چه بیماری هایی سیستم اسکلتی بدن را درگیر می نمایند؟

به گزارش تور کیش، طبنا نیوز/یک پزشک جراح و متخصص استخوان و مفاصل با اشاره به بیماری های بافت اسکلت گفت: انواع تومورهای مختلف، کیست، ضایعات خوش خیم و بدخیم از بیماری هایی هستند که می توانند عضله و استخوان بدن را درگیر نمایند.

چه بیماری هایی سیستم اسکلتی بدن را درگیر می نمایند؟

دکتر حمید پدرام جراح و متخصص استخوان و مفاصل در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت با اشاره مسائل سیستم عضلانی و اسکلتی بدن گفت: انواع بیماری های روماتیسمی، بیماری های بافت نرم، بیماری های خود ایمنی همگی اسکلت بدن را درگیر می نمایند.

بیماری روماتیسم مفصلی

وی اضافه نمود: بیماری روماتیسم مفصلی از جمله بیماری های شایع به خصوص در مناطق مرطوب کشور است. علت اینکه میگوییم در مناطق مرطوب بیماری روماتیسم مفصلی بیشتر مشاهده می گردد به این دلیل نیست که رطوبت باعث این بیماری می گردد بلکه در این مناطق بیشتر خود را نشان می دهد.

رشد انواع بیماری ها در مناطق مرطوب

این پزشک جراح و متخصص استخوان و مفاصل عنوان نمود: ممکن است افراد مختلفی این بیماری را داشته باشند اما با توجه به اینکه در منطقه خشک زندگی می نمایند بیماری خفیف و همراه با علائم کمی باشد اما همین بیماری خفیف در مناطق مرطوب مانند شمال ایران با علائم زیادی خود را نشان دهد و فرد احتیاج به درمان داشته باشد.

بیماری های سیستم ایمنی و بافت نرم

دکتر پدرام توضیح داد: درگیری عضلات از دیگر بیماری هایی است که می تواند ژنتیکی-ارثی باشد. همچنین بیماری های سیستم ایمنی و بافت نرم هم در کشور انواع مختلف دارند و فرد را درگیر مسائل عضلانی می نمایند.

وی اعلام کرد: بیماری های ژنتیکی-ارثی که برای عضلات بدن درگیری ایجاد می نمایند احتیاج به درمان و مصرف داروهای خاص دارند. این مسائل سریعا درمان نمی شوند؛ برخی از افراد به مرور زمان بهبود پیدا می نمایند و عده ای نیز به بعد از گذشت زمان، بیماری آنها بدتر می گردد.

بیماری های بافت اسکلت

این پزشک جراح و متخصص استخوان و مفاصل گفت: از بیماری های بافت اسکلت که می توان به آنها اشاره نمود؛ در رده های خیلی پایین تر، انواع و اقسام تومورهای مختلف، کیست، ضایعات خوش خیم و بدخیم هستند که می توانند عضله و استخوان بدن را درگیر نمایند.

دکتر پدرام ادامه داد: این بیماری ها مسائلی را برای بچه ها و همچنین افرادی که در سنین بالاتر هستند، ایجاد می نماید.

وی با اشاره به اینکه بیشترین بیماری های ضایعات، توده های بافت استخوانی و بافت عضلانی معمولا خوش خیم هستند، اضافه نمود: درصدی از بیماری بدخیم هستند و برای بیمار مشکل ساز می شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1465

به "چه بیماری هایی سیستم اسکلتی بدن را درگیر می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه بیماری هایی سیستم اسکلتی بدن را درگیر می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید