اجاره بها در تهران قدیم چند؟

به گزارش تور کیش، البته واسطه های بازار معاملات مسکن می گویند در این میان موجرانی نیز هستند که به خصوص در قراردادهای تمدیدی، رقم اجاره بها را کمتر از این میزان افزایش داده اند با این حال، در تعداد قابل توجهی از فایل ها رشد محسوس اجاره پیشنهادی به چشم می خورد.

اجاره بها در تهران قدیم چند؟

دنیای اقتصاد نوشت: بازار اجاره مسکن در محلات قدیمی تهران مانند سایر محله های مرکز با موجی از گرانی روبرو شده است که این موج، جست و جوگران این بازار را در آستانه شروع فصل جابه جایی ها با مسائل زیادی روبرو کرده است. با این حال، محلات قدیمی کماکان جزو منطقه های است که سطح اجاره بها در آن نسبت به تعداد قابل توجهی از منطقه ها مصرفی به خصوص منطقه ها مصرفی نیمه شمالی شهر و برخی از محلات نیمه جنوبی، مناسب تر است.

آخرین تحقیقات میدانی از شرایط بازار اجاره مسکن در محله های قدیمی شهر تهران که عمدتا در منطقه 12 مرکز واقع شده اند نشان می دهد، اجاره بهای پیشنهادی موجران درفایل هایی که به تازگی به بازار مسکن این منطقه عرضه شده است مانند بسیاری دیگر از محله ها و منطقه ها مصرفی تا حدود 50 درصد و حتی بیشتر نیز نسبت به ارقام اجاره بهای سال قبل افزایش داشته است.

البته واسطه های بازار معاملات مسکن می گویند در این میان موجرانی نیز هستند که به خصوص در قراردادهای تمدیدی، رقم اجاره بهای نو را کمتر از این مقدار افزایش داده اند با این حال، در تعداد قابل توجهی از فایل ها رشد محسوس اجاره پیشنهادی به چشم می خورد.

از آنجا که حساسیت مستاجرهای ساکن در این منطقه به افزایش رقم اجاره بها از مستاجرهای منطقه ها نیمه شمالی تهران بیشتر است انتظار می رود تورم اجاره در این منطقه نسبت به محلات نیمه شمالی کمتر باشد؛ با این حال واسطه ها می گویند باید تا شروع و ادامه فصل جابه جایی ها در بازار اجاره برای قضاوت دقیق تر از بازار این منطقه، منتظر ماند.

هم اکنون میانه مبلغ رهن کامل پیشنهادی برای هر مترمربع از واحدهای مسکونی در این منطقه بین 6 تا 8 میلیون تومان است. البته در این میان تعداد محدودی از فایل ها با اجاره بهای بیش از این بازه اعلامی، نیز فایل شده اند. تنوع و تفاوت در محله ها، متراژ، سن و سایر پارامترها در این نرخ گذاری موثر هستند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 خرداد 1402 بروزرسانی: 10 خرداد 1402 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 2211

به "اجاره بها در تهران قدیم چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجاره بها در تهران قدیم چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید