پروازهای ایران و ترکیه مجدد به تعویق افتاد

به گزارش تور کیش، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، پروازهای ایران و ترکیه مجدد به تعویق افتاد.

پروازهای ایران و ترکیه مجدد به تعویق افتاد

داستان چیست؟

در پی شیوع ویروس کرونا و مذاکرات کشورهای مختلف برای از سرگیری پروازهای خارجی بسیاری از کشورها با توافق ها و پروتکل های مشترک بهداشتی اقدام به از سرگیری پروازهای خود نموده اند، ایران نیز طی ماه های گذشته مذاکرات خود را شروع نموده و در حال حاضر به بسیاری از مقاصد خارجی و البته با شرایط خاص پرواز می نماید. اما ترکیه بعنوان یکی از کشورهایی که بیشترین پرواز را ایران به این مقصد داشت هنوز پروازهایش تعیین نیست و بارها مسئولان این کشور برقراری مجدد پروازها به مقصد و از مبدأ ایران را اعلام نموده اند. اما مجددا این پروازها لغو شده است.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره آخرین شرایط پروازهای ترکیه گفت: براساس آخرین توافقات اجرا شده، قرار شد اول سپتامبر مصادف با 11 شهریور پروازهای ایران به ترکیه از سر گرفته گردد، اما دوباره این پروازها لغو شد و به 11 مهر ماه یعنی اول اکتبر موکول شد.

وی با اشاره به اینکه تعیین نیست که پروازهای ایران و ترکیه در تاریخ جدید انجام گردد، اضافه نمود: در حال حاضر فقط دو شرکت هواپیمایی پروازهای خود را به صورت خالی به ترکیه انجام می دهند، اگر مسافرانی در این کشور باشد آنها را به ایران باز می گردانند و به نظر می رسد همه چیز بستگی به شرایط شیوع ویروس کرونا و کنترل آن دارد.

اسعدی سامانی گفت: پروازهای موردی ایرلاین های داخلی در هفته چند بار برای بازگرداندن مسافران به کشور انجام می گردد، این در حالی است که شرکت هواپیمایی قطر به صورت پروازهای کانکشنی مسافران را به استانبول می برد که این پروازها یا از فرودگاه امام خمینی(ره) به دوحه و پس از آن به استانبول می رود یا آنکه پس از رفتن به دوحه به بلگراد رفته سپس به مقصد فرودگاه استانبول پرواز می نماید.

منبع: همگردی
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1176

به "پروازهای ایران و ترکیه مجدد به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروازهای ایران و ترکیه مجدد به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید