رتبه 118 ایران در سهم مردم از هزینه درمان

به گزارش تور کیش، خبرنگاران: رئیس نظام پزشکی سنندج با مقایسه آماری از سهم مردم از هزینه درمان در بعضی کشورها گفت: سهم مردم از هزینه درمان در عمان 7.8 درصد، ایران 54.7 درصد و در کشور پاکستان 70.4 درصد است و ایران از این لحاظ رتبه 118 دنیا را دارد.

رتبه 118 ایران در سهم مردم از هزینه درمان

به گزارش تور کیش از سنندج، بابک قطبی ظهر امروز در مراسمی که به مناسبت روز پزشک در بیمارستان بعثت سنندج برگزار گردید با اشاره به صندلی پزشک در فرهنگ ایرانی اسلامی اظهار کرد: شخصیت پزشک از دیدگاه مردم ایران همیشه آراسته به فضایل اخلاقی بوده و این دیدگاه مردمی مایه افتخار برای همه پزشکان است.

وی گفت: نگاه انسانی به علم پزشکی امری اجتناب ناپذیر است چرا که اگر علم تنها برای علم باشد نه تنها انسان ساز نخواهد شد بلکه ممکن است بشر را از خصلت های انسانی دور کند.

رئیس نظام پزشکی شهرستان سنندج با اشاره به اهمیت ارتقای شاخص های رفاهی توضیح داد: ارتقای شاخص های رفاهی بدون سرمایه گذاری در بخش سلامت ممکن نخواهد بود و به همین دلیل است که کشورهای ثروتمند دنیا عمده بودجه خود را صرف سرمایه گذاری در توسعه سلامت در جوامع خود می نمایند.

وی گفت: نوع نگاه به مقوله سلامت در کشور ما نگاه سرمایه گذاری نیست و به این مقوله مهم نگاه هزینه ای داریم که این امر اصلاً صحیح نیست.

قطبی اضافه نمود: در کشور ما طی سال های اخیر سرانه درمان 50 درصد سرانه واقعی بوده و بسیاری از هزینه های تأمین سلامت را شهروندان پرداخت نموده اند.

وی اعلام نمود: در امسال سرانه درمان برای هر نفر ایرانی 14 هزار و 300 تومان معین شده که این رقم 5 درصد کمتر از تورم پیش بینی شده توسط مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی است.

مدیر بیمارستان بعثت سنندج گفت: این آمار و ارقام نشان دهنده تحمیل هرچه بیشتر هزینه های درمان به دوش مردم است.

وی با اشاره به اینکه سهم مردم ایران از هزینه های درمان در مقایسه با دیگر کشورهای دنیا بسیار بالاست توضیح داد: کشور ما در این حوزه تنها از کشوری مانند پاکستان وضعیت بهتری دارد.

قطبی با مقایسه آماری از سهم مردم از هزینه درمان در بعضی کشورها گفت: سهم مردم از هزینه درمان در عمان 7.8 درصد، ایران 54.7 درصد و در کشور پاکستان 70.4 درصد است و ایران از این لحاظ رتبه 118 دنیا را دارد.

وی اضافه نمود: تنها با کاهش سهم مردم از هزینه درمان است که می توان رضایت عمومی را در بخش درمان به دست آورد.

رئیس نظام پزشکی سنندج با اشاره به رایزنی های به عمل آمده با رئیس کل دادگستری کردستان گفت: بنا به دستور صادر شده از طرف دادگستری کل استان کردستان پزشکان نباید توسط نیروی انتظامی بازداشت شوند و چنانچه هر یک از آنها مرتکب تخلفی شوند مراتب توسط نظام پزشکی پیگیری گردد.

وی از پیگیری ها اجرا شده به منظور تشکیل شورای حل اختلاف در نظام پزشکی سنندج هم اطلاع داد و اضافه نمود: هدف از تشکیل شورای حل اختلاف در نظام پزشکی سنندج جلوگیری از صدور کیفر خواست علیه پزشکان و حل دعاوی احتمالی در این شورا به صورت توافقی است.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 285

به "رتبه 118 ایران در سهم مردم از هزینه درمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه 118 ایران در سهم مردم از هزینه درمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید