مرزها قبل از شیوع ویروس هندی کنترل شده اند

به گزارش تور کیش، دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: علاوه بر کنترل نوار مرزی، تردد از مرزهای مجاز، محدود شده است و در خصوص خط مرزی هم طی فواصل مختلف، ارتش در مرزهای افغانستان و سپاه هم در مرزهای پاکستان حضور دارند.

مرزها قبل از شیوع ویروس هندی کنترل شده اند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور در پی انتشار اظهارات یک عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان واجد ادعای عدم اقدام لازم در کنترل مرزها، با اشاره به اینکه از ماه ها قبل اقدامات کنترلی در مرزها به وسیله ستاد کل نیروهای مسلح تشدید شده است، حسین قاسمی دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: علاوه بر کنترل نوار مرزی، تردد از مرز های مجاز، محدود شده است و در خصوص خط مرزی هم طی فواصل مختلف، ارتش در مرزهای افغانستان و سپاه هم در مرزهای پاکستان حضور دارند. بعلاوه؛ مرزبانی هم اقدامات کنترلی را تشدید نموده که فرایند دستگیری اتباع غیر مجاز نشان می دهد که با موفقیت این ماموریت در حال اجرا است.

وی گفت: چند مسئله در بحث کنترل مرزهای جنوب شرق برای مدیریت بیماری کرونا را باید مورد توجه قرار داد؛ اول اینکه قبل از شیوع سویه هندی ویروس کرونا، بر اساس مصوبات شورای عالی امنیت ملی کنترل مرزها تشدید شده است. تردد از مرز های مجاز که با گذرنامه انجام می شد، صرفاً به هفت گروه محدود شده تا اگر به مرز مراجعه کردند امکان تردد با رعایت پروتکل ها داشته باشند.

در خصوص خط مرزی هم ستادکل ابلاغیه های لازم را صادر تا با استفاده از ظرفیت نیروهای نظامی ارتش، سپاه در کنار مرزبانی نسبت به تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرزی اقدام نموده اند؛ فرایند دستگیری های اتباع غیر مجاز نشان می دهد که با موفقیت این ماموریت انجام شد.

وی بیان داشت: مسئله بعدی شیوع سویه هندی بیماری است که بلافاصله پس از اعلام این موضوع، تردد از هند و پاکستان ممنوع و با ابلاغ قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا به وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی مسدود شد بنابراین آن چیزی که مطرح می نمایند که وزارت کشور مرز را رها نموده است خلاف واقعیات و اقدامات اجرا شده است.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا، گفت: مسئله بعدی این است که وزارت بهداشت هر ماه بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی کشورهایی را که ممنوعیت تردد از آنها به صورت مستقیم و غیرمستقیم وجود دارد، اعلام می نماید. بر این اساس کشورها به سه گروه تقسیم شده و متناسب با شرایط هر گروه تصمیم گیری می گردد. بنابراین کماکان محدودیت های شدید در مرزها، چه نوار مرزی چه مرزهای مجاز وجود دارد و در حال اعمال است.

مدیر کل امور مرزی وزارت کشور در ادامه به مسئله تحولات سیاسی افغانستان اشاره نمود و گفت: برای این موضوع هم از گذشته کمیته ویژه تشکیل شده تا به صورت مستمر و ماهانه شرایط افغانستان را رصد و با هماهنگی که با استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان وجود دارد، پیش بینی های لازم در نوار مرزی بعمل آمده است.

وی اضافه کرد: بعلاوه هماهنگی های لازم انجام، ترتیبات مقتضی از سوی وزیر محترم کشور ابلاغ و برای مدیریت منسجم مسائل مربوط به ابعاد سیاسی، مالی، بین المللی و امنیتی گسیل احتمالی آوارگان، سازمان مدیریت بحران به اسم محور مدیریت این امر، مشخص شده است.

قاسمی در سرانجام توضیح داد: سازمان مدیریت بحران هم با آمادگی کافی، جلسات هماهنگی را برگزار نموده و طرح مربوط به اسکان آوارگان احتمالی نهایی و به دستگاه ها ابلاغ شده است که بر اساس آن، اقدامات لازم صورت می پذیرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1687

به "مرزها قبل از شیوع ویروس هندی کنترل شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرزها قبل از شیوع ویروس هندی کنترل شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید