جاذبه های گردشگری شهر نارا، پایتخت باستانی ژاپن

به گزارش تور کیش، گرچه نارا زیبایی و افسونش را مدیون بناهای تاریخی، معابد و مقبره هایش است اما جاذبه های توریستی دیگری هم در این شهر باستانی وجود دارد که هر ساله صدها هزار توریست را از سراسر جهان به سوی خود می کشاند. بسیاری از بناهای این شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند که نمایانگر عمق تاریخ باشکوه این شهر است.

جاذبه های گردشگری شهر نارا، پایتخت باستانی ژاپن

1. معبد تودای جی

معبد تودای جی (Todaiji Temple) یکی از جاذبه های نمادین شهر نارا است. این معبد در قرن هشتم میلادی ساخته شده و علاوه بر تاریخ کهنی که در سینه خود دارد، در فهرست میراث جهانی یونسکو هم نهاده شده است. یکی از چیزهای که در تودای جی می بینید، نارا دای بوتسو (Nara Daibutsu)، مجسمه برنزی بزرگی از بودا است که یکی از سه مجسمه ی بزرگ بودا در ژاپن محسوب می گردد. این مجسمه در سالن بزرگ بودا نهاده شده که شاید دیدنی ترین قسمت معبد محسوب می گردد. در یکی از ستون های این سالن حفره ای نهاده شده است که اندازه آن دقیقاً برابر با سوراخ بینی مجسمه بودا است. مردم معتقدند که عبور از این حفره برایشان شادمانی می آورد.

2. معبد هوریوجی

معبد هوریوجی (Horyuji Temple) در قرن 7 میلادی ساخته شده و قدیمی ترین سازه چوبی موجود در ژاپن است. این معبد خانه شاهزاده شوکوتو بوده که یکی از رجال سیاسی زمان خود به شمار می رفته است. بتکده 5 طبقه آن برای گردشگر ها خیلی بسیار جالب خواهد بود که بخشی از میراث جهانی یونسکو نیز به شما می رود و در عین حال بازدید از آن رایگان است. این جاذبه گردشگری زیبا را از دست ندهید.

3. پارک نارا و آهوها

پارک نارا در قلب شهر نارا نهاده شده است. در میان این پارک معابد و مقبره های متعددی مانند معبد تودای جی و موزه های مختلف قرار دارند. بیش از 1200 آهوی وحشی در این پارک زندگی می نمایند و به خودی خود یک جاذبه گردشگری به حساب می آیند. علاوه بر آهو، این پارک در تمام سال دارای مناظر طبیعی زیبایی است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

4. معبد یاکوشیجی

معبد یاکوشیجی (Yakushiji Temple) مجموعه ای از 8 ساختمان است که به عنوان بخشی از میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. سبک معماری منحصر به فرد آن از چانگ آن، پایتخت چین در دوران حکومت تانگ الهام گرفته شده است. مجسمه یاکوشی نیورای (Yakushi nyurai) یا بودای طبیب در این معبد نهاده شده است و به عنوان یکی از گنجینه های ملی ژاپن به شمار می رود. این مجموعه بزرگ دارای دیدنی های بسیاری است و باید وقت بیشتری به بازدید از آن اختصاص دهید.

5. معبد بزرگ کاسوگا

معبد کاسوگا (Kasuga Grand Shrine) یک بنای نورانی است که توسط خاندان فوجی وارا (Fujiwara) که از سیاسیون با نفوذ ژاپن در قرن 8 میلادی بوده اند، ساخته شده است. این بنا هم در فهرست میراث جهانی یونسکو نهاده شده است و یکی از معابد نمادین در نارا است. معبد کاسوگا با هزاران فانوس تزئین شده که نور آنها شکوه خاصی به معبد می بخشد.

6. قصر هی جو

قصر هی جو (Heijo Palace) را قلب شهر باستانی نارا می دانند. این قصر محل اصلی پادشاهی در زمان پایتختی نارا به حساب می آمد. متأسفانه بنای اصلی نابود شده اما مجدداً مورد بازسازی نهاده شد و حالا به عنوان یک مرکز اطلاعات تاریخی مورد استفاده قرار می گیرد و به بازدیدنمایندگان نشان می دهد که این منطقه در بیش از 1000 سال قبل چه شکلی بوده است. معماری این بنا از چانگ آن، پایتخت باستانی حکومت تانگ در چین الهام گرفته شده است. این بنا هم در فهرست میراث جهانی یونسکو نهاده شده و هنگام بازدید از آن می توانید شکوه و عظمت گذشته نارا را حس کنید.

7. مجسمه میتریا بودیساتوا

مجسمه چوبی میتریا بودیساتوا در معبد چوگوجی (Chuguji Temple) به دلیل زیبایی خیره نماینده اش از شهرت خاصی برخوردار است. معبد چوگوجی در کنار معبد هوریوجی نهاده شده است. حالت قرار دریافت مجسمه که پاهای آن به صورت ضربدری نهاده شده و لبخند کمرنگی بر لب دارد بسیار تحسین برانگیز است. این مجسمه آنقدر خوب ساخته شده است که حتی اگر از نزدیک هم نگاه کنید سنجاق هایی که قسمت های مختلف آن را در کنار یکدیگر نگه داشته است به راحتی دیده نخواهد شد.

8. کوه یوشینو

کوه یوشینو (Yoshino Mount) به دلیل منظره زیبای شکوفه های گیلاس خود مشهور است. در این کوه می توانید هزار درخت گیلاس را ببینید که همگی پر از شکوفه های صورتی هستند و مانند فرشی مخملی بر زمین پهن شده اند. علاوه بر شکوفه های گیلاس در فصل بهار، در تمام طول سال می توانید از منظره زیبای این کوهستان لذت ببرید. گل های ادریسی در فصل بارانی و ماه ژوئن، برگ های سبز تازه در تابستان، برگ های رنگین در آخر اکتبر و منظره سفید پوش در زمستان، همگی جلوه ای از زیبایی خلقت در این کوهستان هستند.

9. کوفون ایشی بوتای

کوفون ایشی بوتای (Ishibutai Kofun) در پارک ملی - تاریخی آسوکا (Asuka) و در روستای آسوکا نهاده شده است. کوفون به قبرهای قدیمی دارای گوژپشته گفته می گردد که برای دفن افراد بلندپایه یا قدرتمند ساخته می شده است. گفته می گردد که این کوفون مقبره سوگا نو اوماکو، رهبر سیاسی نارا بوده است. اکنون فقط یک تابوت سنگی باقی مانده که آن را ایشی بوتای (سکوی سنگی) می نامند. وزن این سنگ 2300 تن است. قطعاً صنعتگران آن دوران خیلی ماهر بوده اند که می توانستند این سنگ بزرگ را حرکت بدهند. هنگام بازدید از روستای آسوکا حتماً برای دیدن این کوفون توقف داشته باشید.

10. نارا ماچی

نارا ماچی (Nara-machi) منظره تاریخی خود را حفظ نموده است. در این سرزمین سنتی می توانید ماچیا که خانه های شهری ژاپن که در اواخر دوره ادو (Edo) ساخته شده اند را ببینید. خانه های شهری در ناراماچی تغییر شکل داده اند و حالا به عنوان رستوران و فروشگاه کالاهای عمومی مورد استفاده قرار می گیرند. می توانید داخل این خانه ها شده و زندگی مردم ژاپن در گذشته را از نزدیک تجربه کنید.

منبع: گردشبان
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1367

به "جاذبه های گردشگری شهر نارا، پایتخت باستانی ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری شهر نارا، پایتخت باستانی ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید