کتاب ماندگاران صحنه 2؛ پرویز پورحسینی رونمایی شد

به گزارش تور کیش، ماندگاران صحنه 2؛ پرویز پورحسینی به تلاش منصور خلج و به همت دفتر پژوهش و انتشارات نمایش اداره کل هنر های نمایشی رونمایی شد.

کتاب ماندگاران صحنه 2؛ پرویز پورحسینی رونمایی شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، مراسم رونمایی از کتاب ماندگاران صحنه 2؛ پرویز پورحسینی به تلاش منصور خلج، ظهر امروز شنبه 22 شهریورماه با حضور قادر آشنا مدیرکل هنر های نمایشی، پرویز پورحسینی، منصور خلج، مهرداد رایانی مخصوص مدیر دفتر پژوهش و انتشارات نمایش اداره کل هنر های نمایشی، نصرالله قادری سردبیر ماهنامه نمایش و سیدمحسن حسن زاده مدیر روابط عمومی اداره کل هنر های نمایشی در دفتر مدیرکل هنر های نمایشی برگزار گشت.

در ابتدای این مراسم قادر آشنا در صحبت های کوتاهی گفت: امیر مومنان (ع) در نهج البلاغه می فرمایند در احوال بزرگان چنان سیر نموده که گویی با آن ها زندگی نموده ام. نسل جدید ما باید مطلع باشد بزرگانی که صاحب اسم و رسم اند چگونه به چنین جایگاهی رسیده اند و فراهم کردن جهت رسیدن به این مطلعی، وظیفه اخلاقی، اداری و سازمانی ماست که باید به آن توجه کنیم.

مدیرکل هنر های نمایشی در پایان خاطرنشان کرد: وجه تمایز جوامع توسعه یافته و توسعه نیافته همین قدردانی و توجه به صاحبان فکر و اندیشه و خرد است.

پرویز پورحسینی نیز در صحبت کوتاهی ضمن مروری بر خاطرات حضورش روی صحنه، در ارتباط با کتاب ماندگاران صحنه 2 گفت: این اثر باید با همکاری کسی، چون منصور خلج که به موضوعات مطرح شده در کتاب واقف است ساخته و پرداخته می شد. اگر قصد انتشار اثری را دارید که می خواهید ماندگار گردد باید از کسانی یاری بگیرید که به موضوع اشراف دارند.

منصور خلج نیز ضمن تشکر از همکاری اداره کل هنر های نمایشی و دفتر پژوهش و انتشارات نمایش این اداره کل برای انتشار کتاب ماندگاران صحنه 2 گفت: تا چه زمانی فرزندان ما قرار است زندگی من در هنرِ استانیسلاوسکی را بخوانند در صورتی که زندگی پرویز پورحسینی ها برایشان بسیار ملموس تر است. امید من این است که پیشکسوتان تئاتر با روایت زندگی شخصی خود، راوی تاریخی باشند که بر اهالی این هنر گذشته است.

وی در همین زمینه ادامه داد: سال ها پیش، در دهه 70 از پرویز پورحسینی پرسیدم چرا خاطراتت را نمی نویسی؟! آن موقع پاسخ روشنی از او دریافت نکردم، اما این خواست در گوشه ای از ذهنم باقی ماند و خوشحالم که امروز محقق شده است.

در ادامه این برنامه مهرداد ریانی مخصوص و نصرالله قادری نیز در ارتباط با کتاب و پرویز پورحسینی صحبت هایی داشتند و در نهایت کتاب ماندگاران صحنه 2؛ پرویز پورحسینی توسط این هنرمند و مدیرکل هنر های نمایشی رونمایی شد. در این مراسم کیکی نیز به مناسبت زادروز تولد پرویز پورحسینی تهیه شده بود که توسط وی برش خورد.

ماندگاران صحنه 2؛ پرویز پورحسینی دومین جلد از کتاب ماندگاران صحنه پس از انتشار زندگی نامه بهروز غریب پور بود که توسط انتشارات نمایش اداره کل هنر های نمایشی و به تلاش منصور خلج منتشر شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 1174

به "کتاب ماندگاران صحنه 2؛ پرویز پورحسینی رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب ماندگاران صحنه 2؛ پرویز پورحسینی رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید