نظرسنجی، بیشتر اروپایی ها معتقدند نظام سیاسی آمریکا ورشکسته است

به گزارش تور کیش، نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد اکثریت اروپایی ها باور دارند که نظام سیاسی آمریکا ورشکسته است و طی یک دهه چین قدرت پیشرو خواهد بود و جو بایدن قادر نخواهد بود مانع زوال آمریکا در صحنه جهانی گردد.

نظرسنجی، بیشتر اروپایی ها معتقدند نظام سیاسی آمریکا ورشکسته است

با ما سفر کنید و با تور اروپا ترکیبی از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بر اساس تحقیقات شورای روابط خارجی اروپا بیشتر اروپایی ها فکر می نمایند پس از چهار سال ریاست جمهوری ترامپ، آمریکا قابل اعتماد نیست.

به گزارش گاردین، مارک لونارد مدیر شورای روابط خارجی اروپا گفت: اروپایی ها از بایدن خوششان می آید اما آنها فکر نمی نمایند که آمریکا به عنوان یک رهبر دنیای باز خواهد گشت. وقتی جورج بوش رئیس جمهور بود، آنها درباره چگونگی استفاده آمریکا از قدرت خود اختلاف نظر داشتند اما حالا آنها درباره اینکه آمریکا در کل قدرت دارد یا نه اختلاف نظر دارند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این تحقیقات با مشارکت 15 هزار نفر از 11 کشور اروپایی در سرانجام امسال میلادی انجام شده است و به این نتیجه رسیده است که احساسات اروپایی ها نسبت به ایالات متحده پس از ریاست جمهوری ترامپ تغییر یافته و آنها تمایلی برای حمایت از واشنگتن در اختلافات احتمالی بین المللی ندارند.

حداقل نیمی از پاسخ دهندگان گفته اند، دولت آنها باید در هر درگیری بین ایالات متحده و چین بی طرف بماند. همچنین نهایت 40 درصد پاسخ دهندگان گفته اند از واشنگتن در برابر روسیه حمایت می نمایند.

این تحقیقات همچنین نشان می دهد بیش از 60 درصد اروپایی ها معتقد بودند آمریکا ورشکسته است اما بیشتر آنها نظام اتحادیه اروپا و کشورشان را مثبت ارزیابی نموده اند.

بر اساس این تحقیقات، 51 درصد از پاسخ دهندگان با این گزاره موافق نیستند که در دوران بایدن، ایالات متحده احتمالاً اختلافات داخلی خود را حل می نماید و به دنبال رسیدگی به موضوعات بین المللی مانند تغییرات اقلیمی، صلح در خاورمیانه، روابط با چین یا امنیت اروپا خواهد بود.

همچنین 79 درصد اسپانیایی ها، 72 درصد پرتغالی ها، 72 درصد ایتالیایی ها و 63 درصد فرانسوی ها فکر می نمایند چین در دهه آینده از ایالات متحده به عنوان ابرقدرت دنیای پیشی خواهد گرفت.

تنها 10 درصد از پاسخ دهندگان، آمریکا را یک شریک امنیتی قابل اعتماد دانسته اند که همواره از اروپا محافظت می نماید، در حالی که حداقل 60 درصد پاسخ دهندگان در هر کشور نظرسنجی شده ابراز تردید نموده اند کشورشان در صورت بروز بحران می تواند بر حمایت ایالات متحده حساب کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1394

به "نظرسنجی، بیشتر اروپایی ها معتقدند نظام سیاسی آمریکا ورشکسته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرسنجی، بیشتر اروپایی ها معتقدند نظام سیاسی آمریکا ورشکسته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید