ساپینتو ترسو ارنج کرد و پشت ضعف هایش پنهان شد! ، چرا در سه بازی آخر از ستاره استقلال استفاده نکرد؟

به گزارش تور کیش، مدافع اسبق پرسپولیس به تبریک نگفتن ساپینتو به سرخ ها بابت قهرمانی در لیگ برتر واکنش جالبی نشان داد.

ساپینتو ترسو ارنج کرد و پشت ضعف هایش پنهان شد! ، چرا در سه بازی آخر از ستاره استقلال استفاده نکرد؟

به گزارش خبرنگاران آنلاین، نبی الله باقری ها مدافع اسبق پرسپولیس که سابقه قهرمانی با پیراهن پرسپولیس را در کارنامه بازیگری اش دارد معتقد است پرسپولیس شایسته ترین تیم برای قهرمانی بود اما در این بین بعضی ها به علت اینکه پشت ضعف های شان پنهان شوند دائماً در پی بهانه هستند و با بیان مطالب غیر واقعی سعی دارند قهرمانی پرسپولیس را زیر سؤال ببرند که هیچ کدام از این موارد درست نیست.

مدافع سابق سرخ ها در گفت وگو با ایران ورزشی نکات جالبی را مطرح نمود:

*از آخرین بازی پرسپولیس در لیگ بیست و دوم آغاز کنیم.

پرسپولیس جدا از بازی مقابل نساجی از ابتدای لیگ، فصل را خیلی خوب آغاز کرد و محکم و با صلابت هم آن را تمام کرد. در چند بازی داوری پرسپولیس را اذیت کرد اما نکته مهم این بود که پرسپولیس همه این موارد را به خوبی مدیریت و سپری کرد. پرسپولیس مقابل نساجی هم خیلی زود به گل رسید تا بازیکنانش بدون فشار روانی بازی را ادامه داده و با چهار گل به پیروزی برسند و فصل را به برترین شکل ممکن با برد پر گل و قهرمانی تمام نمایند.

*اما بعضی ها وجود بعضی حمایت ها را علت قهرمانی پرسپولیس عنوان کردند.

متأسفانه یکی از دلایلی که موجب شده کمتر رشد کنیم به این مسأله بازمی گردد که می خواهیم پشت ضعف های مان پنهان شویم، در حالی که همه می دانند اگر سپاهان در بازی مقابل ملوان امتیاز از دست نمی داد و برنده می شد حتماً شانس قهرمانی را از دست نمی داد. تیم استقلال هم در دربی دور برگشت که به نوعی مهمترین بازی برای آنها و پرسپولیس در رابطه با قهرمانی بود قافیه را باخت و در بازی دیگرش به تیم ضعیف صنعت نفت امتیاز داد؛ دو نکته مهمی که موجب شد تا این تیم به طور کلی از کورس جا بماند و در نهایت به جایگاهی بهتر از سومی نرسد. من دلایل قهرمان نشدن دو مدعی دیگر را گفتم، به همین علت حرف های دیگری که گفته می گردد ارزشی ندارد و نباید آنها را جدی گرفت.

*اما به هر علتی که بوده سرمربی استقلال قهرمانی پرسپولیس را به یحیی تبریک نگفته!

من فکر می کنم هر مربی باید شهامت داشته باشد، چه بسا فصل قبل دیدید که درویش مدیرعامل پرسپولیس در برنامه زنده تلویزیونی قهرمانی استقلال را تبریک گفت و سروش رفیعی نیز یکی از بازیکنان بزرگ سرخپوشان بود که قهرمانی را تبریک گفت. از همه این مسائل گذشته ما حسرت تبریک مربی رقیب را نداریم و همانطور که گفتم سرمربی رقیب باید بپذیرد که در دو بازی ارنج بدی داشت و تیمش را ترسو ارنج کرد و در مثالی دیگر در سه بازی آخرش از امیرارسلان مطهری، یکی از برترین مهاجمانش استفاده نکرد، که همه این موارد در کنار هم خیلی به تیم استقلال لطمه وارد کرد، از این رو نباید پشت این مسائل و ضعف ها پنهان شد و با بازیکن تیم حریف و مربیان تیم های دیگر دعوا کرد.

*بازی مقابل طرفدار در استادیوم دستگردی، آن هم بدون طرفدار را چگونه ارزیابی می کنید؟

مسلماً اگر بازی در استادیوم آزادی برگزار می شد دو تیم فوتبال بهتری را به نمایش می گذاشتند و تیم بهتر هم برنده بود چون کیفیت چمن و سایر استانداردها اجازه می داد که پرسپولیس برترین کیفیت ممکن را ارائه دهد اما با این وجود پرسپولیس یک تیم تمام عیار است که بازیکنان بزرگی در آن حضور دارند و از سرمربی ای بهره می برد که برترین است. نمونه این مسأله فوتبال شناوری است که پرسپولیس مقابل نساجی ارائه داد و شرایط بازی به گونه ای بود که اصلاً معین نشد مهاجم تیم کیست چون ترابی و امیری و صادقی هم دائماً در کار تهاجمی شرکت داشتند و در دفاع و امور دیگر تیم هم حضور فعالی داشتند. پرسپولیس از سد طرفدار می گذرد و من دوست دارم در فینال به استقلال بخورد تا با قهرمانی در جام حذفی هم پازل موفقیت پرسپولیس تکمیل گردد و به نوعی با قهرمانی در جام حذفی، تیم پرسپولیس عنوان قهرمانی سوپرجام را هم کسب کند. قدر مسلم فینال مجذوب کنندهی را در جام حذفی شاهد خواهیم بود و حتماً فوتبالدوستان یک فینال خوب و مجذوب کننده را شاهد خواهند بود.

*به عنوان مدافع سابق در بین مدافعان پرسپولیس کدام را برترین می دانید؟

گولسیانی برترین بود اما نعمتی هم از بازی دربی به بعد برترین نمایش ها را ارائه داد و نشان داد مدافعی است که می توان به او اتکا کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 خرداد 1402 بروزرسانی: 3 خرداد 1402 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 2208

به "ساپینتو ترسو ارنج کرد و پشت ضعف هایش پنهان شد! ، چرا در سه بازی آخر از ستاره استقلال استفاده نکرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساپینتو ترسو ارنج کرد و پشت ضعف هایش پنهان شد! ، چرا در سه بازی آخر از ستاره استقلال استفاده نکرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید