جشنواره های فرهنگی هنری؛ بستری مناسب برای شکوفایی استعدادهای دانشجویان است

به گزارش تور کیش، تهران (پانا) - وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره های فرهنگی، هنری بیان کرد برگزاری این نوع جشنواره ها و همایش ها؛ علاوه بر اینکه بستری مناسب برای شکوفایی استعدادها و تقویت توانمندی های جوانان و دانشجویان فراهم می آورد؛ کمک ارزشمندی هم برای تاب آوری جامعه در شرایط بحران است.

جشنواره های فرهنگی هنری؛ بستری مناسب برای شکوفایی استعدادهای دانشجویان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، منصور غلامی در آئین اختتامیه جشنواره ادبی، فرهنگی و هنری دانشگاهیان با عنوان زندگی دست کمکگر توست که در سالن شهدای جهاد علمی به صورت حضوری و مجازی برگزار شد، ضمن تبریک ایام مبارک رجب و فرا رسیدن میلاد باسعادت حضرت امیرالمومنین (ع) و گرامیداشت مقام پدر؛ با قدردانی از اقدامات معاونت فرهنگی این وزارت و دانشگاه های کشور در دوران همه گیری بیماری کووید 19 گفت: در این دوران حساس یک سال گذشته که کشور درگیر همه گیری بیماری کرونا بود، از منظر جوانان و دانشگاهیان نگاهی نو از زوایای مختلف به این مسئله شد و با به اشتراک گذاری تجربیات و مسائل مختلف فرهنگی، خلاقیت و نوآوری در بسکمک از زمینه ها فراهم شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه امسال جشنواره های فرهنگی، هنری به دلیل غیرحضوری بودن در سطح وسیع تر و گسترده تری مورد استقبال و مشارکت دانشجویان نسبت به سال های گذشته قرار گرفت، افزود: تحول در استفاده از فضای مجازی باعث شد رونق بیشتری در جشنواره ها ایجاد شود. همچنین مدیریت و برنامه ریزی هایی که برای اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و ادبی در این دوران صورت گرفت، بسیار ارزشمند بود و موجب تاب آوری جامعه در شرایط بحرانی بود.

وی با بیان اثرگذاری این نوع برنامه ها در جریان مسائل اجتماعی جامعه، گفت: علاوه بر توفیقاتی که در حوزه آموزش و پژوهش عاید شد، دستاوردهای ارزشمندی نیز در حوزه های فرهنگی به دست آمد که قابل عرضه است.

غلامی ادامه داد: در دانشگاه ها حوزه معاونت فرهنگی را به عنوان معاونتی مهم و اصلی می دانیم و در ادغام معاونت فرهنگی با دانشجویی که در برخی از دانشگاه ها اجرا و در برخی نیز در آینده انجام خواهد شد، اولویت و موضوع با معاونت فرهنگی است. برنامه آینده ما این است که سازمان امور دانشجویان متولی امور رفاهی دانشجویان در دانشگاه ها نیز باشد و در جایی که معاونت فرهنگی و دانشجویی حضور داشته باشند وظایف را معاون فرهنگی انجام خواهد داد.

غلامی شرح داد: فعالیت های فرهنگی دانشجویی نمونه شاخص علاقه مندی دانشجویان در جشنواره ها است. دانشجویان بسکمک داشته ایم که فارغ از حوزه تخصصی خود در راستا هنری ادبی که علاقمندی آنها بوده است خوش درخشیده و بنام شده اند.

وی افزود: جشنواره ها و همایش های فرهنگی، هنری دانشجویی زمینه و بستر مناسبی برای کمک به شکوفایی استعدادها و تقویت توانمندی های دانشجویان و جوانان است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان حضور در این جشنواره ها را برای خانواده های دانشجویان نیز مفید و جذاب دانست و ابراز امیدواری کرد که برای شرکت کنندگان نیز نتایج و تجربیات ارزشمندی در پی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1475

به "جشنواره های فرهنگی هنری؛ بستری مناسب برای شکوفایی استعدادهای دانشجویان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره های فرهنگی هنری؛ بستری مناسب برای شکوفایی استعدادهای دانشجویان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید