تجاری سازی و توسعه نانوحسگری که با کمک یک زیست تراشه بیماری را شناسایی می کند

به گزارش تور کیش، شرکت آرچر متریالز فناوری زیست تراشه خود را یک گام فراتر برده و آن به سوی تجاری سازی سوق داده است. این شرکت با کمک زیست تراشه و نانوحسگر ها زیست شیمیایی، محصولی در قالب فناوری انحصاری آزمایشگاه روی تراشه توسعه داده است.

تجاری سازی و توسعه نانوحسگری که با کمک یک زیست تراشه بیماری را شناسایی می کند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، شرکت آرچر متریالز (Archer Materials) فناوری زیست تراشه خود را یک گام فراتر برده و آن به سوی تجاری سازی سوق داده است. این شرکت با کمک زیست تراشه و نانوحسگر ها زیست شیمیایی، محصولی در قالب فناوری انحصاری آزمایشگاه روی تراشه توسعه داده است.

این شرکت در حال توسعه زیست تراشه ای است که به قطرات نمونه های زیستی اجازه می دهد تا با استفاده از دستگاه های نانوحسگر که در دستگاه های روی تراشه یکپارچه شده اند، پردازش، تجزیه و تحلیل شوند. این واکنش های زیست شیمیایی نو این پتانسیل را دارند که امکان تشخیص روی تراشه و معین کمیت بخش های خاص DNA یا RNA مربوط به ویروس ها و باکتری ها را فراهم کنند. آن ها یک گام بزرگ به سمت ارائه محصولی برای آینده فناوری زیست تراشه و کاربرد های آن در تشخیص بیماری برداشته اند.

فناوری این شرکت بر اساس دو فناوری کلیدی، میکرو و نانوساخت و واکنش های زیست شیمیایی برای کاربرد بالقوه در تشخیص بیماری است. به تازگی این شرکت اعلام کرده است که با موفقیت بر روی ویفر های سیلیکونی اجزای تراشه ای نانومتری را در کانال های میکروسیال قرار داده است که می توان از آن برای پردازش، اختلاط و واکنش نمونه های زیستی استفاده کرد.

محمد جوکار، مدیرعامل شرکت آرچر متریالز در مورد پیشرفت و توسعه این زیست تراشه گفت: این یک دستاورد قابل توجه است، زیرا این شرکت اکنون با توانایی داخلی خود، ابزاری را توسعه داده است که به طور بالقوه امکان تشخیص بیماری های مختلف را فراهم می کند. نمونه های کمی از فناوری های آزمایشگاه روی تراشه وجود دارد که اسید های نوکلئیک را بدون نیاز به PCR تشخیص می دهند. فرآیند های بیوشیمیایی آرچر به طور بالقوه می تواند امکان تشخیص روی تراشه پاتوژن ها را با چندین مزیت عملی، از جمله حذف الزامات زنجیره تامین لجستیک سرد و نیاز به PCR، فراهم کند.

نشانگر های اسید نوکلئیک برای نظارت بر شرایط سلامت و بیماری، شناسایی پاتوژن ها و سویه های آن ها و تشخیص بسکمک از بیماری ها مفید هستند.

واکنش زنجیره ای پلیمراز، یا PCR، یک روش رایج برای تجزیه و تحلیل نمونه های زیستی برای اسید های نوکلئیک شناخته شده است، اما به آلودگی بسیار حساس است. روش های پیشرفته از طریق آرچر به طور بالقوه می تواند همراه با یا بدون استفاده از PCR، به طور بالقوه جایگزین این روش در شرایط خاص شود.

این شرکت در حال توسعه فناوری عمیق نوآورانه در محاسبات کوانتومی، زیست فناوری و انرژی قابل اعتماد است. زیست تراشه آرچر یک فناوری آزمایشگاه روی تراشه است که برای شناسایی پیچیده برخی از کشنده ترین بیماری های واگیر در جهان پیشرفته است.

تا کنون، این شرکت توانایی های ساخت خود را تقویت کرده است، برای ساخت بهترین تراشه ها در کلاس زیر 10 نانومتر، آرچر فعالیت های آزمایشی را اغاز کرده است و اخیراً اجزای تراشه های زیستی نانومتری را در کانال های میکروسیال روی بستر های سازگار با تراشه ساخته و ادغام کرده است. آرچر در حال حاضر بر روی ساخت میکرو و نانو اجزای دستگاه زیست تراشه و ادغام این اجزا با واکنش های شیمیایی برای تشخیص بیماری ها متمرکز است، که چالش های فناورانه قابل توجهی را برای تجاری سازی دستگاه های آزمایشگاه روی تراشه ایجاد می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1988

به "تجاری سازی و توسعه نانوحسگری که با کمک یک زیست تراشه بیماری را شناسایی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجاری سازی و توسعه نانوحسگری که با کمک یک زیست تراشه بیماری را شناسایی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید