عرضه یک خودروی پلاگین هیبریدی دیگر توسط بی ام و

شرکت آلمانی بی ام و قصد دارد خودروی پلاگین هیبریدی سری 3 خود را در سال 2019 میلادی روانه بازارهای جهانی کند.

عرضه یک خودروی پلاگین هیبریدی دیگر توسط بی ام و

به گزارش خبرنگاران، بسیاری از کشورهای دنیا قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و پلاگین هیبریدی را به فراوری انبوه برسانند.

بنابراین بسیاری از شرکتهای خودروسازی در دنیا عزم خود را برای فراوری انبوه خودروهای برقی جزم نموده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی نموده اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک موجب شده است شرکتهای خودروسازی در سراسر دنیا به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و فراوری خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی نمایند.

در سال گذشته میلادی بالاخره خودروهای الکتریکی و برقی از حالت خودروهای غیر قابل استفاده ای که تنها در نمایشگاه های علم و فناوری از آنها رونمایی می شد، خارج شد و فراوری انبوه خودروهای لوکس و قابل استفاده توسط غول های خودروسازی شروع شد. این فراوری انبوه که با استقبال بی نظیری از سوی مردم و دولتهای بسیاری روبرو شد، می تواند نقطه عطفی برای جهشی بزرگ و گامی بلند به سمت خودروهای پاک و غیر آلاینده به شمار بیاید.

بی ام و نیز بعنوان یکی از برترین خودروسازان دنیا است که در عرصه فراوری و طراحی خودروهای پلاگین هیبریدی فعالیت های گسترده ای داشته و حالا نیز تصمیم گرفته است سری سوم خودروهای پلاگین هیبریدی خود را تحت عنوان iPerformance330 را در سال آینده میلادی به بازارهای دنیای عرضه کند تا عزم و برنامه های خود برای پیوستن به جریان خودروسازان هوادار محیط زیست و فراورینمایندگان خودروهای پاک را اثبات کند.

این خودرو در مقایسه با نسل قبلی خود قادر خواهد بود 30 درصد مسافت بیشتری را در حالت استفاده از موتور برقی و الکتریکی خود بپیماید این در حالیست که به گفته مقامات بی ام و، این مدل در حالت کاملا برقی و الکتریکی می تواند 60 کیلومتر را طی کند.

بی ام و همچنین مدعی شده است که این خودرو حتی در حالت غیر برقی نیز با انتشار 39 گرم گاز کربن دی اکسید در هر کیلومتر، آلودگی بسیار کمتری در مقایسه با سایر خودروهای مشابه خود دارد. مصرف سوخت پلاگین هیبریدی سری 3 نیز به صورت ترکیبی 1.7 لیتر در هر 100 کیلومتر است.

خودروهای پلاگین هیبریدی که به اختصار PHEV نامیده می شوند، در مقایسه با مدل های هیبریدی به باتری های قدرتمندتری مجهز شده اند بنابراین مسافت قابل پیمایش آن ها نیز در حالت تمام برقی بیشتر است.

همانطور که از نام اینگونه خودروها تعیین است، باتری های بکاررفته در آن قابلیت شارژ شدن با برق شهری در منزل یا ایستگاه های شارژ مخصوص این خودروها را دارند. در صورتی که باتری ظرفیتش رو به اتمام باشد، موتور الکتریکی در کنار پیشرانه های بنزینی کار خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عرضه یک خودروی پلاگین هیبریدی دیگر توسط بی ام و" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه یک خودروی پلاگین هیبریدی دیگر توسط بی ام و"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید