سربازی 2 سال اجباری و 3 سال اختیاری نمی شود، افرادی که سربازی نمی فرایند تا 50 سالگی برای خدمات عمومی مالیات باید بدهند

به گزارش تور کیش، نماینده مجلس با بیان اینکه رسانه ها و جامعه طرح مجلس را بد برداشت کرده اند، گفت: نکته مهمی که وجود دارد این است که یک زمانی ستاد کل نیرو های مسلح احساس نیاز بیش از اندازه سرباز را دارد یعنی برای یک رشته در یک مقطع زمانی نیاز بیش از حد نیرو را دارد در آن زمان سربازی می تواند اجباری شود.

سربازی 2 سال اجباری و 3 سال اختیاری نمی شود، افرادی که سربازی نمی فرایند تا 50 سالگی برای خدمات عمومی مالیات باید بدهند

ابوالفضل ابوترابی کننده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، در رابطه با طرح سربازی در مجلس، اظهار کرد: امنیت کشور جزء خطوط قرمز است؛ در این صورت برای اینکه امنیت کشور در یک منطقه ناامن تامین شود نیاز به نیرو سرباز است و از این رو سالانه کشور نیاز به 400 هزار نیرو سرباز دارد.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی قصد دارد سربازی را از 2 سال به 5 سال افزایش داده و این نوع خدمت وظیفه را به صورت حرفه ای برگزار شود در این جهت هزینه ای که برای یک سرباز انجام می شود مفید تر از دو سال است.

کننده مردم نجف آباد در مجلس با اشاره به نیاز ستادکل به 400 هزار سرباز در سال، گفت: در این طرح نیاز ستادکل نیرو های مسلح به سرباز را به 80 هزار نفر کاهش داده ایم، زیرا در حال حاضر کشور تا 1415 حدوداً سالانه 50 هزار نفر وجود دارد که مشمول خدمت سربازی می شوند.

ابوترابی شرح داد: از این افراد طبیعتاً 80 هزار سرباز درسال که با حقوق یک کارمند کادری رسمی دریافت می کنند می توانند به خدمت سربازی بروند بدین معنا که از 400 هزار نفر 80 هزار نفر آن به صورت داوطلبانه می توانند به سربازی بروند. به نوعی سربازی داوطلبانه می شود.

وی با بیان اینکه رسانه ها و جامعه طرح مجلس را بد برداشت کرده اند، بیان کرد: نکته مهمی که وجود دارد این است که یک زمانی ستاد کل نیرو های مسلح احساس نیاز بیش از اندازه سرباز را دارد یعنی برای یک رشته در یک مقطع زمانی نیاز بیش از حد نیرو را دارد در آن زمان سربازی می تواند اجباری شود.

این کننده مجلس با بیان اینکه طرح مجلس منابع مالی را برای دولت دیده است، تاکید کرد: کسانی که قصد رفتن به خدمت سربازی را ندارند باید تا 50 سالگی بر اساس خدماتی که از دولت دریافت می کنند یعنی این افراد اجازه سفر خارجی را دارند و یا می توانند کارمند دولت یا کننده مجلس و ...، ولی بابت دریافت خدمات باید یک مبلغ خیلی کمی به عنوان مالیات به دولت پرداخت کنند تا برای آن هایی که سرباز هستند صرف شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1553

به "سربازی 2 سال اجباری و 3 سال اختیاری نمی شود، افرادی که سربازی نمی فرایند تا 50 سالگی برای خدمات عمومی مالیات باید بدهند" امتیاز دهید

1 کاربر به "سربازی 2 سال اجباری و 3 سال اختیاری نمی شود، افرادی که سربازی نمی فرایند تا 50 سالگی برای خدمات عمومی مالیات باید بدهند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سربازی 2 سال اجباری و 3 سال اختیاری نمی شود، افرادی که سربازی نمی فرایند تا 50 سالگی برای خدمات عمومی مالیات باید بدهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید