احتمال قرنطینه سراسری شادگان

به گزارش تور کیش، سرپرست فرمانداری شادگان با بیان اینکه قرنطیه کلی شهرستان شادگان منوط به نتیجه اقدامات در حال اجرا، است، گفت: در صورتی که همچنان دستورالعمل های بهداشتی رعایت نشوند و اعمال این محدودیت ها برای مدیریت بیماری کافی نباشد، سراسر شادگان قرنطینه می گردد.

احتمال قرنطینه سراسری شادگان

امید صبری پور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به ادامه قرنطیه بعضی مناطق پر خطر شادگان، اظهار کرد: به دلیل بروز بالای ابتلا به کرونا در شهر دارخوین و روستاهای سالمی و بوزی سیف این شهرستان، همچنان این مناطق در قرنطینه هستند.

وی با اشاره به آنالیز شرایط شادگان با حضور رئیس گروه واکنش سریع کووید - 19 وزارت بهداشت، اضافه کرد: به منظور کنترل شرایط در شادگان تصمیمات خوبی اتخاذ شد. شادگان در حالت آماده باش قرار گرفته و همه مرخصی ها و ماموریت های مدیران لغو شده است.

سرپرست فرمانداری شادگان گفت: همچنین مقرر شد که اعضای شورای تامین از ادارات و مراکز ارائه خدمات بازدید نمایند و با استفاده از ظرفیت هیات ها و با استفاده از بلندگو نیز هشدارها به مردم داده گردد.

صبری پور بیان نمود: فردا آدینه نیز جلسه ای با حضور شیوخ و بزرگان شادگان خواهیم داشت تا از برگزاری هر گونه تجمع و مراسم عروسی یا ترحیم جلوگیری نمایند.

وی با اشاره به انتها تعطیلی سه روزه بازار شادگان، اضافه کرد: روزانه پنج اکیپ متشکل از ادارات ذی ربط بر رعایت پروتکل های بهداشتی در بازار و اماکن عمومی نظارت می نمایند. ابتدا هشدارهای لازم در مورد لزوم استفاده از ماسک توسط اصناف و عدم ارائه خدمت به مراجعه نمایندگانی که از ماسک استفاده نکرده اند، داده خواهد شد و در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، بازدیدهای نامحسوس این تیم ها منجر به پلمب این مراکز خواهد شد.

سرپرست فرمانداری شادگان با هشدار نسبت به پلمب اماکنی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند، گفت: در حال حاضر همه دفاتر پیشخوان شهرستان شادگان به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب شده اند؛ هر چند این دفاتر به زودی با اخذ تعهد به چرخه خدمت باز می گردند اما این موضوع، نافی پلمب مجدد این اماکن نیست.

وی اضافه کرد: از فردا تذکرات لازم به بانک ها داده می گردد و از روسای بانک ها تعهد اخذ خواهد شد و در صورتی که پرسنل یا مراجعه نماینده به بانک دستورالعمل های بهداشتی را رعایت ننمایند، بانک به مراجع قضائی معرفی و پلمب خواهد شد.

صبری پور توضیح داد: قرنطیه کلی شهرستان شادگان منوط به نتیجه اقدامات در حال اجرا، است. در صورتی که همچنان دستورالعمل های بهداشتی رعایت نشوند و اعمال این محدودیت ها برای مدیریت بیماری کافی نباشد، سراسر شادگان قرنطینه می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1472

به "احتمال قرنطینه سراسری شادگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال قرنطینه سراسری شادگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید