جزییات آزادراه 12 هزار میلیاردی شیراز ، اصفهان

به گزارش تور کیش، معاون وزیر راه و شهرسازی جزییات ساخت و بهره برداری آزادراه شیراز اصفهان را به عنوان یکی از بلندترین محورهای آزادراهی و البته شاید گران ترین آن ها اعلام کرد و گفت: افتتاح این آزادراه در اولویت اول دولت و وزارت راه و شهرسازی واقع شده است.

جزییات آزادراه 12 هزار میلیاردی شیراز ، اصفهان

خیراله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور اظهار کرد: آزادراه شیراز-اصفهان که به عناون بلندترین محور آزادراهی کشور به طول 222 کیلومتر آماده بهره برداری شده است و تقریبا در شش قطعه آن حدود 94 درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم.

وی اضافه کرد: این آزادراه در هفت قطعه و به طول 222 کیلومتر طراحی شده اما شش قطعه آن به طول 210 کیلومتر در سال جاری و به زودی افتتاح خواهد شد که تا بهره برداری و برای تکمیل آن نزدیک به 1500 تا 2000 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور ادامه داد: از این مقدار اعتبار سهم دولت و سرمایه گذار بخش خصوصی (قرارگاه خاتم الاوصیا وزارت دفاع) 50-50 است و از نظر اجرایی کار قابل تحویل است. چرا که در این پروژه یک لایه آسفالت به صورت کامل انجام شده و مراحل نصب نیوجرسی و علائم راهنمایی و رانندگی نیز به تا 50 درصد انجام شده است. بر این اساس پیشرفت فیزیکی آزادراه شیراز - اصفهان 93.7 درصد و قابل تحویل است.

خادمی گفت: در سفر اخیر دولت به استان فارس این پروژه آزادراهی جزو پروژه های اولویت دار دولت بود و اگر دولت بتواند قیر و البته اعتبار مورد نیاز را تامین کند و سرمایه گذار هم بتواند به جای مانده سهم 50 درصدی خودش از این آزادراه را پرداخت کند، مسلما این آزادراه به عنوان اولویت اول آزادراه های در دست ساخت دولت در سال جاری و به زودی افتتاح خواهد شد. البته با قیمت های امروز تا کنون بیش از 12 هزار میلیارد تومان در آزادراه شیراز - اصفهان هزینه شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 10 تیر 1401 بروزرسانی: 10 تیر 1401 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 2040

به "جزییات آزادراه 12 هزار میلیاردی شیراز ، اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات آزادراه 12 هزار میلیاردی شیراز ، اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید