مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از رسوایی جدید فیسبوک تا اجباری شدن استفاده از پنلهای خورشیدی در کالیفرنیا

انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین نموده و به صورت خلاصه منتشر می نماید.

مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از رسوایی جدید فیسبوک تا اجباری شدن استفاده از پنلهای خورشیدی در کالیفرنیا

مهمترین رویدادهای امروز دنیای فناوری و تکنولوژی در زیر آمده است:

موضوع نقض حریم خصوصی کاربران توسط فیسبوک موضوعی تازه نیست و از مدت ها پیش و پس از ماجرای کمبریج آنالیتیکا، اکثر کاربران و قانونگذاران نسبت به فیسبوک نگرشی منفی پیدا کردند، با این وجود به نظر می رسد دولت بریتانیا بیش از دیگر دولت ها نسبت به فیسبوک موضع گیری منفی پیدا نموده است.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

شرکت شارپ از جدیدترین روبات خود رونمایی کرد. این روبات جذاب RoBoHon نام دارد و احتمال تبدیل به روباتی برای راهنمایی و راهنمایی افراد دراماکن عمومی خواهد شد.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

گروهی از پژوهشگران دانشگاه زوریخ یک پهباد ویژه را برای انجام عملیات های امداد و نجات طراحی نموده اند که می تواند فیلم ها و تصاویری منحصر به فرد از مناطق دور از دسترس و حادثه دیده در اختیار امدادگران بگذارد.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

فوربس نوشت: رئیس جمور ایالات متحده؛ دونالد ترامپ اخیرا دستورالعمل های جدیدی برای توسعه هوش مصنوعی صادر نموده است. اما آیا این دستورالعمل ها باعث می شوند ایالات متحده رتبه نخست هوش مصنوعی دنیا گردد؟مشروح خبر را اینجا بخوانید.

نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد که بعضی پلتفرم های آنلاین مثل یوتیوب در ترویج محتواهای جعلی و نادرست نقشی پررنگ دارند.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

انسان ها رشد هوش مصنوعی را با افتخار و هراس همزمان دنبال می نمایند. درواقع توسعه روباتها، افزایش قدرت هوش مصنوعی و مواردی مشابه از یک سو نشان می دهد انسان در جهت تکنولوژی تا چه حد پیشرفت نموده است و می تواند سود ببرد، از سوی دیگر باعث می گردد این هراس را ایجاد می نماید که روبات ها مشاغل انسانها را تسخیر نموده و تسلط بر دنیا را در دست بگیرند. اما به نظر می رسد فعلا خبری از افول قدرت شدید انسان در برابر هوش مصنوعی نیست.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

کالیفرنیا نخستین ایالت در بین ایالت های آمریکا خواهد بود که استفاده از سقف های خورشیدی را اجباری می نماید. اما ساخت سقف های خورشیدی اجباری در ایالات متحده کم هزینه نخواهد بود و این پنل های خورشیدی برای صاحب خانه های ایالت آفتاب خیز کالیفرنیا به شدت هزینه بر خواهند بود.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

منبع: انتخاب
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 141

به "مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از رسوایی جدید فیسبوک تا اجباری شدن استفاده از پنلهای خورشیدی در کالیفرنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از رسوایی جدید فیسبوک تا اجباری شدن استفاده از پنلهای خورشیدی در کالیفرنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید