فکر و خیال هایی که بانوان را رها نمی کند!

به گزارش تور کیش، همیشه دلیلی برای نارضایتی وجود دارد. چند کیلویی اضافه وزن؛ آمیخته شدن وظایف بی تعداد کاری با مسئولیت های سنگین خانه؛ ترس از اتفاق هایی که گمان می کنیم هر لحظه رخ می دهند اما شاید هرگز برای مان پیش نیایند و...

فکر و خیال هایی که بانوان را رها نمی کند!

فکر و خیال هایی که بانوان را رها نمی کند!

همیشه دلیلی برای نارضایتی وجود دارد. چند کیلویی اضافه وزن؛ آمیخته شدن وظایف بی تعداد کاری با مسئولیت های سنگین خانه؛ ترس از اتفاق هایی که گمان می کنیم هر لحظه رخ می دهند اما شاید هرگز برای مان پیش نیایند و...

همیشه دلیلی برای نارضایتی وجود دارد. چند کیلویی اضافه وزن؛ آمیخته شدن وظایف بی تعداد کاری با مسئولیت های سنگین خانه؛ ترس از اتفاق هایی که گمان می کنیم هر لحظه رخ می دهند اما شاید هرگز برای مان پیش نیایند و... شما می توانید با این نارضایتی ها و احتمالات برای خودتان یک زندگی پر اضطراب را بسازید و به جای لذت بردن از آنچه دارید برای از دست دادنش نگران باشید. از طرف دیگر شما می توانید همین حالا به این اضطراب ها و اما و اگر ها سرانجام داده و به زندگی تان آن طور که باید سر و سامان دهید. یک روز بیشتر بودن با این فکر و خیال ها، یک روز عادت بیشتر به آن ها خواهد بود؛ پس اگر می خواهید آسان تر کنارشان بگذارید توصیه هایی که در مجله اپرا نوشته شده را جدی بگیرید و با فکر و خیال های تان مبارزه کنید.

هیچ وقت وزنم کم نمی شود

در سال های اخیر کم کردن وزن برای بسکمک از آدم ها یک دغدغه جدی شده است. اغلب ما مدام به این فکر می کنیم که چطور می توانیم وزن کم کنیم و مدام حسرت روزهایی را می خوریم که در فلان وزن بوده ایم اما حقیقت این است که چه وزن کم کنیم و چه نه، باز هم این نگرانی در ما باقی می ماند و حسرت های مان از بین نمی رود. یکی از نگرانی هایی که در همین لحظه باید برای خلاص شدن از آن تلاش کنید همین بالا رفتن و پایین آمدن وزن تان است. ایده آل گرایی را کنار بگذارید و هدفی را درنظر بگیرید که امکان رسیدن به آن را دارید. سعی کنید از این هدف راضی باشید و برای رسیدن به آن تلاش کنید. حتی اگر شما 50 کیلو نشوید مهم نیست، شما باید تا حدی وزن کم کنید که در توان تان است و سعی کنید با این موضوع جوری کنار بیایید که ظاهرتان هم برای تان دلپذیر باشد.

شوهرم به من خیانت می کند

برای برخی زن ها ترس از مورد خیانت قرار گرفتن، حسی است که تمام عمر با آن زندگی می کنند. آن ها سال ها نقش یک شرلوک هلمز را بازی می کنند تا بفهمند آیا شوهرشان به آن ها خیانت می کند یا نه. زندگی با این حس آسان نیست؛ نه برای آن ها و نه برای مردی که مدام مورد بازپرسی قرار می گیرد. این دسته از زن ها سال های طولانی زندگی شان را با تصور این خیانت احتمالی ویران می کنند و بعد از مشاهده اش هم با بخشش از کنارش می گذرند. اگر شما در این گروه هستید، بهتر است کمی بیشتر به تاثیر صداقت و آرامش در زندگی تان توجه کنید تا این که در پی فاجعه ای بگردید که قدرت بخشیدنش را دارید. شما تمام سال هایی که می توانید خوشبخت و آرام در کنار همسرتان زندگی کنید را با ترس از مورد خیانت قرار گرفتن به باد می دهید. قدر این روزها را بدانید و قبل از وقوع فاجعه به فکر حل کردنش نباشید. تنها کاری که برای مصون ماندن از خیانت می توانید انجام دهید، ساختن یک زندگی آرام، بی تنش و صادقانه است.

پیر شده ام اما هنوز بچه ای ندارم

ترس از این که روزی از نداشتن فرزند پشیمان شوید، دلیل خوبی برای بچه دار شدن نیست. درست است که با آمدن فرزند شما و همسرتان از دل و جان به او علاقه مند می شوید و احساس می کنید که بدون او نمی توانید زندگی کنید اما تنها به این بهانه که ممکن است روزی از این تنهایی تان پشیمان شوید یا این که با به دنیا آمدنش به او علاقه مند خواهید شد، نمی توانید تصمیم به بچه دار شدن بگیرید. نباید در این مورد زیاد هم سخت گیر باشید اما قبل از هر تصمیمی باید به توانایی ها و محدودیت های تان فکر کنید. مهم نیست که چند سال دارید و چند وقت است که ازدواج کرده اید؛ ترس از آینده را کنار بگذارید و ببینید که آیا میل و شرایط صاحب فرزند شدن را دارید یا خیر.

سرطان همه گیر شده و به زودی سراغ من هم می آید

این موضوع تمام و کمال در کنترل شما نیست اما به این بهانه نمی توانید زندگی تان را با ترس از مریضی احتمالی تیره کنید. شما نمی توانید ژن ها و شرایط خاصی که در محل زندگی تان وجود دارد را کنترل کنید اما می توانید با مصرف غذاهای سالم و دوری از فاکتورهایی مثل مصرف سیگار کمی از این موضوع فاصله بگیرید. هرگز اتفاقی که در نزدیکی تان می افتد را به زندگی خود وارد نکنید و فکر نکنید که شما درست در همان لحظه در معرض آسیب هستید بلکه با حفظ آرامش زندگی تان در پی سبک زندگی باشید که شما را در برابر این اتفاقات ایمن تر می کند.

با افزایش سن، مغزم را از دست خواهم داد

ترس از کند شدن فکر، آمدن آلزایمر و کند شدن یادگیری هم از دیگر ترس های شایع و البته بی فایده است. خب... طبیعی است که با بالا رفتن سن شما پویایی جوانی تان را نخواهید داشت، اما هنوز هم راه هایی برای کند کردن این فرایند وجود دارد. حتما شما هم فکر می کنید که حل کردن پازل ها و جدول می تواند شما را نجات دهد و ممکن است به طرز وسواس گونه ای پازل و جدول را بدون این که از آن لذتی ببرید، به یک تکلیف روزانه تبدیل کنید. البته فکر شما کاملا بی اساس نیست و ممکن است تاثیراتی داشته باشد ولی ورزش کردن و یادگرفتن تمرینات تازه ورزشی قطعا تاثیر بیشتری روی شما خواهد گذاشت. مراقب جسم تان باشید و سعی کنید با کمک آن به جای نگرانی بی مورد مغزتان را هم سالم نگه دارید.

در تمام زندگی حسرت خورده ام

یکی دیگر از نگرانی های میانسالی این است که من به 50 سالگی رسیدم و تمام این سال ها حسرت کارهایی را خورده ام که نکرده بودم. حسرت گذشته و کارهای انجام نشده را خوردن طبیعتا راحت تر از انجام آن است. در خیلی مواقع با وجود این که می دانیم در آینده حسرت این موضوع را می خوریم، باز هم از انجام دادنش طفره می رویم. شما می توانید زندگی تان را با افسوس های تمام نشدنی گذشته بگذرانید اما اگر می خواهید تمام لحظات زندگی تان رنگ و بوی خودش را داشته باشد، بهتر است بیشترین حد توان تان را برای به دست آوردن آنچه می خواهید انجام دهید و اگر هم به آن نرسیدید، به خاطر تمامی تلاش هایی که انجام داده اید به خودتان افتخار بکنید.

بین کار و زندگی ام تعادلی ندارم

شما سال هاست که کار می کنید و سال ها از زندگی مشترک تان می گذرد اما هنوز نتوانسته اید تعادلی میان این دو برقرار کنید؟ بهتر است تا دیرتر از این نشده برای برقرار کردن این تعادل قدم بردارید. نخستین و مهم ترین کار این است که زندگی تان را با خود از در بیرون نبرید. اگر به خانه وارد می شوید، کار را پشت در بگذارید و اگر هم به اداره می روید، فکر کردن به بچه ها و کارهای خانه را پشت درهای اداره بگذارید. سعی کنید فکر تان را همان جایی نگه دارید که جسم تان است. تنها در این شرایط است که می توانید بهترین همسر و مادر در خانه خود و پیروز ترین کارمند در محیط کارتان باشید. این کار به همین سادگی ها هم اتفاق نخواهد افتاد اما دلسرد نشوید و سعی کنید کمی برای هماهنگ کردن خود با این شرایط وقت بگذارید.

منبع: سیب سبز

ارسال از طریق کاربر محترم سایت : hasantaleb

منبع: راسخون
انتشار: 13 مهر 1400 بروزرسانی: 13 مهر 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1775

به "فکر و خیال هایی که بانوان را رها نمی کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فکر و خیال هایی که بانوان را رها نمی کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید