کانون های دانشجویی همیاران سلامت در ارتقا سلامت نقش موثری دارند

به گزارش تور کیش، رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: به علت تأثیرپذیری بسیار دانشجویان از یکدیگر، ارتباط شبکه ای کانون های دانشجویی همیاران سلامت تأثیر بسیار زیادی در ارتقاء سلامت خواهد داشت.

کانون های دانشجویی همیاران سلامت در ارتقا سلامت نقش موثری دارند

دادا ش پور رئیس سازمان امور دانشجویان در ابتدای برگزاری در همایش سراسری کانون های دانشجویی همیاران سلامت، ضمن سپاسگزاری از میزبانی دانشگاه شیراز و قدردانی از همیاران سلامت، گفت: در سال های گذشته، به ویژه دودهه اخیر، بحث تأسیس نهاد های دانشجویی اهمیت ویژه ای پیدا نموده است، به طوری که معاونت دانشجویی توانست نهاد های بسیاری را در دانشگاه ها تأسیس کند.

وی اظهار کرد: براساس گزارش های دریافت شده، حداقل 20 هزار تشکل، اعم از کانون ها، انجمن ها و... تأسیس شده است که 99 درصد از آن ها تشکل های فرهنگی - اجتماعی هستند که کانون های دانشجویی همیاران سلامت نیز جزء این گروه است.

وی ادامه داد: از این 20 هزار تشکل دانشجویی، 488 مورد آن، کانون همیاران سلامت را در برمی گیرد که به عبارتی 4 درصد از کل تشکل ها را شامل شده است که این عدد، رقم قابل توجهی است و اهمیت این حوزه را نشان می دهد.

معاون وزیر علوم اظهار کرد: اولین خواسته ما از مراکز مشاوره و سلامت روان این است که کانون های دانشجویی همیاران سلامت را توسعه دهند. بعلاوه امیدوار هستیم شاهد فعال شدن بیش از پیش کانون های دانشجویی همیاران سلامت باشیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان با یادآوری نقش مؤثر همیاران سلامت، خواهان هم پیوندی و اتصال بیش تر کانون های دانشجویی همیاران سلامت با مراکز مشاوره و روان درمانی و مراکز بهداشت شد و گفت: مؤلفه های تشویقی و ترغیبی باید برای دانشجویان همیار سلامت ترتیب داده گردد و در این زمینه شناسایی و تقدیر از کانون های دانشجویی همیاران سلامت و گزینش همیاران فعال و برتر لازم و لازم است.

وی با بیان اینکه این گردهمایی می تواند به فهم مسائل مشترک دانشجویان، به ویژه در سطح منطقه، یاری شایانی داشته باشد، اظهار کرد: به علت تأثیرپذیری بسیار دانشجویان از یکدیگر، ارتباط شبکه ای کانون های دانشجویی همیاران سلامت تأثیر بسیار زیادی در ارتقای سلامت خواهد داشت.

داداش پور اضافه نمود: مهم ترین مسئولیت این است که یک فرد بتواند همنوع خود را یاری کند. دانشجویان عزیز اگر بتوانند با نوآوری در این زمینه، تجارب ارزشمند خود را به یکدیگر منتقل نمایند، بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی در سرانجام با اظهار اینکه اگر سخن و عمل یک فرد، یکسان نباشد؛ اثرگذاری نخواهد داشت؛ خطاب به همیاران سلامت گفت: تاجایی که امکان دارد از سخن بدون پشتوانه بپرهیزید تا مؤثرتر شوید.

خبرنگاران علمی پزشکی دانشگاه و کنکور

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 مهر 1401 بروزرسانی: 21 مهر 1401 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 2112

به "کانون های دانشجویی همیاران سلامت در ارتقا سلامت نقش موثری دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانون های دانشجویی همیاران سلامت در ارتقا سلامت نقش موثری دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید