تمایل موجران به عرضه املاک به صورت رهن کامل

به گزارش تور کیش، تهران (پانا) - بازار رهن و اجاره این روزها متاثر از فضای کلی حاکم بر دیگر بازارهاست.

تمایل موجران به عرضه املاک به صورت رهن کامل

به گزارش دنیای اقتصاد، مراجعه به فایل های اجاره در تهران نشان می دهد تمایل موجران به دریافت رهن بیشتر به جای اجاره ماهانه افزایش پیدا کرده است؛ موضوعی که می تواند نشانگر تلاش صاحبخانه ها برای سرمایه گذاری در بازارهایی مثل طلا و سکه و همچنین سپرده گذاری نزد بانک ها باشد. در واقع افزایش بازدهی سکه، ارز و طلا در هفته های اخیر موجران را به عرضه املاک خود به صورت رهن کامل در بازار اجاره ترغیب کرده است.

بر اساس بررسی دنیای اقتصاد و پیمایش وب سایت های اینترنتی عرضه آگهی های اجاره آپارتمان، در حال حاضر بیش از یک سوم فایل های بازار، به صورت رهن کامل عرضه شده است. نکته دیگری که در بازار اجاره مشهود و به صورت مستقیم با به تعویق افتادن یک ماهه بازگشایی مدارس در ارتباط است، ادامه تلاش مستاجران برای جست وجو در بازار با وجود نزدیک شدن به سرانجام فصل جابجایی ملکی است.

اگرچه در ماه های گذشته دولت تلاش کرده با تقویت مستاجران از طریق تسهیلات ودیعه مسکن، از ادامه کوچ آنها به منطقه ها حاشیه ای جلوگیری کند، اما همچنان تعداد فایل های اجاره در منطقه ها حاشیه شهر بیشتر است که نشان دهنده اندازه جذابیت این بخش از بازار اجاره و کشش کمتر مستاجران نسبت به منطقه ها برخوردارتر با توجه به سطوح خارج از استطاعت اجاره بها در این منطقه ها است؛ نکته ای که در بازار فروش آپارتمان های تهران هم به چشم می خورد و واسطه های ملکی هم این مطلب را تایید می کنند.

به گفته واسطه ها، بخشی از متقاضیان خرید آپارتمان هم با صرف نظر کردن از جست وجو در منطقه ها مرکزی شهر، به سمت حومه متمایل شده اند و با وجود رکود کلی حاکم بر بازار، به افزایش معامله در منطقه ها حومه ای کمک کرده اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 شهریور 1400 بروزرسانی: 25 شهریور 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1755

به "تمایل موجران به عرضه املاک به صورت رهن کامل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمایل موجران به عرضه املاک به صورت رهن کامل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید