کلنگ خصوصی سازی بر پیکر نحیف تئاتر

به گزارش تور کیش، یک کارگردان و بازیگر تئاتر گفت: متأسفانه خصوصی سازی تئاتر یکی از چالش هایی است که به نابودی و بی رونقی تئاتر دامن زده است.

کلنگ خصوصی سازی بر پیکر نحیف تئاتر

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، محمدرضا چاپاریان بازیگر و کارگردان تئاتر که این روزها نمایش کودک شلمرود و دردسرهای مجازی را پس از 20 سال دوری از کار کودک به صحنه برده است، گفت: این نمایش را یک ماه در سالن سینما کانون قدس شهرک غرب به صحنه بردیم و تا 9 دی ماه تمدید شده است.

وی در ادامه افزود: در دنیای امروز اغلب بچه ها ما درگیر بازی های رایانه ای و دنیای مجازی شده اند و فرصت باهم بودن را از دست می دهند. سامان قصه شلمرود درگیر این موضوع می شود و در بند دیو بازی های رایانه ای اسیر می شود. چاپاریان افزود: من آخرین نمایشنامه ام 20 سال پیش در حوزه کودک اجرا شد اما در این دوران کارهای دیگری هم داشته ام. وی، بازخورد بچه ها و پدر و مادرها را خیلی خوب دانست و گفت: خیلی کم پیش آمد که حین اجرا پدر و مادرها کمتر به کار توجه کنند و فقط بچه ها از نمایش لذت ببرند.

چاپاریان درباره شرایط کلی اجرای نمایش ها، گفت: سالن های خصوصی مثل قارچ رشد کرده اند هر چند که محدودیت سالن های دولتی باعث شده که عده ای مجبور شوند به سوی سالن های بخش خصوصی بروند اما به دلیل شرایط مالی اغلب گروه ها نمی توانند هزینه های گزاف سالن را متحمل شوند. نویسنده این نمایش علی شاه صفی، بازنویسی متن و کارگردان: محمدرضا چاپاریان، بازیگران: پانته آ یزدی، نکیسا صمدی، عاطفه مهدوی، محمدزحمتکش، پریسا شاملو جانی، پانته آ خادمی، مریم مرادی، ویدا منصوری هستند. این نمایش روزهای چهالرشنبه، پنجشنبه و جمعه، ساعت 17:45 در شهرک غرب، میدان صنعت، ابتدای بلوار ایران زمین، سینما کانون قدس رو صحنه می رود

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: toure-kish.ir شناسه مطلب: 591

به "کلنگ خصوصی سازی بر پیکر نحیف تئاتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلنگ خصوصی سازی بر پیکر نحیف تئاتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید