مجوز برگزاری آموزش حضوری برای ابتدایی ها صادر شد

به گزارش تور کیش، کاظمی از صدور مجوز برای بازگشایی مدارس ابتدایی اطلاع داد و گفت: تمهیدات درون سازمانی برای بازگشایی مدارس گرفته ایم.

مجوز برگزاری آموزش حضوری برای ابتدایی ها صادر شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا کاظمی سرپرست آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان های سراسر کشور با بیان اینکه در نظام تعلیم و تربیت، مهر سال جاری دیگر تکرار نخواهد شد، اظهار کرد: در آستانه آزمون بزرگی هستیم که باید همفکری و هماهنگی بیشتری داشته باشیم در این مدت یکی از کوشش های سخت آموزش و پرورش، تبیین الگوی بازگشایی مدارس و تمهید مقدمات اجرای این الگو بود.

کاظمی با اعلام اینکه مجوز بازگشایی مدارس ابتدایی را از ستاد کرونا گرفتیم و به استان ها نیز ابلاغ کردیم، ادامه داد: تمهیدات درون سازمانی برای بازگشایی مدارس گرفته ایم که احتیاج به آنالیز دارد، لذا باید کار خود را با اقتدار و برنامه دنبال کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد: این وزارت خانه تا به امروز کار خود را با تمام سختی ها دنبال نموده است و شروع سال تحصیلی برای ما مهم بود.

او بیان نمود: در آموزش و پرورش شرایط متفاوتی را در دوران کرونا و پساکرونا تجربه می کنیم در کنار این تجربیات باید رویکرد ها و سیاست ها درنظر گرفته گردد. برای آنالیز چالش های نظام تعلیم و تربیت یکی از نگرانی های مهم ترک تحصیل و بازماندگان از تحصیل هستند که آسیب جدی است.

کاظمی به آمار بازماندگان و تارکان از تحصیل اشاره نمود و گفت: باید برای این امر چاره اندیشی گردد و برای آن برنامه داشته باشیم. در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی آسیب شناسی و ریل گذاری خوبی در این زمینه شده است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه چالش دیگر ما در تعلیم و تربیت مساله عدالت است، اضافه نمود: برای این موضوع نیز باید طرح کلانی داشت تا عدالت آموزشی را محقق کنیم.

او ادامه داد: چالش مهم تر از این موضوعات، چالش حکمرانی در تعلیم و تربیت است اگر این نظام در آموزش و پرورش درست گردد این وزارتخانه به سمت توسعه عدالت حرکت خواهد نمود.

کاظمی درباره امر نیروی انسانی و انتصابات در آموزش و پرورش توضیحاتی داد و گفت: ناکارامدی برنامه درسی تعلیم و تربیت یکی از چالش های جدی است که باید با آنالیز آن به سمت تربیت انسان تراز سند برسیم. محتوا های بسیار ارزشمند و غنی از سوی سازمان پژوهش در اختیار دانش آموزان واقع شده است، اما فرایند این برنامه آموزشی، دانش محور و حافظه محور است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به امر کنکور اشاره و مطرح کرد: برنامه درسی باید تربیت محور باشد و بعد از 12 سال حافظه آنان در کنکور سنجیده نگردد. باید فرصت فعالیت گروهی، تمرین مهارت اجتماعی و نقش پذیری دانش آموزان را در مدرسه مهیا کنیم.

او ادامه داد: چالش دیگر این وزارتخانه کیفیت آموزشی است، سواد پایه دانش آموزان در حوزه های مختلف، مهارت های خواندن و نوشتن مهم هستند البته بخشی از افت کیفیت آموزشی ناشی از متغیر های دیگری مانند منابع انسانی است که در موفقیت های تعلیم و تربیت در این حوزه، رکن اساسی تعلیم و تربیت است نیروی انسانی کیفی می تواند کیفیت را ارتقا دهد.

کاظمی اضافه نمود: اگر قرار باشد به کیفیت آموزشی خوب دست پیدا کنیم در کنار فضا، تجهیزات و محتوای ارزشمند، باید منابع کیفی مناسب داشته باشیم. برای جذب بازماندگان از تحصیل دغدغه داریم و برنامه ریزی خواهیم کرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود: آسیب شناسی، شناسایی و جذب بازماندگان و تارکان از تحصیل را پیش می بریم بعلاوه در دوران پساکرونا باید جبران افت تحصیلی را داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1885

به "مجوز برگزاری آموزش حضوری برای ابتدایی ها صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز برگزاری آموزش حضوری برای ابتدایی ها صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید