تور ترکیه ارزان: ممنوعیت فروش تور ترکیه ادامه دارد

به گزارش تور کیش، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از تداوم ممنوعیت فروش تور ترکیه اطلاع داد. بااین حال بیش از 30 پرواز هفتگی بین دو کشور ایران و ترکیه برقرار است.

تور ترکیه ارزان: ممنوعیت فروش تور ترکیه ادامه دارد

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه ارزان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با تاکید بر عدم لغو ممنوعیت فروش تورهای مسافرتی به کشور ترکیه، از شروع فروش تورهای داخلی و خارجی، به ویژه پکیج سفر به ترکیه به وسیله بعضی دفاتر خدمات مسافرتی برای تعطیلات پیش رو اطلاع داد . وی در این رابطه اذعان داشت:

ممنوعیت فروش تور و پکیج سفر به ترکیه برداشته نشده است اما معمولا مسافرانی که اقدام به خرید بلیط هواپیما از یک آژانس مسافرتی می نمایند، درخواست رزرو هتل هم از آن ها دارند. بنابراین ممکن است آژانس ها علاوه بر فروش بلیط خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی، رزرو هتل و... را به آن ها ارائه دهند.

اسعدی سامانی با بیان اینکه موضوع حائز اهمیت، فروش بلیط به صورت انفرادی است، بر عدم فروش بلیط و ارائه خدمات سفر در قالب پکیج به صورت جمعی تاکید نمود و گفت:

ممنوعیت فروش تور از سوی ایران اعمال شده و ترکیه از ایران چنین درخواستی نداشته است؛ اتفاقا ترکیه در پی احیای صنعت گردشگری کشور خود پس از واکسیناسیون عمومی و افزایش درآمدها است.

اسعدی سامانی با اشاره به اینکه در هفته بیش از 30 پرواز بین دو کشور ایران و ترکیه انجام می گردد، توضیح داد:

پروازهای ایران و ترکیه نسبت به پروازهای ایران به سایر کشورها بیشتر است؛ البته تمام این پروازها به ترکیه به قصد گردشگری نیست و بخشی از آن ها پروازهای کانکشن هستند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها به 30 درصد اندازه پروازهای ایران و ترکیه قبل از کرونا رسیده ایم، گفت:

هرچند پروازهای دو کشور افزایش یافته اما هنوز با تعداد پروازها قبل از کرونا بسیار فاصله داریم.

مقصود اسعدی سامانی با اشاره به عدم محدودیت برای برگزاری تورهای زمینی و هوایی در داخل کشور، در مورد شرایط پروازهای داخلی گفت:

در بخش تعداد پروازهای داخلی با دوران قبل از کرونا بسیار فاصله داریم. یکی از موضوعات موثر در کاهش تعداد پروازها پروتکل پذیرش مسافر با 60 درصد ظرفیت هواپیما است که متاسفانه این پروتکل اجباری همچنان ادامه دارد.

وی با ابراز امیدواری به منظور افزایش جابه جایی اندازه مسافر به وسیله هواپیماها پس از توسعه واکسیناسیون در کشور، در مورد احتمال تغییر قیمت ها پس از حذف پروتکل پذیرش 60 درصدی مسافران گفت:

قیمت امروز بلیط هواپیما همان قیمت های سال 98 است. به هر حال قیمت بلیط تابع عرضه و تقاضا است و تغییر قیمت ها بسته به این مکانیسم دارد.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با یاری موتور جست وجوی پرواز خبرنگاران می توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و مقرون به صرفه ترین بلیط را بخرید.

منبع: کجارو / عصر ایران
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1995

به "تور ترکیه ارزان: ممنوعیت فروش تور ترکیه ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه ارزان: ممنوعیت فروش تور ترکیه ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید