رضایی: به زودی دستورالعمل کتبی برای سیاست مسکن صادر می کنم ، جلوی باجگیرها می ایستم

به گزارش تور کیش، دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: به زودی یک دستورالعمل کتبی صادر خواهم کرد که در آن یکسری خطوط کلی برای تدوین سیاست های مسکن در برنامه هفتم کشور به شما روسای کمیسیون ها و کمیته های دبیرخانه مجمع ابلاغ خواهد شد.

رضایی: به زودی دستورالعمل کتبی برای سیاست مسکن صادر می کنم ، جلوی باجگیرها می ایستم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام که در نشست فوق العاده اصل 31 قانون اساسی با حضور کمیسیون ها و کمیته های تخصصی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام سخن می گفت، تاکید نمود: حوادث تلخ کرمانشاه، اهواز و بندرعباس شایسته رابطه ملت و دولت ما نیست؛ عده ای می خواهند دولت های ما را از پشتوانه مردمی تهی نمایند تا بتوانند از دولت های ضعیف شده باج بگیرند، ولی ما به تأسی از قانون اساسی و اراده ملت، جلوی این فشار ها سینه سپر می کنیم و از قانون اساسی، حقوق ملت و اصول انقلاب دفاع خواهیم کرد و به زودی با بازنگری سریع سیاست های مسکن، رفتار های ناشایست مدیریت محفلی انتها می یابد.

وی توضیح داد: مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست های کشور را می نویسد، مجلس براساس این سیاست ها قانون را وضع می نماید و دولت براساس قوانین مجلس، بخشنامه های اجرایی را صادر و اجرا می نماید. قوه قضاییه هم به موارد نقض قانون رسیدگی می نماید. پس اگر سیاست های مسکن سریعاً اصلاح گردد، می توانیم امیدوار باشیم گام جدی در اصلاح عملکرد دولت برداشته گردد.

رضایی از تصمیم خود برای صدور یک دستورالعمل سیاستی مبنی بر توجه جدی به اصل 31 قانون اساسی، مدیریت زمین و زنده کردن حق مسکن مستاجر ها اطلاع داد و اضافه نمود: به زودی یک دستورالعمل کتبی صادر خواهم کرد که در آن یکسری خطوط کلی برای تدوین سیاست های مسکن در برنامه هفتم کشور به شما روسای کمیسیون ها و کمیته های دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ خواهد شد. در این دستورالعمل، نگرانی های رهبر انقلاب و دغدغه های خانوار های ایرانی راجع به مسکن تامین شده و انتظار می رود صدور این دستورالعمل باعث توجه جدی به اصل 31 قانون اساسی و حق مسکن مردم در برنامه هفتم کشور گردد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه نمود: در این دستورالعمل از بخش های نظارتی مجمع خواسته شده است که معطل تدوین و ابلاغ سیاست های کلی نمانند و فرایند نظارت بر سیاست های فعلی در بخش مسکن را با جدیت بیشتر پیگیری نمایند. در همین یک سال و نیم که از برنامه ششم باقی مانده، نظارت جدی بر سیاست های مسکن خواهیم داشت و در کنار ملت و مجلس و دولت هستیم و نمی گذاریم حوادث تلخ کرمانشاه، اهواز و بندرعباس تکرار گردد.

رضایی گفت: کشور با مشکل کمبود مسکن و عدم تناسب عرضه و تقاضا و سوداگری های پیچیده که گاه تنیده در بافت مالی و گاه حتی تنیده در بافت سیاسی کشور هستند، روبرو است. در ده سال اخیر سرمایه گذاری در کل کشور بویژه روی مسکن کاهش پیدا نموده و حوادث اخیری که در کشور اتفاق افتاده، نشانگر وجود یک بحران در مسکن است که علایم آن را در قالب حاشیه نشینی مردم در شهر های عظیم می بینیم و نمونه هایی از تنش در این موضوع را در حوادث کرمانشاه، خوزستان و هرمزگان دیدیم.

محسن رضایی تاکید نمود: اصل 31 قانون اساسی، حرف اول و آخر را درباره حق مسکن مردم زده و وظیفه دولت را روشن نموده است. اصل 31 قانون اساسی هوشمندانه و ضامن منافع ملی است. در بعضی دوره ها، منافع عده ای اینطور اقتضا می نماید که فراوری و عرضه مسکن نسبت به احتیاج های جامعه کمتر باشد. این شرایط شایسته ملت و دولت ما نیست. به یک اقدام تحولی در بخش مسکن برای پاسداری از اصل 31 قانون اساسی احتیاج داریم.

محسن رضایی در ادامه این جلسه، گزارش عملکرد مدیران مختلف از جمله جناب آقای سعیدی کیا رئیس کمیسیون زیربنایی و فراوریی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و آقای صادقی رئیس دفتر آنالیز های راهبردی مجمع تشخیص و پنج تن از مدیرکل های تابعه این دو بخش را دریافت کرد و بر هم افزایی بخش های مختلف به منظور بازنگری سریع سیاست های مسکن و نیز توجه جدی به اصل 31 در تدوین سیاست های برنامه هفتم کشور تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1302

به "رضایی: به زودی دستورالعمل کتبی برای سیاست مسکن صادر می کنم ، جلوی باجگیرها می ایستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: به زودی دستورالعمل کتبی برای سیاست مسکن صادر می کنم ، جلوی باجگیرها می ایستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید