مقاله: حیوانات محیط اطراف را چه شکلی می بینند؟

به گزارش تور کیش، این حیوانات که بیشتر برای تغییر رنگ شان شناخته شده اند چشم هایی با سلول های تماما مخروطی دارند. این بدان معناست که آن ها می توانند رنگ های زیادی را مشاهده نمایند از جمله آن هایی که در طیف ماورا بنفش هستند، مانند ماهی قرمز و طوطی ها اما در عین حال، با کنتراست کم. چشم آنها نیز قادر به کار مجزاست و می توانند به گونه ای حرکت نمایند که دیدی 360 درجه به آفتاب پرست بدهند.

مقاله: حیوانات محیط اطراف را چه شکلی می بینند؟

مارها دید ضعیفی دارند بعضی از آن ها دارای دید مادون قرمز هستند که با استفاده از غشای میان چشم و سوراخ های بینی تصویری شبیه به دوربین های حرارتی ایجاد می نمایند. مارها همچنین بدون پلک هستند و یک غشای محافظتی دارند که همراه با پوست اندازی می افتد.

گربه ها نیز مانند سگ ها گروه محدودی از رنگ ها را مشاهده می نمایند. بیشتر رنگ هایی مانند زرد، آبی، سبز و کمی قرمز و اگر اشیائی مانند اسباب بازی، جای خواب و کوسن ها در این محدوده رنگی قرار داشته باشند می تواند به آن ها یاری کند. گربه ها نیز مانند سگ ها وسعت دید بیشتری از ما دارند البته نه خیلی بیشتر. وسعت دید گربه ها 200 درجه و انسان 180 درجه است. گربه ها همچنین دارای دید در شب بسیار عالی هستند. آن ها سلول های استوانه ای دارند که به کمترین میزان نور نیز حساس است.

شاید حافظه خوبی نداشته باشند اما قدرت دید آن ها طیف الکترومغناطیسی گسترده تری در اختیارشان می گذارد. علاوه بر تعداد رنگ های بیشتری که ماهی قرمز می تواند ببیند توانایی مشاهده نور ماوراء بنفش به آن ها یاری می نماید تا درون آب را نیز ببینند. آن ها با داشتن چشم های با قرنیه های گرد می توانند دیدی 360 درجه داشته باشند و این قرنیه ها چگالی یکسانی به آب برای عملکرد بهتر دارد.

منبع مقاله: حیوانات محیط اطراف را چه شکلی می بینند؟

انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1874

به "مقاله: حیوانات محیط اطراف را چه شکلی می بینند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: حیوانات محیط اطراف را چه شکلی می بینند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید