جالب الکتروشیمیایی آن، توجه بسکمک را به خود جلب کرده است.

وی اضافه کرد: روش به کار دریافت ریزموج در واکنش های آلی، در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. موادی که ما در پژوهش خود به کار برده ایم، کم هزینه، بادوام و قابل بازیافت هستند.

این پژوهش در مجله ACS Sustainable Chemistry & Engineering به چاپ رسید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 939

به "ذخیره انرژی باتری با کمک ریزموج ها امکانپذیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذخیره انرژی باتری با کمک ریزموج ها امکانپذیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید