اتحادیه اروپا با توافق تجاری انگلیس موافقت کرد

به گزارش تور کیش، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، سباستین فیشر سخنگوی ریاست اتحادیه اروپا با انتشار پیامی اظهار داشت که 27 کشور عضو این اتحادیه، به اتفاق آرا با درخواست موقت توافق تجاری با بریتانیا موافقت نموده اند تا امکان اجرایی شدن آن از یکم ژانویه 2021 فراهم گردد.

اتحادیه اروپا با توافق تجاری انگلیس موافقت کرد

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا پاییز از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

پس از نزدیک به یک سال کشمکش، انگلیس و اتحادیه اروپا انتها روز 24 دسامبر (4 دی) به توافقی تاریخی درباره مقررات حاکم بر روابط بین خود پس از خروج بریتانیا از این اتحادیه، موسوم به برگزیت، دست یافتند.

از آن جا که مهلت دوره انتقالی برای دستیابی به توافق تجاری بین دو طرف تا 31 دسامبر (11 دی) سال جاری معین شده بود، فرصت بسیار اندکی برای تصویب کامل توافق باقی ماند.

توافق یاد شده به طرفین امکان تجارت بدون تعرفه کالا را می دهد و همچنین همکاری های نزدیک پلیس و نهادهای قضائی را ممکن می نماید.

انگلیس با سپری کردن دوره انتقالی 11 ماهه، انتها از روز یکم ژانویه 2021 از اتحادیه گمرکی و بازار واحد اروپایی خارج خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1375

به "اتحادیه اروپا با توافق تجاری انگلیس موافقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا با توافق تجاری انگلیس موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید