ازسرگیری خدمات اورژانس دندانپزشکی در مطب ها ، غرغره دهانشویه را جدی بگیرید

به گزارش تور کیش، دبیر شورای دندانپزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه از روز گذشته و با ابلاغیه معاونت درمان، ارائه خدمات اورژانس و ضروری دندانپزشکی در سراسر کشور با رعایت دقیق پروتکل های، قابل انجام است، گفت: بنابراین مردم می توانند به مطب های دندان پزشکی مراجعه نمایند و ضمن اینکه خودشان باید اصول بهداشت فردی را رعایت نمایند، دندان پزشکان هم باید به طور جدی دستورالعمل ها را رعایت نمایند.

ازسرگیری خدمات اورژانس دندانپزشکی در مطب ها ، غرغره دهانشویه را جدی بگیرید

به گزارش تور کیش از ایسنا، بهزاد هوشمند - استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و دبیر شورای دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت گفت: باید توجه کرد که مدیریت کرونا به این معنا نیست که داستان کووید-19 تمام شده تلقی گردد. بنابراین از همه هموطنان مان خواهش می کنیم که کماکان اصول فاصله گذاری اجتماعی و حفاظت بهداشت فردی را به صورت کامل تا زمان ریشه کنی کامل این ویروس منحوس در کشور رعایت نمایند.

از سرگیری ارایه خدمات اورژانس دندانپزشکی در مطبها با رعایت پروتکل های بهداشتی

وی با اشاره به خدمات دندان پزشکی در روزهای کرونایی در کشور، اضافه نمود: همه تلاشگران عرصه دندان پزشکی کشور دوشادوش سایر مدافعان سلامت از زمان شروع اپیدمی، خدمات اورژانس و ضروری را در مراکز منتخب دولتی و خصوصی ارائه دادند که این مراکز شامل 110 مرکز دولتی و 283 مرکز خصوصی اعم از کلینیک ها و مطب ها بوده است که خدمات ضروری و اورژانسی دندان پزشکی را ارائه می دادند.

هوشمند ادامه داد: از تاریخ 15 اردیبهشت ماه با ابلاغیه معاونت درمان کشور، ارائه خدمات اورژانس و ضروری در سراسر کشور با رعایت دقیق پروتکل و دستورالعمل های ابلاغی که لازم الاجراست، قابل انجام است. بنابراین مردم می توانند به مطب های دندان پزشکی مراجعه نمایند و ضمن اینکه خودشان باید اصول بهداشت فردی را رعایت نمایند، همکاران دندان پزشک هم باید به طور جدی آن را رعایت می نمایند.

خدمات غیرضرور دندانپزشکی در مناطق سفید کرونا

وی همچنین گفت: در مناطقی که به عنوان منطقه سفید اعلام شده است، درمان های الکتیو یا اختیاری هم قابلیت انجام دارد که با رعایت دستورالعمل هاست. بنابراین تاکید ما رعایت دستورالعمل های بهداشتی هم از سوی همکاران خودمان و هم از سوی مردم است.

هوشمند اضافه نمود: در عین حال از مسئولان هم درخواست می کنیم که با توجه به ابلاغیه آقای نهاوندیان و همچنین اعلام وزیر بهداشت مبنی بر اینکه صنف دندان پزشکی از مشاغل آسیب پذیر است، بر همین اساس خواسته دندان پزشکی کشور این است که مورد عنایت قرار بگیرند و از آنجایی که ضرر بسیار زیادی را متحمل شدند، به دور از هرگونه حواشی مورد حمایت قرار گیرند و تجهیزات مورد احتیاج در اختیارشان قرار گرفته و بتوانند خدمات لازم را ارائه دهند.

غرغره دهانشویه را جدی بگیرید

وی تاکید نمود: توصیه مهم من به هموطنانم این است که در این دوران بهداشت دهان و دندان را جدی بگیرند. از آنجایی که ویروس کرونا در ته حلف کلونیزه می گردد، رعایت بهداشت دهان به صورت روزمره و استفاده از دهان شویه هایی که به ویژه اکسید نماینده هستند، مطالعات نشان داده که می توانند هم به میزان زیادی برای ارائه دهندگان خدمات سلامت و هم برای مردم بسیار موثر باشد. بنابراین رعایت کامل بهداشت دهان و دندان و استفاده از دهان شویه به صورت غرغره کردن به مدت 15 تا 20 ثانیه که می تواند به میزان زیادی بار ویروس را در داخل حلق کم نموده و انتقال را به حداقل برساند، توصیه اکید ماست. ضمن اینکه به مردم اعلام می کنم که کلیه اصول حفاظت فردی و اجتماعی را رعایت نموده و تا حد امکان در خانه بمانند.

هوشمند همچنین گفت: در عین حال تاکید می کنم که در ماه مبارک رمضان هم اصول اولیه تغذیه را رعایت نمایند تا بتوانیم از این بحران به خوبی عبور کنیم. در عین حال در بحث آموزش هم پروتکلی را تدوین کردیم که امیدواریم طی یکی دو روز آینده ابلاغ گردد که علاوه بر مطب های بخش خصوصی ما، دانشکده های دندان پزشکی سراسر کشور هم شروع به کار نمایند و در آنجا هم مراکزی باشد که از استاندارد قابل قبولی برخوردار باشند تا بتوانند خدمات دندان پزشکی و سلامت دهان و دندان را به مردم ارائه دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 950

به "ازسرگیری خدمات اورژانس دندانپزشکی در مطب ها ، غرغره دهانشویه را جدی بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازسرگیری خدمات اورژانس دندانپزشکی در مطب ها ، غرغره دهانشویه را جدی بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید