دیدار سفیر و رایزن فرهنگی ایران با عالی ترین مقام مذهبی سوئد

به گزارش تور کیش، سیدرسول مهاجر، سفیر و سید عبدالمجید میردامادی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوئد، با اسقف اعظم کلیسای سوئد در شهر اوپسالا مقر اسقفی سوئد دیدار و در باره زمینه های همکاری فرهنگی و دینی بین دو کشور گفت وگو کردند.

دیدار سفیر و رایزن فرهنگی ایران با عالی ترین مقام مذهبی سوئد

سفیر ایران از موقعیت مسیحیان و دیرینه کلیساهای ایرانی و گوناگون جمعیت های مسیحی و حقوق اقلیت های دینی در ایران سخن گفت و از خانم آنته یاکلین، رییس کلیسای سوئد جهت بازدید از اماکن فرهنگی ایران و آشنایی با تاریخ و فرهنگ و مردم کشورمان دعوت بعمل آورد.

مهاجر پیرامون ارتباطات بینادینی در ایران اظهار کرد: ارتباطات دینی به ویژه گفت وگوی اسلام و مسیحیت سال هاست که در ایران مورد اهمیت واقع شده است و این گفت وگو بخشی با کلیساهای جهانی از جمله شورای جهانی کلیساها بوده که کلیسای سوئد نیز در آن عضویت دارد.

وی همچنین، مسائل و عناوین گفت وگوهای بینادینی در حوزه مسائل کلامی اسلام و مسیحیت، مسائل اجتماعی و نقش گفت وگوهای دینی در ارتباطات بین المللی را یادآور شد.

میردامادی، رایزن فرهنگی ایران در سوئد نیز در سخنانی، به صندلی گفت وگوی دینی در ایران به خصوص میان مسلمانان ایران و جامعه دینی و کلیسای فرانسه اشاره نمود.

یاکلین، رییس کلیسای سوئد به علاقمندی خود از وضعیت امروز ایران، دستاوردهای فرهنگی ایران و موقعیت اجتماعی زنان در ایران اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 118

به "دیدار سفیر و رایزن فرهنگی ایران با عالی ترین مقام مذهبی سوئد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار سفیر و رایزن فرهنگی ایران با عالی ترین مقام مذهبی سوئد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید