اپراتور تلفن همراه پرسپولیس را می خرد؟

به گزارش تور کیش، پس از واگذاری بخشی از سهام باشگاه پرسپولیس به بخش خصوصی حالا صحبت از واگذاری 51 درصد سهام این باشگاه تحت سه بلوک 17 درصدی به میان آمده است.

اپراتور تلفن همراه پرسپولیس را می خرد؟

در این بین یکی از شرکت هایی که به احتمال فراوان یک بلوک 17 درصدی پرسپولیس را خریداری خواهد نمود، شرکت ایرانسل خواهد بود که این شرکت در سال های اخیر به عنوان اسپانسر اصلی این باشگاه فعالیت نموده و این فصل هم نام این اپراتور همراه روی پیراهن این تیم درج شده است.

به علت حساسیت هایی که برای واگذاری باشگاه های پرسپولیس و استقلال وجود دارد، به نظر می رسد که بلوک 17 درصدی این باشگاه ها به شرکت های خصولتی (خصوصی ـ دولتی) داده خواهد شد تا ضمن خصوصی سازی، چتر حمایتی دولت همچنان به شکل نامحسوس بر بالای سر این دو باشگاه باشد.

گفته می گردد؛ ایرانسل یکی از این شرکت ها که یک بلوک 17 درصدی را در اختیار خواهد گرفت و دو بلوک دیگر هم در اختیار شرکت های مشابه (خصولتی) قرار می گیرد تا روند خصوصی سازی پرسپولیس شکل اجرایی به خود بگیرد. در صورت رخ دادن این مسئله ترکیب هیات مدیره باشگاه هم تغییر خواهد نمود و سه عضو مالی در چینش تازه هیات مدیره حضور خواهد داشت.

هر شرکت خصولتی که یک بلوک 17 درصدی را در اختیار بگیرد، یک عضو در هیات مدیره خواهد داشت و یک عضو هم به عنوان نماینده وزارت ورزش در هیات مدیره منصوب می گردد. در صورتی که قرار باشد ترکیب هیات مدیره 5 نفره بماند، یک عضو هم تحت عنوان بلوک مدیریتی در هیات مدیره تازه مشغول به کار خواهد شد که احتمالا مدیرعاملی باشگاه را هم در اختیار خواهد گرفت.

این شرایط احتمالا در مورد باشگاه استقلال هم اجرایی خواهد شد و احتمالا همراه اول یکی از بلوک های استقلال را در اختیار می گیرد. هرچه که هست تا خاتمه سال به احتمال فراوان تغییرات زیادی در این دو باشگاه صورت خواهد گرفت تا وزارت ورزش و جوانان بتواند به قول هایی که برای خصوصی سازی این دو باشگاه داده، عمل کند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 دی 1401 بروزرسانی: 27 دی 1401 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 2155

به "اپراتور تلفن همراه پرسپولیس را می خرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپراتور تلفن همراه پرسپولیس را می خرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید