شنیدن صدا از راه دندان ممکن می گردد!

یک شرکت آمریکایی در نظر دارد نوعی ابزار ارتباطی ارائه دهد که شنیدن صدا را از راه دندان و استخوان جمجمه ممکن می نماید.

شنیدن صدا از راه دندان ممکن می گردد!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دیفنس وان، در آینده، برقراری ارتباط در میادین جنگ، بسیار ساده تر خواهد بود. پنتاگون، قراردادی 10 میلیون دلاری با شرکتی واقع در کالیفرنیا منعقد نموده تا یک ابزار ارتباطی ایمن و در عین حال، غیرقابل دیدن ارائه دهد.

این ابزار ارتباطی موسوم به مولار میک(Molar Mic)، یک ابزار هوشمند است که به پشت دندان متصل می گردد. مولار میک، هم میکروفن و هم اسپیکر دارد و به کاربر امکان می دهد بدون استفاده از میکروفن خارجی و هدست، از عهده برقراری ارتباط برآید. صدا، به وسیله ماده استخوانی داخل فک و جمجمه به عصب های شنوایی منتقل می گردد؛ سپس به یک فرستنده رادیویی که روی گردن قرار می گیرد، می رسد و به واحد رادیویی دیگری ارسال می گردد و از آنجا، قابل انتقال به هر نقطه دیگری خواهد بود.

پیتر هادرویک(Peter Hadrovic)، مدیرعامل شرکت سونیتوس تکنولوژیز(Sonitus Technologies) گفت: استفاده از این فناوری، مشابه فرآیند دریافت اطلاعات شنیداری از راه گوش است؛ با این تفاوت که از راه دیگری - دندان و استخوان جمجمه- صورت می گیرد. در نتیجه، کاربر می تواند صداها را به جای گوش، از راه سر خود بشنود.

توانایی درک مکالمات منتقل گردیده از راه استخوان، با تمرین بهتر می گردد. هادرویک اضافه نمود: مغز کاربر، با گذشت سه هفته با این روش سازگار می گردد و توانایی پردازش صدا را افزایش می دهد.

مولار میک، از راه القای مغناطیسی به فرستنده متصل می گردد و کارکردی شبیه به بلوتوث دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شنیدن صدا از راه دندان ممکن می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنیدن صدا از راه دندان ممکن می گردد!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید