مرکل: اروپا به توافق تجاری با انگلیس به هر قیمتی احتیاج ندارد

به گزارش تور کیش، صدر اعظم آلمان با تاکید بر لزوم دستیابی به توافقی تجاری با لندن در مذاکرات برگزیت در عین حال توافق با انگلیس به هر قیمتی را رد کرد.

مرکل: اروپا به توافق تجاری با انگلیس به هر قیمتی احتیاج ندارد

با ما سفر کنید و با تور تابستان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آر ان دی آلمان، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در مذاکرات با لندن درباره برگزیت که به کندی پیش می رود علی رغم کمبود وقت بر لزوم دستیابی به توافقی تجاری تاکید نموده و گفت: ما امیدواریم که همچنان انتها خوبی برای این مذاکرات وجود داشته باشد.

مرکل صبح امروز در یک کنفرانس ویدئویی با کمیسیون اروپایی اعضای این اتحادیه و مجلس اروپا در عین حال تاکید نمود که اتحادیه اروپا به توافقی با لندن به هر قیمتی احتیاج ندارد.

وی با تاکید بر اینکه اروپا خواهان توافق است در عین حال گفت: اما در غیر این صورت اقدامات ضروری را انجام خواهیم داد. توافق به نفع همه است.

سیمون کوونی وزیر امور خارجه ایرلند هم انتقاد شدیدی به اتلاف وقت لندن در مذاکرات برگزیت وارد نموده و در گفتگویی با بی بی سی گفت: دولت انگلیس می توانست یک دوره گذار طولانی تری داشته باشد اما با این مسئله مخالفت کرد و حالا اتحادیه اروپا را مقصر می داند و این مضحک است.

وی همچنین گفت: من معتقدم دستیابی به توافق ممکن است اما در صورت امکان باید این هفته انجام گردد چرا که زمان برای تصویب و آماده سازی آن واقعا در حال اتمام است.

انگلیس در روزهای گذشته مجددا سازش در مذاکرات را از اتحادیه اروپا درخواست نموده است و از بروکسل خواسته حق حاکمیت و استقلال انگلیس را در این توافق مد نظر قرار دهد.

کمیسیون اروپایی هم رسما درباره شرایط مذاکرات چیزی نمی گوید و اریک مامر، سخنگوی ارشد کمیسیون اروپایی تنها در این باره گفت: ما زمانی در این باره اظهار نظر می کنیم که در نقطه ای قرار گیریم که بتوان نتیجه گیری کرد.

دیوید مک لیستر، هماهنگ نماینده برگزیت در مجلس اروپا هم در گفتگویی با زد دی اف اظهار داشته است: در روزهای آینده درباره اینکه توافقی حاصل می گردد یا نه شفاف سازی خواهد شد. وی درباره نتیجه با احتیاط ابراز خوش بینی نموده و همکاری با اتحادیه اروپا را به نفع انگلیس دانست.

بسیاری از سیاستمداران اروپایی و انگلیسی هفته جاری را در مذاکرات برگزیت بسیار مهم ارزیابی نموده اند.

جورج یوستیس، وزیر محیط زیست انگلیس مذاکرات هفته جاری را بسیار مهم ارزیابی نموده و با اشاره به اینکه زمان در حال اتمام است گفت: ما به دستیابی به موفقیت احتیاج داریم.

وی تاکید نمود که اگر این هفته همه چیز خوب پیش برود می توان مذاکرات را تمدید کرد.

مذاکره نمایندگان ارشد اتحادیه اروپا و انگلیس در حال حاضر در لندن مشغول انجام مذاکرات برای دستیابی به توافق هستند.

شرکت های مختلف در انگلیس و اتحادیه اروپا با نگرانی و دستپاچگی به نتیجه مذاکرات برگزیت چشم دوخته اند.

یوآخیم لانگ، مدیر عامل فدراسیون صنایع آلمان (BDI) دستیابی به توافقی تجاری در آخرین لحظات را ضروری دانسته و درغیر این صورت از وقوع فاجعه سخن گفته است.

وی از دلسردی شرکت ها درباره فرایند فعلی مذاکرات خبر داده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

اخیرا آلمان و دیگر کشورهای اروپایی با توجه به بن بست ایجاد شده در فرایند مذاکرات برگزیت و تداوم اختلافات در مسائل کلیدی از کمیسیون اروپایی تسریع فرایند آماده سازی برای وقوع برگزیت بدون توافق را خواهان شدند.

بر این اساس کشورهای اروپایی اعلام کردند که کمیسیون اروپایی باید علاوه بر اقدامات اضطراری تا به حال اتخاذ شده سریعا پیشنهادهای قانونی برای بخش حمل و نقل را ارائه دهد تا ارتباطات بین انگلیس و اتحادیه اروپا در ابتدای سال 2021 (در صورت وقوع برگزیت بدون توافق) در برابر آشفتگی ها محافظت گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

زمان برای دستیابی به توافق تجاری با انگلیس به سرعت در حال گذر و کوتاه است چرا که باید مجلس اروپا و احتمالا همچنین مجلس های ملی زمان داشته باشند تا قبل از 31 دسامبر امسال توافق احتمالی صورت گرفته را تصویب نمایند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم می خواهند قبل از اجرای توافق احتمالی آن را دقیقا مورد آنالیز قرار دهند. برای این منظور این توافق باید از طرف بروکسل کاملا مورد برسی قرار گرفته و به 23 زبان رسمی این اتحادیه ترجمه گردد.

لندن و بروکسل پس از خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا در روز 31 ژانویه امسال میلادی (11 بهمن 98) گفتگوهای دوجانبه بر سر آینده روابط خود را شروع کردند؛ اما به گفته مقامات هر دو طرف تا به حال چندین دور مذاکرات در این باره برای دستیابی به یک توافق به هیچ نتیجه ای نرسیده است.

دوران گذار انگلیس با انتها امسال میلادی به اتمام می رسد و بعد از آن انگلیس باید اتحادیه گمرکی و بازار داخلی اروپا را ترک کند.

اگر تا آن زمانی توافقی حاصل نگردد برگزیت سخت به وقوع خواهد پیوست که عواقب مالی بسیار بدی برای طرفین خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1308

به "مرکل: اروپا به توافق تجاری با انگلیس به هر قیمتی احتیاج ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل: اروپا به توافق تجاری با انگلیس به هر قیمتی احتیاج ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید